WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez wisnia80 07 sie 2015, 14:52
ariek napisał(a):Wiedziałem ze to tak zostanie odebrane ,jeśli chodzi o dawkę zaczynałem od 5 mg i siódmego dnia zaczęło się lekarka kazała zwiększyc do 10 mg tak też zrobiłem ale niestety to była zła decyzja .Jeśli chodzi o SSRI brałem już wszystkie także Efectin.

Spróbuj tianeptyny. :D

przez dr. Psycho Trepens 07 sie 2015, 17:02
Psychopharm napisał(a):Ja się Ci nie dziwię bo sam miałem jazdy sercowe na tym leku, jak na żadnym innym, nawet leki silnie noradrenalinowe jak metylofenidat nie powodowały takiej dziwnej pracy serca. Ale to nie powinno nikogo dziwić, ten lek to agonista beta receptorów, czyli działa przeciwnie do beta blokerów. To działanie jest wadą tego leku.

"Vortioxetine also shows some agonist activity at β1-adrenergic receptors"

http://www.lktlabs.com/products/Vortiox ... 75-30.html

β1-Adrenergic receptor ligand — Ki = 46 nM

Tylko, że 46nM to niska wartość, skoro SERT jest na poziomie około 1,6nM, a po nim 5HT-3A na poziomie 3,7nM (brak udowodnionego wpływu na nastrój).
to są wartości wysokie i mocno odczuwalne.
Potem jest 5HT-7 na poziomie 19nM co jest wartością średnią (z resztą nie potwierdzono pozytywnego wpływu na nastrój na 5HT-7, jedynie teoretycznie),
z podobną mocą działa na 5HT-1A bo 15nM co jest też niewielką ale znaczącą wartością (podobnie jak Buspiron) i to powoduje dodatkowe zamulenie.
Słabo działa na 5-HT1B i 5HT1D (33 i 54nM) (tutaj nie ma jakiegokolwiek działania na nastrój).
A więc wartość 46nM to zbyt mało by czuć tak bardzo wyraźnie efekt uboczny spowodowany
działaniem na dany receptor, dodatkowo zaczyna się od niskich dawek np. 5mg.
Przy takim uwaleniu SERT i wyraźnym działaniu na 5HT1A co dodatkowo zamula działanie B1-Adrenergiczne powinno być słabo lub lekko wyczuwalne.

A próbowałeś zniwelować te problemy z sercem benzodiazepinami w małych dawkach ? jeśli tak to czy pomogło ?
No bo branie beta blokerów to nonsens, działanie uboczne co masz z tym sercem musi minąć max po 2 tygodniach,
jeśli nie to widać jesteś nadwrażliwy na ten lek lub jest on po prostu i niestety gówniany.

Słyszałem opinie, że Wortio brane długo w małych dawkach 5-10mg bardziej pobudza, wzmaga początkowo lęk który z czasem trochę słabnie na rzecz uspokojena i lepszego nastroju,
zaś w dawkach 15-20 i wyższych działa na lękowców znacznie lepiej, bo szybciej sie rozkręca, SERT totalnie przycina z początku nie dając takiego pobudzenia, bardziej stabilnie.

Swoją wypowiedź oparłem o wypowiedzi ludzi z zagranicznych forów oraz opracowań/dokumentów na temat działania i testów Wortio.
Z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej info, szkoda tylko, że niewiele pozytywnego.

Czuję, że Wortio to będzie coś w stylu między Sertraliną a Buspironem, czyli takie chvj wie co, niby pobudza a czasem zamula i nie
da się nad tym zapanować, dopóki ktoś nie obmyśli strategii dobierania dawek i zmiany ich co parę tygodni lub miesięcy by według
aktualnego stanu otrzymać efekt jaki się chce, jeśli zamuła to mniejsza dawka, jeśli lęk to większa, ale tylko podaję przykład,
zapewne jest inaczej, na razie ten lek musi masę osób przetestować i minie wiele miesięcy a nawet i lat zanim będzie
w pierszej piątce najczęściej zapisywanych antydepresantów (oby), chociaż w to wszyscy wątpimy.

Ja zacznę brać Wortio jak się skończą upały, może za 10 dni a możę za 20, zacznę od dawki 5mg mimo że BARDZO
trudno jest podzielić tą tabletkę na pół. 5mg zamierzam brać z 7-10 dni, a zwiększe do 10mg jeśli nie będzie żadnych
niepokojących objawów.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez ariek 07 sie 2015, 17:36
Jestem teraz już prawie dwa lata na dawce Sertraliny 50 mg i nic takiego nie miało miejsca!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wisnia80 07 sie 2015, 18:11
wortio vs. serta. Czy sertra jakoś wybiórczo wpływa na poszczególne te odmiany receptorów serotoninowych? Czy wali po wszystkich równo?

przez Psychopharm 07 sie 2015, 18:21
dr. Psycho Trepens może dla Twojego serca to będzie niska wartość - dla mojego była wystarczająco mocna. Nie neguj czegoś co czułem nie tylko widać ja. Nie chcemy Cię odciągnąć od spróbowania leku, tylko dzielimy się swoimi odczuciami. Mnie by na pewno to nie zraziło przez spróbowaniem tego leku więc Tobie też to radzę, bo dopiero wtedy przekonasz się jak działa. Jedno Ci mogę powiedzieć od razu: ten lek nigdy nie będzie w pierwszej 5 najczęściej przepisywanych leków. Wyląduje gdzieś między agomelatyną a moklobemidem.
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Kalebx3 07 sie 2015, 18:48
Ja tam wiem swoje . Wario + Spamilan wyleczył mnie z mega lęków i ataków paniki . Słowem wyciągnął z takiego szamba , jakie mogą zafundować najgorszej jakości chińskie ścierwa z RC .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez dr. Psycho Trepens 09 sie 2015, 08:47
Kalebx3 napisał(a):Ja tam wiem swoje . Wario + Spamilan wyleczył mnie z mega lęków i ataków paniki . Słowem wyciągnął z takiego szamba , jakie mogą zafundować najgorszej jakości chińskie ścierwa z RC .

