MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

LERIVON (Mianseryna-Minaserin,Minasec,Minasmerck,Deprexolet)

przez estera1 31 mar 2011, 19:46
ja po lerivonie na drugi dzien sie czuje ok ale zauwazylam ze czasem mam problemy z pamiecia.Probowalam melatoniny bralam przez dwa dni i nic wiem ze trzeba to brac przez kilka dni ale jak przez dwa dni nieusnelam to mialam juz dosc i musialam wziasc tablete na spanie.Wiem tez ze melatonina pomoze tym co maja jej brak a majac 30-tke na karku to raczej niema braku.5h snu to malo dla mnie kiedys potrafilam spac 10-12h uwielbialam spac.Jesli sie wybudze to czasem uda mi sie usnac i znow sie wybudzam.Rano pije kawe ktorej wiem ze niepowinnam pic przy bezsennosci ale ja niepije ja po to aby mnie obudzila po prostu lubie smak kawy :-).
Jelsa a moze nie bierz tego drugiego leku tylko bierz sam lerivon

przez jelsa 01 kwi 2011, 14:37
estera1 napisał(a):ja po lerivonie na drugi dzien sie czuje ok ale zauwazylam ze czasem mam problemy z pamiecia.Probowalam melatoniny bralam przez dwa dni i nic wiem ze trzeba to brac przez kilka dni ale jak przez dwa dni nieusnelam to mialam juz dosc i musialam wziasc tablete na spanie.Wiem tez ze melatonina pomoze tym co maja jej brak a majac 30-tke na karku to raczej niema braku.5h snu to malo dla mnie kiedys potrafilam spac 10-12h uwielbialam spac.Jesli sie wybudze to czasem uda mi sie usnac i znow sie wybudzam.Rano pije kawe ktorej wiem ze niepowinnam pic przy bezsennosci ale ja niepije ja po to aby mnie obudzila po prostu lubie smak kawy :-).
Jelsa a moze nie bierz tego drugiego leku tylko bierz sam lerivon

a widzisz, nie znam się... ja już po 30tce więc pewnie i mi melatoniny nie brakuje?:) kiedyś spokojnie mogłam 10 godzin a tak samo nerwowa i depresyjna byłam (ale widać człowiek się starzeje?).... parogen dostałam bo mam spore lęki a depresję chyba też ale wtórną przy bezsenności i lękach. ja też biorę nasenną jak coś, tylko że mnie np stilnox pozwala usnąć na 3-4 godziny i nie czuję po nim fajnie...

przez estera1 01 kwi 2011, 19:19
a ja nasenny mam seznop i tez czuje sie do bani na drugi dzien.Gdybym nie musiala chodzic do pracy uwiez mi ze rzucam te tablety i leze w lzku az organizm sam sie zmeczy i usnie ale niestety trzeba chodzic do pracy z czegos trzeba zyc nie?ale ilez mozna brac tablety jak dopiero mam 30-tke na karku co bedzie dalej jak bede miala rodzine dzici kiedy bedzie wiecej stresu co wtedy?ja juz mam dosc tego marzy mi sie zebym w koncu sie wyspala jak za wszystkie czasy heh ale kiedy to nastapi?staram sie juz niebrac przez weekend ale bez tablety nie usne i niedziele mam do bani bo jestem niepitomna.Lekarka przepisala mi chlorprothixen spalam po tym 5h bez wybudzen ale za to na drugi dzien bylam nie do zycia:(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jelsa 04 kwi 2011, 08:03
no właśnie..niby leki nasenne mają pomóc spać a nie dość, że człowiek śpi do góra 5 godz to jeszcze fatalne samopoczucie 2go dnia. zresztą moja wczesniejsza lekarka twierdziła, ze stilnox nie daje takich skutków ubocznych no i dziwne, że śpię po nim te 3-4 godziny. widzę, że Ty estera masz podobnie... teraz niby przy lerivonie jest ciut lepiej no ale lęki mi straszne porobiły - najchętniej bym spała z kimś, jak wybudze to czyjaś dłoń pomaga choćby na chwilkę (wiec jak widzisz nawet nie mówię o sexie:)... moje życie pomału zmieniło w jakiś koszmar i co gorsza nawet nie senny:) ..na serio - byłam już nawet 7 dni na zwolnieniu, w pracy wiedzieli, że mam problemy ze snem, czułam tak fatalnie po kiepskiej nocy, że ledwo psychicznie funkcjonowałam..

