WORTIOKSETYNA (Brintellix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy wortioksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
4
27%

Nie
6
40%

Zaszkodziła
5
33%

Liczba głosów : 15

przez Rocky2 06 sie 2015, 13:50
Psychopharm napisał(a):dr. Psycho Trepens samą wortio, 10 mg przez 6 tyg. i 20 mg przez 2.

Rocky2 mam problemy z pamięcią i koncentracją, po postach tego nie widać, ale w rozmowie wychodzi, ludzie zwracają na to uwagę. Poza tym jeśli lek poprawia funkcje poznawcze to robi to też u osób zdrowych.

Skąd ten pomysł, źe atydepresanty porawiają funkcje poznawcze u zdrowych odobników?
Takie założenie nie ma sensu, co może IQ ci też poprawia. :pirate: :mrgreen:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Psychopharm 06 sie 2015, 14:31
W badaniach na zdrowych szczurach wortio poprawia pamięć:

http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 5713000233

"Vortioxetine (Lu AA21004), a novel multimodal antidepressant, enhances memory in rats"

"In conclusion, vortioxetine enhanced contextual and episodic memory in rat behavioral models."

No ale wiadomo, że szczury to nie ludzie :) Myślę, że wzmocnienie funkcji poznawczych może też nastąpić na lekach dopaminowo noradrenalinowych, jak bupropion, reboksetyna, czy ew. SNRI. Ale akurat badania tego nie potwierdzają. Zależy co rozumiemy przez "zdrowych" ludzi :)
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Rocky2 06 sie 2015, 16:12
Psychopharm napisał(a):W badaniach na zdrowych szczurach wortio poprawia pamięć:

http://www.sciencedirect.com/science/ar ... 5713000233

"Vortioxetine (Lu AA21004), a novel multimodal antidepressant, enhances memory in rats"

"In conclusion, vortioxetine enhanced contextual and episodic memory in rat behavioral models."

No ale wiadomo, że szczury to nie ludzie :) Myślę, że wzmocnienie funkcji poznawczych może też nastąpić na lekach dopaminowo noradrenalinowych, jak bupropion, reboksetyna, czy ew. SNRI. Ale akurat badania tego nie potwierdzają. Zależy co rozumiemy przez "zdrowych" ludzi :)

Ja mam na myśli ludzi bez depresji, czy reszta jest zdrowa!?, to już zależy jak na to patrzeć.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Kalebx3 06 sie 2015, 17:59
Warioksetyna nie ma najmniejszego wpływu na funkcje poznawcze , pamięć , koncentrację . Firma produkująca ten lek popuściła sobue wodze fantazji. Myslą już ,że jak lek dobry to i wyleczy Cię jednocześnie z Alzchajmetra i ,,, sraczki .
Obniżcie pedały lepiej cenę !!!
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez ariek 06 sie 2015, 21:15
Witam chciałem Was przestrzec przed tym lekiem spowodował on u mnie arytmie serca gdzie nawet na pogotowiu żadną kroplowka mi nie szlo uspokoić serca ,prędzej czy później u wszystkich wyjdzie wpływ tego leku na serce!

przez Rocky2 06 sie 2015, 21:25
ariek napisał(a):Witam chciałem Was przestrzec przed tym lekiem spowodował on u mnie arytmie serca gdzie nawet na pogotowiu żadną kroplowka mi nie szlo uspokoić serca ,prędzej czy później u wszystkich wyjdzie wpływ tego leku na serce!

Coraz lepiej, nowe leki, a mają taki wpływ na organizm, porażka naprawdę, wychodzi na to, że stare TLPD to nie były wcale taką tragedia, patrząc na te nowe cukierki. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez ariek 06 sie 2015, 22:08
Mialem tydzień ze myślałem ze serce już nie wróci do normalnego rytmu,teraz próbuje zapomnieć o tym wszystkim ale nie jest łatwo:(

przez Siarlek 07 sie 2015, 00:34
ariek napisał(a):Witam chciałem Was przestrzec przed tym lekiem spowodował on u mnie arytmie serca gdzie nawet na pogotowiu żadną kroplowka mi nie szlo uspokoić serca ,prędzej czy później u wszystkich wyjdzie wpływ tego leku na serce!

Masz jakieś badania kliniczne w temacie. CZY MOŻE wyciągnąłeś sobie z dupy tą teorie żeby postraszyć innych ludzi

przez dr. Psycho Trepens 07 sie 2015, 01:44
Rocky2 napisał(a):

Coraz lepiej, nowe leki, a mają taki wpływ na organizm, porażka naprawdę, wychodzi na to, że stare TLPD to nie były wcale taką tragedia, patrząc na te nowe cukierki. :pirate:

Brałem TLPD, ale myślę, że to co napisał Rocky2 niekoniecznie moglo wynikać tylko z samego efektu Wortioteksyny, może jakieś inne leki jeszcze brał i coś się pomieszało,
tylko pytanie czy przed braniem Wortioteksyny miał kiedykolwiek arytmię ? Od jakiej dawki zaczął brać lek i po jakim czasie te efekty nastąpiły ?
Czasem trudno określić winowajcę danych objawów, choć możliwe, że to niestety efekt uboczny Wortio. - może był nie przyzwyczajony do lekow (nowicjusz),
nadwrażliwy, bez tolerancji na psychotropy i ogólnie z kiepskim stanem zdrowia.