No niby tak, ale ja biore od wielu lat Escitalopram i Citalopram, które są najbardziej selektywnymi SSRI względem SERT>NET. Czyli ich działanie jest typowo uspokajające i podnoszące nastrój.
Escitalopram który biorę już 6 rok, działa jedynie na transporter SERT i na nic więcej, co sprawia, że najlepiej tłumi lęk, siła działania na niego jest minimalnie słabsza niż na Wortio (ki).
Do tego Escitalopram statystycznie, co jest potwierdzone naukowo i klinicznie, daje najmniej skutków ubocznych ze wszystkich SSRI, trwają najkrócej i jednocześnie jest to SSRI o najszybszym działaniu.

A dużo osób pisze, że długo się męczy z ubokami po Wortio, a na efekt czeka się długo, do tego wysoka cena i trudność w określeniu odpowiedniej dawki.
Druga sprawa to wysoka cena, 10-20mg miesiecznie to wydatek od 150 do 300 a nawet 320zł, zależnie od apteki.
Jedyny plus Wortio w stosunku do ESCI to, że mniej zamula, bardziej pobudza i nie psuje tak funkcji poznawczych.

A najważniejsze pytanie to jak Wortio wpływa na nastrój ? Bo ESCI w średnich i wysokich działa wyraźnie dobrze przez serotoninę,
a jak jest z Wortio skoro pobudza, nie daje irytacji, bezsenności, niepokoju i agresji w związku z tym ?
Bo ja jestem lękowcem i każde działanie pobudzające po parunastu dniach doprowadza mnie do histerii, awantur, wściekłości.

Z góry dzięki za mądrą i wyczerpująca odpowiedź.

Pozdro.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Psychopharm 09 sie 2015, 08:57
Musisz sprawdzić. Tak w ogóle to masz dużo samozaparcia, że masz już lek w domu a go nie próbujesz tylko się zadręczasz pytaniami :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez dr. Psycho Trepens 09 sie 2015, 09:13
Psychopharm napisał(a):Musisz sprawdzić. Tak w ogóle to masz dużo samozaparcia, że masz już lek w domu a go nie próbujesz tylko się zadręczasz pytaniami :)

Mam dużo pracy i obowiązków, poza tym są upały.
A 2 tygodnie męczenia się ze skutkami ubocznymi na Wortio mnie totalnie uziemią z robotą a także zmarnuje/nie wykorzystam letniej/gorącej pogody do sportu, spacerów i ogólnie
nacieszenia się tą porą roku - przez skutki uboczne, silne - jeśli chodzi o żołądek i głowe (migreny), oraz wspomniane problemy z sercem.

Szanse są 20%, więc dziwisz się ?
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Mooon 09 sie 2015, 09:40
Ja od 4 lat nie ciesze sie fajna pogoda ;/;/ wiec moze od razu walnac sobie opakowanie clona i wenli na raz i zakoncze ta zalosna namiastke zycia

przez Rocky2 09 sie 2015, 10:46
Mooon napisał(a):Ja od 4 lat nie ciesze sie fajna pogoda ;/;/ wiec moze od razu walnac sobie opakowanie clona i wenli na raz i zakoncze ta zalosna namiastke zycia

No właśnie co on pisze, że cieszy się ładną pogodą, to ty masz depresje wogóle!? dr. Psycho Trepens,

-- 09 sie 2015, 10:46 --

Mooon, Co do opakowania clona i opakowania wenli to za mało by zakończyć żywot.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez dr. Psycho Trepens 09 sie 2015, 11:09
@Rocky2

pierd*lisz !

Nie cieszę się, tylko doceniam to, że nia ma śniegu, deszczu, lodowatej pogody.
A aktualna pogoda pozwala mi wyjsc przynajmniej na krotki spacer lub na rower,
lepsze to niż nic, mimo że nastrój chujowy.
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez Rocky2 09 sie 2015, 11:10
dr. Psycho Trepens napisał(a):@Rocky2

pierd*lisz !

Nie cieszę się, tylko doceniam to, że nia ma śniegu, deszczu, lodowatej pogody.
A aktualna pogoda pozwala mi wyjsc przynajmniej na krotki spacer lub na rower,
lepsze to niż nic, mimo że nastrój chujowy.

/cenzura/ sam tak napisałeś gościu to nie pierd.. sam
napisałeś, że się cieszysz, wiec zbastuj.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez popiol 09 sie 2015, 13:26
Boże, co ja bym oddał by doceniać ładną pogodę. Juz zapomnam powoli te uczucia towarzyszące zmianą pór roku czy pogody. Dla mnie to mogłoby lać nonstop - idealnie pod mój nastrój.

Ta, w ogóle to ja już zapominam co to znaczy "doceniać" cokolwiek.
popiol

Sortuj wg