MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Lerivon

przez Anna R. 26 lis 2010, 19:11
Lasic, czy ta venlectine jest ER/SR? Jeśli tak, możesz ją brać rano i w południe. Jeśli nie jest o przedłużonym działaniu, poproś lekarkę o inny generyk, lub Efectin. Ja bym nie ładowała w siebie wszystkiego wieczorem, ponieważ powoduje to problemy ze snem i roztrzęsienie , o którym pisałaś.
Wenlafaksyna w dzień, a mianseryna i chlorprotixen na noc. Taki schemat zasadniczo jest stosowany i lepiej się sprawdza.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez lasic5 26 lis 2010, 19:34
Mam venlectine 75mg o przedłużonym uwalnianiu także na noc biorę dwie tabletki plusdwie lerivonu i chloroprixen a rano 75mg znów venlectine uff. Jak na razie rano jestem spokojna a potem nabuzowana.Mam tylko nadzieję ,że to się wyrówna bo zwariuję :why: Dziękuję Aniu za radę-nie wiem czy to są ER/ SR

przez sebastian86 26 lis 2010, 19:38
ja wenlafaksyne bede bral tak samo jak lerivon na noc. jedna tabletke. licze bardzo ze te polaczenie lekow bedzie wreszcie trafne. ze drzenie miesniowe calkiem ustapi i bede mogl chociaz polowe dnia spedzic jak wszyscy.
We Are The Champions 2016(L)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Anna R. 26 lis 2010, 21:04
Wenlafaksyna na noc chyba by mnie dobiła. Nawet brana rano fundowała mi bezsenne noce. Lerivon u was trochę ją wyciszy, ale nie do końca. No cóż róbcie jak każe lekarz :?
Herbert Grönemeyer

przez lasic5 26 lis 2010, 21:51
Myślę Aniu że nie mam nic do stracenia i masz rację spróbuję inaczej . :D

przez kasia000 27 lis 2010, 09:29
NAPISZ lasic 5 czy lepij cos?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez lasic5 27 lis 2010, 12:40
Ciut ciut lepiej dziękuję za troskę :smile:

przez kasia000 27 lis 2010, 12:45
będzie jeszcze lepiej :mhm: nie zapeszam;-))

przez lasic5 28 lis 2010, 19:05
Mam nadzieje że będzie bo dziś znów kiepski nastrój.Ja Aniu po tych lekach branych na noc śpię jak zabita.Tylko ten napęd do niczego ale to może dlatego że 60 lerivonu biorę dopiero tydzień.Zawsze ciężko szłam na lek ,a właściwie długo czekałam na poprawę i to mnie dobija.Chciałabym w końcu dostać lek ,który pomaga wcześniej a nie po trzech miesiącach lub dłużej,a brałam anafranil lerivon venlectine wellbutrin lamotrix depakine amitryptylinę. Mam dość czekania i zmuszania się do roboty chcę w końcu cieszyć się z tego co robię.

[Dodane po edycji:]

Jutro idę do lekarki już sama nie wiem co robić wiem że mi powie że lerivon jeszcze nie zaczął dobrze działać bo za krótko biorę.Boję się zmiany leku i zaczynania wszystkiego od nowa idą święta a ja dalej jestem mało aktywna wszystko na siłę może do tych leków mogłaby mi dołożyć coś aktywizującego.Może wiecie co...

przez Anna R. 02 gru 2010, 13:26
Wenlafaksyna powinna być dość aktywizująca sama w sobie (mnie wyrywała z butów), ale czytałam nie raz, ze niektórych usypia. Lerivon, jakkolwiek działa dobrze na sen i lęki, solo napędu mi nie dodawał. Twojego połączenia nigdy nie brałam, ale teoretycznie wydaje się dobre. Niczego tu już dołożyć się nie da z wyjątkiem jakiegoś neuroleptyku w małych dawkach. Solian, Abilify, Fluanxol, może Zolafren.
One wszystkie zmniejszają objawy negatywne, takie jak brak energii i motywacji.

Nie jestem lekarzem i nie chcę niczego sugerować, ale jeśli poprawa nie nastąpi w przeciągu dwóch tygodni, to ja bym poprosiła o zmianę Venlectine na inny lek (Anafranil?), bierzesz ją już długo i nie ulega wątpliwości, ze ona najwyraźniej u ciebie nie działa. Prawdę mówiąc w takiej sytuacji zmieniałabym natychmiast, żeby do Świąt dojść do siebie. Klomipramina dała by radę w trzy tygodnie postawić cię na nogi, jeśli dobrze byś na nią zareagowała.

[Dodane po edycji:]

A propos neuroleptyków, zapomniałam dodać Zeldox, tez jest dobry na depresję z zahamowaniem.
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 02 gru 2010, 16:52
ANIU Zolafren chyba nie aktywizuje? wiem ,że ludzie go biorą na bezsenność ponoć super lek

przez Anna R. 02 gru 2010, 23:59
Zolafren w małych dawkach usypia w nocy, a aktywizuje w dzień. Przynajmniej w teorii Kasiu. Ostatnio jak byłam w Polsce rozmawiałam o nim z moją lekarką. Dostałam receptę, wykupiłam i zastanawiam się czy brać. Bo wtedy nie można pić alkoholu, a tu idą święta i zaczyna się Weihnachtsmarkt :?
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 03 gru 2010, 12:49
nie można ?
hmmm
ja sie zastanawiam nad spamilanem czy można jakie piffko chlapnać?

przez lasic5 05 gru 2010, 20:52
Dziś mija dwa tygodnie jak biorę lerivon w podniesionej dawce ,lekarka stwierdziła że skoro popołudnia są lepsze to będzie dobrze ,mnie zawsze długo trzyma cholerstwo.Nawet jak byłam w szpitalu dwa miesiące to skończyło się wstrząsami i jak wychodziłam to nawet wtedy nie wiedziałam czy dam sobie radę.Lekarka nie chce mi zmienić leku na anafranil ,myślę że boi się jego toksyczności ,albo tego co ja mogłabym zrobić.Mimo tego że mówiłam jej że chociaż miewam czarne myśli to wiem że nic sobie nie zrobię . Byłam w gorszym stanie podobno co nas nie zabije to nas wzmocni.A może nie wiem...

Sortuj wg