Tak czy siak i tak za 2 tygodnie wypróbuję ten lek, 3 opakowania (próbki już czekają na biurku):
Obrazek

-- 07 sie 2015, 02:03 --

BTW. Zauważyłem, że Lundbeck wprowadza nowe antydepresanty co 12 lat: Citalopram (1989), Escitalopram (2001), Wortioteksyna (2013). Ciekawe :)
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

przez ariek 07 sie 2015, 07:41
Wiedziałem ze to tak zostanie odebrane ,jeśli chodzi o dawkę zaczynałem od 5 mg i siódmego dnia zaczęło się lekarka kazała zwiększyc do 10 mg tak też zrobiłem ale niestety to była zła decyzja .Jeśli chodzi o SSRI brałem już wszystkie także Efectin.

przez Psychopharm 07 sie 2015, 08:40
Ja się Ci nie dziwię bo sam miałem jazdy sercowe na tym leku, jak na żadnym innym, nawet leki silnie noradrenalinowe jak metylofenidat nie powodowały takiej dziwnej pracy serca. Ale to nie powinno nikogo dziwić, ten lek to agonista beta receptorów, czyli działa przeciwnie do beta blokerów. To działanie jest wadą tego leku.

"Vortioxetine also shows some agonist activity at β1-adrenergic receptors"

http://www.lktlabs.com/products/Vortiox ... 75-30.html

β1-Adrenergic receptor ligand — Ki = 46 nM
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez Rocky2 07 sie 2015, 09:13
dr. Psycho Trepens napisał(a):
Rocky2 napisał(a):

Brałem TLPD, ale myślę, że to co napisał Rocky2 niekoniecznie moglo wynikać tylko z samego efektu Wortioteksyny, może jakieś inne leki jeszcze brał i coś się pomieszało,
tylko pytanie czy przed braniem Wortioteksyny miał kiedykolwiek arytmię ? Od jakiej dawki zaczął brać lek i po jakim czasie te efekty nastąpiły ?
Czasem trudno określić winowajcę danych objawów, choć możliwe, że to niestety efekt uboczny Wortio. - może był nie przyzwyczajony do lekow (nowicjusz),
nadwrażliwy, bez tolerancji na psychotropy i ogólnie z kiepskim stanem zdrowia.

Tak czy siak i tak za 2 tygodnie wypróbuję ten lek, 3 opakowania (próbki już czekają na biurku):
Obrazek

-- 07 sie 2015, 02:03 --

BTW. Zauważyłem, że Lundbeck wprowadza nowe antydepresanty co 12 lat: Citalopram (1989), Escitalopram (2001), Wortioteksyna (2013). Ciekawe :)

Nie wiem czy to do mnie napisałeś, że mi się coś pomieszało!? Ja miałem na myśli wortioteksyne i to co napisał ten użytkownik, potem psychopharm podał info i własne doświadczenie z tym lekiem, więc coś jest na rzeczy, nie ma co bronić tak tego leku, jeszcze go nie brałeś, więc nie możesz się wypowiadać, ludzie piszą tu własne doświadczenia, wątpię więc by coś się komuś pomieszało, każdy lek niesie za sobą jakieś skutki uboczne.

-- 07 sie 2015, 09:17 --

ariek napisał(a):Wiedziałem ze to tak zostanie odebrane ,jeśli chodzi o dawkę zaczynałem od 5 mg i siódmego dnia zaczęło się lekarka kazała zwiększyc do 10 mg tak też zrobiłem ale niestety to była zła decyzja .Jeśli chodzi o SSRI brałem już wszystkie także Efectin.

Rozumiem, że zrezygnowałeś z tej substancji??
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez ariek 07 sie 2015, 13:25
Tak zrezygnowałem ale za nim serce doszło do siebie minęło około 5 dni ,na pogotowiu lekarz bardzo krytycznie zareagował na ten lek i powiedział że nabijamy tylko kieszeń firmą farmaceutyczny m,on nie jest za takimi nowościami.Przepraszam jeśli kogoś przestraszyłem,wołałem o tym napisać.

przez dr. Psycho Trepens 07 sie 2015, 14:21
no to coraz gorsze informacje w tym temacie sie pojawiają, ehh...
Paroksetyna - 60mg
Olanzapina - 10mg
Hydroksyzyna - 150mg
Pernazyna - 300mg
--------------------

Sortuj wg