MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

MIANSERIN(Mianseryna-Lerivon,Minasec,Minasmerck,Deprexolet)

przez paradoksy 12 kwi 2011, 15:15
estera1, nic nie biorę.

19_latek, mnie 30 mg najpierw zmiotło z nóg na 24h, potem przeszłam na 60, również mnie najpierw zmiotło i musiałam wziąć L4 bo się nie nadawałam do życia... po ok. 2óch miesiącach w ogóle nie odczuwałam już działania leku.
paradoksy

przez uzytkownik 12 kwi 2011, 15:23
http://www.sen.viamedica.pl/darmowy_pdf ... ks_art=104 tu macie PDF-a na temat mianseryny i leczenia bezsenności za jej pomocą
uzytkownik

przez estera1 12 kwi 2011, 17:32
paradoksy to co teraz bierzesz aby spac?>ja kiedys tez bralam tritico i omal nie stracilam pracy objawy mialam takie same jak u ciebie tylko ze ja bralam ta najmniejsza dawke

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 12 kwi 2011, 18:00
estera1, nic nie biorę, pisałam wyżej.

po mianserynie brałam na spanie parę różnych środków... wszystko na mnie chujowo działało... aż w końcu perazyna mnie poratowała.
aktualnie nie muszę nic brać, żeby zasypiać.
paradoksy

przez estera1 12 kwi 2011, 18:03
o to wlasnie pytam skoro nic niebierzesz to na czym spisz...zadnych ziolek?a to jak ci sie udalo ze bez niczego?przesypiasz cala noc?dlugo bralas leki ze odstawiajac niemialas problemu z zasypianiem?

-- 12 kwi 2011, 17:07 --

ja probowalam nie raz rzucic ale niestety niepotrafie usnac bez niczego jedna noc jako tako sie uda ale za to juz kolejnej nie :(

przez paradoksy 12 kwi 2011, 18:14
estera1, żadnych ziółek, melis itp. :mrgreen:

perazynę brałam... hmm ze 4 mce?ona nie uzależnia, więc nie poczułam odstawienia.
po prostu zaczęłam wcześniej chodzić spać -ok 23 - brałam perazynę, wstawałam rano wypoczęta.
i tak przez 4 mce. potem jak odstawiłam po prostu tak zostało.
koło 24 jestem już zmęczona, nieraz mi się oczy zamykają po 21 :mrgreen: wstaję ok. 8.
więc nie ma źle ;)
paradoksy

przez estera1 12 kwi 2011, 18:18
to ci zazdroszcze ja chodze spac ok 21 i po godz jak nieusne zaczynam sie wkurzac a kiedys chodzilam spac ok 23 moze za wczesnie chodze?niewiem juz co mam robic aby odstawic leki i zaczac spac bez lekow.Jak zrobi sie cieplej wezme sie za sport :)

przez uzytkownik 12 kwi 2011, 18:22
http://sleepyti.me to Ci odpowie na Twoje pytanie :)

Badania pokazują, że to nie długość snu powoduje, że jesteśmy wypoczęci po przebudzeniu. Najważniejszą sprawą jest liczba pełnych cykli snu, które przespaliśmy poprzedniej nocy. Każdy z takich cykli zawiera pięć faz, które wyrażane są przez mózg za pomocą określonych fal mózgowych. Dla naszych potrzeb, wystarczy powiedzieć, że jeden cykl trwa średnio 90 minut: 65 minut normalnego snu (NREM), 20 minut snu REM (tu pojawiają się sny) i znowu 5 minut snu NREM. (…) Jeśli mielibyśmy spać całkowicie naturalnie, bez budzików i innych zakłóceń snu, budzilibyśmy się średnio po śnie o długości wielokrotności 90 minut, np. po 4,5 godzinach, 6 godzinach, 7,5 godzinach lub 9 godzinach, ale nie po 7 czy 8 godzinach, które nie są wielokrotnością 90 minut.

W czasie pomiędzy cyklami tak naprawdę nie śpimy. To rodzaj półsnu. Jeśli nie zostaniemy z niego wybudzeni (przez światło, zimno, pełny pęcherz, hałas), to kontynuujemy sen rozpoczynając kolejny 90-minutowy cykl. Osoba, która prześpi 4 cykle (6 godzin) będzie czuła się bardziej wypoczęta niż ktoś, kto spał od 8 do 10 godzin, ale nie miał możliwości dokończenia każdego cyklu, bo przed ich zakończeniem został obudzony.
Ostatnio edytowano 12 kwi 2011, 18:24 przez uzytkownik, łącznie edytowano 1 raz
uzytkownik

przez estera1 12 kwi 2011, 18:24
ten wczesniejszy artykul co poslalaes byl swietny ale juz lukam na ten :)

-- 12 kwi 2011, 17:25 --

ale ona jest po angielsku...:/

przez uzytkownik 12 kwi 2011, 18:28
Tak, ale za dużo tam nie ma. Wybierasz godzinę, o której chcesz wstać i w wynikach sugeruje Ci o której powinnaś iść spać, żeby zachować odpowiednią ilość przespanych cykli.

np. 12:30 AM to jest 00:30 w nocy
generalnie:
AM - rano
PM - wieczorem
uzytkownik

przez estera1 12 kwi 2011, 18:37
ok dzieki :)

przez yarosh 30 kwi 2011, 15:19
Jeżeli chodzi o moje "wrażenia" po Miansecu, to: zawsze go brałem na 2 godz. przed snem (np. 20:00, łóżko 22:00). Po ok. 1-2 godz. ścinał mnie z nóg-ledwo co dochodziłem do łóżka i spało się dobrze (bez wybudzeń). Jednakże następnego dnia ciężko jest wstać z łóżka, mógłbym spać po nim 20h. A jak nawet wstanę ok. 12 to i tak czuję się strasznie senny (zamulony, nic się nie chce robić). Tak więc u mnie kiepski jest ten następny dzień-lek długo jeszcze po wstaniu "trzyma" (czytaj muli).

przez estera1 30 kwi 2011, 15:52
a w jakiej dawce brales?

przez tracershy 30 kwi 2011, 16:11
Ja biorę miansec na sen już od ponad dwóch lat, odkąd zacząłem leczenie wenlafaksyną. Rano Efectin 150mg, a na noc miansec 30mg i śpię jak dziecko. Mianseryna działa na mnie niezmiennie przez te 2 lata. Przez pierwszy rok brałem w dawce 20mg, a potem zwiększyłem do 30 i przesypiam bez żadnych pobudek z 8-9 godzin. Na początku zwalał mnie z nóg po około 20-30 minutach, teraz po godzinie-dwóch. Nie zauważyłem też bym był po niej zmulony rano, ale biorę efectin, a on z kolei działa na mnie pobudzająco. O tyciu też nie ma mowy. Przez cały okres leczenia ważę skromne 62-64kg przy wzroście 180.

Sortuj wg