przez estera1 04 kwi 2011, 21:05
a ja to sie boje z kims spac bo chce sie poolyuc wczesnie spac aby wziasc tablete.Moje zycie sie tez zmienilo odkad mam problemy ze snem non stop jestem zmeczona malo imprezuje bo niepije alkoholu odkad biore tablety.Nie wychodze juz tak czesto wieczorami z domu bo musze wziasc tablete i codziennie kladac sie spac zastanawiam sie czy usne i kiedy w koncu przestane sie faszerowac tabletami....

przez jelsa 05 kwi 2011, 08:34
estera a jakie leki konkretnie bierzesz? lerivon? ile? i poza tym coś jeszcze na coś? czyli problem tylko głównie ze spaniem czy inne objawy nerwicowe jeszcze:)

przez estera1 05 kwi 2011, 19:45
nerwicy ani depresji niemam mam problemy ogolnie z zasnieciem bez leku niepotrafie choc czasem sie uda ale i tak sie wybudzam .biore lerivon 15mg czasem jak po tym nieumiem usnac biore polowke albo cwiartke na spanie sezop ale tez sie wybudzam spie czasem 3h czasem od 4-5 .niby jak sie niepotrafi spac to jest to na jakims podlozu ale jakim?niemam problemow ani w domu ani w pracy.moje problemy wziely sie jak mialam problemy z pecherzem rok temu nieleczylam pechrzea i latalam co chwile do wc nawet i w nocy wiec siegnelam po leki zioolowe na spanie pozniej to niewystarczylo i tak sie zaczelo...nawet jak wyleczylam pecherz to problemy ze spaniem nieustaly.problem polega na tym ze idac spac nastawiam sie ze nieusne i mysle co robilam danego dnia i co mam kolejnego zrobic zebym niezapomniala...

-- 05 kwi 2011, 18:48 --

mam juz powoli tego dosc jestem juz zmeczona i niewyspana ...

przez uzytkownik 05 kwi 2011, 19:52
To jest bezsenne błędne koło. Zasadniczo bezsenność wynika z zaburzeń lękowych.

mysle co robilam danego dnia i co mam kolejnego zrobic zebym niezapomniala...

Musisz się oduczyć rozmyślania o minionym dniu - zapewne dodajesz do tego myśli co było można zrobić czy powiedzieć inaczej, żeby było lepiej...
uzytkownik

przez estera1 05 kwi 2011, 21:08
no i tak wlasnie jest ze mna...ale nieumiem myslec o niczym kiedys spalam po 10h lezac w lozku raz dwa zasypialam niemyslac o niczym teraznie potrafie

przez jelsa 06 kwi 2011, 08:26
..ze mną tak samo, teraz to mój największy lęk jest czy zasnę czy się nie obudze. dziś męczyłam od 1.30. też czuję się fatalnie, co powoduje dół co powoduje większy lęk przed snem....
estera - czyli bierzesz tyle lerivonu co ja i też wciąż masz problemy ze spaniem. dlaczego to nie pomaga?:((
jak myślicie 15 mg to za mało by spać? ale jak zażyłam 20 mg to wogóle nie usnęłam - czy to możliwe właśnie przez to zwiększenie dawki?

przez uzytkownik 06 kwi 2011, 09:58
To zwiększaj, aż zaśniesz. Ten lek trzeba dopasować indywidualnie - mi było dobrze albo na 10 albo 30. Lekarz swego czasu nie mówił mi ile mam brać tylko dopasować (co kilka dni o 10), aż będę spał dobrze. I doszedłem do 30 i było ok.
uzytkownik

przez estera1 06 kwi 2011, 19:59
chyba masz racje bo po co brac dodatkowo jeszcze na spanie ale troszke sie boje wziasc wiecej bo jak sie bede czula kolejnego dnia ,raz kiedys wzielam 20mg zamulilo mnie ale jakos nieusnelam szybciej ale dzis sprobuje wziasc 30

-- 06 kwi 2011, 19:01 --

a ile ty spisz po mianserynie?cala noc bez wybudzen?

przez uzytkownik 06 kwi 2011, 20:17
Różnie bywało. Czasem spać jak diabli mi się chciało po niej, zasypiałem, budziłem się "wyspany" godzinę później... no i tak leżałem do rana z otępieniem w głowie - przy 20 tak miałem.
Trzeba wszystko ustabilizować i powinno być ok.
uzytkownik

przez estera1 06 kwi 2011, 20:19
czyli nie spi sie cala noc bez wybudzen a mnie o to glownie chodzi bo wybudzenia sa meczace bo niezawsze sie usnie pozniej...

Sortuj wg