MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Lerivon

przez kasia000 18 lis 2010, 13:08
idę popołudniu...ja chcę sie wyciszyć..nie mieć ciągłego napięcia i lęku mam dość....
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez lasic5 18 lis 2010, 15:37
A czy jest możliwe biorąc oba te leki 2 miesiące venlectine i 30mg lerivonu od tygodnia jest już delikatna poprawa .Może niepotrzebnie zwiększyłam dawkę tak jak mówiła lekarka.Cholera ale skoro na depresję działa dopiero od 60mg.Sama już nie wiem co mam robić a chcę być zdrowa zresztą jak każdy z nas :time:

przez agnieszka.m 18 lis 2010, 15:47
Anna R., ciśnienie mam cały czas "książkowe", około 120/80 - wczoraj akurat mierzyłam, miałam 117/83. Jedynym okresem, w którym miałam bardzo niskie ciśnienie, były obydwie ciąże - wtedy dosłownie spałam na stojąco, ale to nic dziwnego, skoro moje najwyższe ciśnienie w ciąży to 90/60 :D
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lasic5 18 lis 2010, 16:57
Co mam zrobić ?Czy rzeczywiście 30mg lerivonu nie działa na depresję lekarka dołożyła mi go bo vanlectine działała słabo.

przez kasia000 18 lis 2010, 19:53
dziłał u mnie bezbłednie 2,5 rokui nadal biorę lerivon.nie rezygnuje z niego lekarka mówi ,żeby go zostawić w dawce 30mg.Mam zostawić seroxat w dawce 10 mg i z niego powoli schodzić-ona wie jak ja bardzo pragne go odstawić.Przepisała mi lek króry pomoze mi łagodniej zejść z paroxetyny z tej połówki,a zatem:Spamilan 1 rano i 1 wieczorem.Do tego ten lerivon na wieczór.Ale jeszcze rozwqża to moze przy następnej wizycie podejmiemy decyzję -chce abym spróbowała ANAFRANILU;-( A JA SIE BOOOOJE :why:

[Dodane po edycji:]

Dodam ,że depresji nie mam tylko lęki a bardziej STRACH...cos okropnego
Lekarka powiedziała ,że podstawą mojego leczenia to -PSYCHOTERAPIA!
wiec muszę zacząć działać :great:

BOJE SIE SPAMILANU-BRRR
Ponoc działa na serotonine to jak bede spała?
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

Re: Mianserin

przez piscis 19 lis 2010, 09:45
Czy odczuwaliście jakieś skutki uboczne. Mi po miansecu jest słabo i robi mi sie ciemno przed oczami i kręci mi sie w głowie. Nie wiem czy to ustąpi czy powinnam o tym powiedzieć lekarzowi i np. zmienić lek. Dopiero zaczęłam go brać
KL - jesteś Promykiem w moim szarym świecie

przez Rani 19 lis 2010, 10:15
Po zażyciu mianseryny trzeba uważać by gwałtownie nie wstawać. Na początku jak wstawałam zbyt szybko to robiło mi się słabo i miałam nudności. To mija z czasem.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez piscis 19 lis 2010, 10:32
dzięki za wskazówki.
Odważyłam się iść w końcu do psychiatry bo coraz gorzej ze mną było i nie mam jak na razie żadnego doświadczenia z takimi lekami. A dziś rano jak zasłabłam w łazience i świat zrobił się zupełnie czarny trochę się przestraszyłam.
teraz kręci mi się w głowie cały czas
Ok zobaczę jak będzie przez najbliższe dni może przejdzie

przez Anna R. 19 lis 2010, 10:34
Piscis, mierz sobie regularnie ciśnienie- zdarza się ze mianseryna bardzo je obniża. To może być przyczyna zasłabnięcia.
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez piscis 19 lis 2010, 10:41
A ja mam na ogół dosyć niskie ciśnienie, więc ciekawe czy powinnam to brać

przez Anna R. 19 lis 2010, 11:14
Ja mam niedociśnienie i brałam mianserynę przez kilka lat z powodzeniem, choć najczęściej w kombinacjach z innymi lekami- antydepresantami lub neuroleptykami. Jaka dawkę bierzesz, 30 mg czy wyższą?
Herbert Grönemeyer

przez Anna R. 19 lis 2010, 11:28
lasic5 napisał(a):Co mam zrobić ?Czy rzeczywiście 30mg lerivonu nie działa na depresję lekarka dołożyła mi go bo vanlectine działała słabo.

30 mg może zadziałać, ale nie musi. U każdego pacjenta dawkowanie trzeba dobierać indywidualnie.
Pytasz co robić, to odpowiem, ze słuchać lekarza, jeśli masz do niego zaufanie. W wypadku trudnych do zniesienia skutków ubocznych zacisnąć zęby i przetrwać lub wrócić do trzydziestki i powoli co kilka dni podnosić o ćwiartkę tabletki dawkę. To powinno pomoc.

Z tego co pamiętam, bo dawno to bylo, na początku brania 60 mg mianseryny działało na mnie wybitnie depresyjnie, do tego czulam się bardzo źle również fizycznie- zmeczona, otępiała i senna. Wróciłam wiec do 15 mg i powoli podnosząc weszłam na właściwą dawkę.
Tak naprawdę poprawę przyniosło dopiero dołożenie do Lerivonu Anafranilu- ale byłam wtedy naprawdę w głębokiej depresji.

Kasiu, zaufaj lekarce. Bierz leki, rób terapię, zdrowiej.

Będzie dobrze, dużo osób śpi lepiej po Spamilanie, powinien tez złagodzić twoje lęki.
Herbert Grönemeyer

przez piscis 19 lis 2010, 11:30
biorę 30mg na noc

przez Anna R. 19 lis 2010, 11:41
To niewiele, objawy uboczne powinny wkrótce minąć. Spróbuj podnieść sobie jakoś ciśnienie. Ja piłam sporo kawy, przyjmowałam żeń- szeń i guaranę, jeździłam rano na rowerku stacjonarnym. Dostałam tez od lekarza krople na niedociśnienie, niestety nazwy już nie pamiętam.
Herbert Grönemeyer

Sortuj wg