MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Lerivon

przez kasia000 15 sty 2011, 15:07
aaa ja lubię chyba ten stan;-)

[Dodane po edycji:]

Marku masz dziś lepszy dzień niz wczoraj :?:
bo wyczułam wczoraj ,że chyba miałeś zły dzień?

nie chciałeś ze mną gadać.. ;) :roll: :mhm:
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Michuj 15 sty 2011, 15:38
Haha kocham mianseryne. Tylko na niej można mieć takie sny... Śniło mi się, że szedłem ulicą i zbierałem opakowania pełne benzo: rellanium, zomiren itd... :pirate: Tylko po tym leku, coś takiego może się śnić :pirate: I było to ultrarealistyczne. Pamiętam, że we śnie uszczypnąłem się, czy to aby napewno sen. Uszczypnięcie poczułem. Ale to wszystko się śniło :pirate:
Michuj

przez kasia000 15 sty 2011, 15:59
jak nam przykro :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Pani z Kosmosu 15 sty 2011, 21:34
Lerivon - brałam po pół (!) tabletki w najmniejszej dawce - chyba 30 mg, wieczorem. Zdecydowanie poprawił mi sen. Przedtem miałam wybudzenia nocne, poranne - generalnie czarna dupa, dramat. Sen jest dla mnie bardzo ważny, więc te zaburzenia przyprawiłam depresją. a może było odwrotnie... W każdym razie po Lerivonie miałam piękne, cudne i odlotowe sny. Brak objawów ubocznych, świetny lek w małej dawce. Bardzo sobie chwalę ten lek i gdyby nie mocniejsze uderzenie depresji, to dalej bym na tym jechała. Jeżeli komuś chce się po tym wciąż spać, to po prostu może jest to za duża dawka. Ja sprawdziłam i tęsknię ... Natomiast po Trittico - zemdlałam w nocy i rozwaliłam sobie nos. Za bardzo obniżał ciśnienie.

przez Michuj 15 sty 2011, 21:43
Ja biorę chyba 5 dzień. Zaczynałem od 50 mg. 2 ostatnie dni było 60 mg. Efekt nasenny jest już baaardzo delikatny. :( Tiscerin mnie ratuje tylko.
Michuj

przez Anna R. 15 sty 2011, 23:06
Lerivon powinien przy dłuższym braniu uregulować sen, a nie działać jak tabletka nasenna. Kiedyś tez nie spalam po mianserynie. Dopiero po dodaniu Tisercinu sen się unormował.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 16 sty 2011, 10:36
mianserynka moja mam wielki sentyment do niej..2,5 roku;-)
ciągle 30 mg obecnie 20mg
wstaję o 6 rano i idę do pracy bez problemów..moze poczatki były takie na haju ale szybko przeszło.

przez Anna R. 16 sty 2011, 10:41
Kasiu, wcale nie musisz odstawiać Lerivonu. 50 mg sertraliny i 30 mg mianseryny to dobra kombinacja. Lepsza niż Zotral z Pernazyną . Zrezygnuj jedynie z Chlorprothixenu, a resztę zostaw jak jest.
Herbert Grönemeyer

przez Michuj 16 sty 2011, 12:56
Ale wczoraj miałem sny. Hihi. Czasem mnie rozbrajają. Nigdy w życiu nie miałem podobnych niż po mianserynce :lol:
Michuj

przez kasia000 16 sty 2011, 13:03
chlorprotixen mnie fajnie wycisza..dokóki nie rzucę seroxatu w cholere i nie zwieksze sertraliny na 50mg nie zrezygnuję z chlorortixenu.Leivon zacznie dziłać jak trzeba z sertraliną?bo odkąd zmniejszyłam paroksetynę lerivon juz mnie nie usypiał..widocznie solo nie działa.
A czy z sertraliną powinien znów mieć swoja moc? wiesz Aniu ja juz biorę 2,5 roku moze to za długo? czy poprostu solo jest słabszy w działaniu?

lerivon lubie serio szkoda mi by było go odstawic. :D ale jak nie działa?

przez Anna R. 16 sty 2011, 13:16
Ja tez mam takie fazy, ze nawet na Lerivonie nie sypiam. Wtedy dokładam Tisercin lub Trittico i za jakiś czas znowu jest dobrze. Lub zwiększam mianserynę do 60-75 mg. Biorę Lerivon dłużej niż ty, choć ostatnio miałam 6-miesięczna przerwę i ponowne wchodzenie w lek było okropne. Mam do wyboru sypiać na mianserynie, neuroleptykach lub na benzo. Lerivon wydaje mi się zatem najmniejszym złem.

Z sertraliną on się dobrze komponuje i myślę, ze chlorprothixen ci już nie potrzebny.
Herbert Grönemeyer

przez Michuj 16 sty 2011, 13:26
A jak wygląda kwestia libido przy mianserynie? Bo paroksetyna+anafranil= totalna chemiczna kastracja. Jak będzie się miał mix Lerivonu z SSRI w tym temacie?
Michuj

przez Anna R. 16 sty 2011, 13:46
Na samej mianserynie nie ma się kłopotów "technicznych"w sferze seksualnej, ale ochota na sex może wzrosnąć lub zmaleć- są to kwestie indywidualne.
Lerivon stosuje się czasem w przypadku zaburzeń seksualnych przy braniu SSRI. Na ile pomoże jest uzależnione od dawki. Jeśli bierzesz mało paroksetyny, a dużo mianseryny (powiedzmy w stosunku 20-30 mg do 60-90 mg) to chemicznej kastracji raczej nie będzie i wszystko wróci do normy.
Herbert Grönemeyer

przez Michuj 16 sty 2011, 13:53
Zwiększaj ją do 200 nawet, byle byś wytrzymał jeszcze z 2 miesiące, żeby w pełni wiedzieć, czy lek działa, czy nie.
Michuj

Sortuj wg