MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Lerivon

przez Anna R. 16 sty 2011, 13:55
Derealizacja na początku jest bardzo duża, ale jak przy każdym leku przechodzi po dłuższym czasie brania. Ja jakoś przetrzymałam 6 tygodni skutków ubocznych i teraz jest w porządku, choć miałam chwile zwątpienia i chcialam Lerivon odstawić.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez Michuj 16 sty 2011, 14:17
Czas jest przede wszystkim najważniejszy. Po jakimś czasie czujesz, że coś się dzieje i że czegoś brakuje. Wtedy zwiększa się dawkę. U mnie 20 mg paro było troszkę mało, natomiast 40 to za dużo na dzień dzisiejszy. Więc jadę na 30'tce. Do tego mianseryna i tisercin na wyregulowanie snu.
Michuj

przez 19_latek 16 sty 2011, 14:51
kasia000 napisał(a):mianserynka moja mam wielki sentyment do niej..2,5 roku;-)
ciągle 30 mg obecnie 20mg
wstaję o 6 rano i idę do pracy bez problemów..moze poczatki były takie na haju ale szybko przeszło.

Ja jak sie obudze o 7-8 rano i musze cos zrobic to czuje sie jak na haju :D Dopiero przechodzi po kilku godzinach.
19_latek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 16 sty 2011, 17:20
Kiedy muszę rano wstać uczucia jak na haju nie ma, ale czuje się zmeczona i potrzeba mi dwóch kaw, aby stanąć na nogi. Nie wiem na ile jest to działanie mianseryny, bo nigdy nie lubiłam zrywać się bladym świtem- jestem raczej typem "sowy" niż "skowronka"
Herbert Grönemeyer

przez estera1 20 sty 2011, 21:13
witam wszystkich
w koncu znalazlam ludzi ktorzy maja taki sam problem jak ja a juz myslalam ze jestem sama.Od czerwca zeszlego roku mam problemy ze snem a zaczelo sie tak niewinnie....mielam problemy z pecherzem nieleczylam go,raz ,drugi raz nieprzespalam nocy bo musialam latac co chwile do wc az siegnelam po ziolowe tabletki na spanie zamiast na pecherz albo pojsc do lekarza.Przez jakis czas pomogly ale pozniej juz przestaly w koncu zdobylam sie na odwage i poszla do psychiatry bo ilez mozna niespac...przepisal mi trittico ktore odstawilam po 3 tyg raz ze sie zle czulam a dwa spalam po nim 3h.Jakis czas temu zmienial lekarza i dostalam lerivon i doraznie gdybym nieumiala usnac senzop.Biore lerivon ok 20,30 ale czy on mi poprawil spanie?zawiodlam sie troszke bo myslalam ze bedzie to tak wygladalo ze wezme i usne od razu a tu nie...spie 4-5h rano wstaje bez problemu czasem nieumiem usnac po nim to biorre cwartke senzop.lerivon aktualnie biore 15mg probowalam zwiekszyc dawke do 25mg ale rano wstac niemoglam a dwa czulam sie jak na haju heh.Chicialabym powoli odtsawiac wogole leki ale czy moja bezsennosc wroci?juz sie zaczynam bac.Zastanawiam sie gdzie lezy przyczyna mojej bezsennosci ,problemow w pracy niemam ani w domu depresji tez niemam.Choc jak tak kilkanascie razy z rzedu niespalam albo niedospalam to napweno bym wpadla w depresje.Bylam tez 2 razy u psychologa i efektow niewidze.A najgorsze jest to ze tyje po lerivonie ...:(

przez Michuj 20 sty 2011, 21:50
Biorę 60 mg od 8 dni. Kompletnie zero działania -zero efektu nasennego, zero pozytywów tego leku. Szczęście, że inny działa, więc ten może być spokojnym eksperymentem. ;)
Michuj

przez BladzacyAniolek 21 sty 2011, 01:26
Najgorsza wada mianseryny? Zwiększony apetyt, a co za tym idzie? Oczywiście tycie.
Druga rzecz, to ogromnna senność, która jest uciążliwa w ciągu dnia, kiedy to musisz siedzieć na uczelni, a chce ci się spać.

trzy: trudności że wstawaniem, dla mnie jest to koszmar. Zanim zwlecze się z łóżka mija godzina.

Jak wstąpie widzę tylko jednego plusa, zasypiam bez problemów.

dawka 40 mg
F34.1, F43.2, F60.3

BladzacyAniolek = pssyche

http://samotnadusza-psyche.blogspot.com/

przez kasia000 21 sty 2011, 09:39
wg mojej lekarki zwiększenie dawki mianseryny do 60mg wcale nie musi oznaczać lepszego dzziałanie nasennego-ujawnia sie wtedy działanie antydepresyjne które działa pobudzająco-oczywiście nie na każdego..zalecana dawka na lepszy sen to z mojego doświadczenia jest 15-do max 45mg.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Zenonek 21 sty 2011, 11:59
Michuj,

Niesamowity przekret z CIebie... Zeby 60 mg Mianseryny nie dzialalo ?

Na mnie dobrze dziala dopiero 1 mg Xanaxu, a po 20 mg Miansy niemal urywa mi sie film ^^.

przez Anna R. 21 sty 2011, 12:09
Kiedy miałam okres mojej najgorszej bezsenności to nawet 90 mg (które normalnie ścinało mnie z nóg) nie działało nasennie. Dopiero po dodaniu Tisercinu sen się unormował.

Dawki poniżej 45 mg słabo mnie usypiają, a mianseryna po zażyciu wieczorem nigdy nie działała pobudzająco.
Herbert Grönemeyer

przez Zenonek 21 sty 2011, 12:24
To mialas bardzo silna bezsennosc.

Aczkolwiek bylas dobrze leczona.

Lepiej leczyc bezsennosc neuroleptykami niz benzo-usypiaczami.

przez Michuj 21 sty 2011, 12:26
Wczoraj zasnąłem dopiero po 2,5 mg lorafenu...
Michuj

przez Zenonek 21 sty 2011, 12:29
Michuj,

Lepiej ogranicz benzo.

Na pewno jakis neuroleptyk dobrze zadziala.

przez Anna R. 21 sty 2011, 13:50
Zenonek, moja lekarka w Polsce jest super. Już ładnych parę lat temu, kiedy o leczeniu neuroleptykami depresji prawie nikt nie słyszał, przepisywała mi takie zestawy.

Połączenie Seronil- Fluanxol wyciągnęło mnie błyskawicznie ze stanu beznadziejnego, gdzie alternatywą był szpital. Kombinacja Lerivon- Tisercin wyeliminowała ciężką bezsenność i zapobiegała nawrotom przez kilka lat. Fluoksetyna z olanzapiną ustabilizowała mi nastrój i dodała motywacji oraz napędu. Prawie zawsze byłam leczona nowocześnie, choć nie na wszystkie leki dobrze reagowałam.

Marek, LSD ? :shock:

Na mnie w ogóle tak nie działa.
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg