MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Lerivon

przez kasia000 11 wrz 2010, 09:06
hejj dawno mnie tu nie było...
Mam do Was pytanko ponieważ od tygodnia zaczęłam mieć problemy ze snem-biore cały czas 30 mg lerivonu i rano 10 mg seroxatu.
A było tak dobrze przez tak długi czas;-(
Ja mam tak ,że jak jedna nocke źle śpie to juz drugiej nocy sie nakręcam że znowu nie zasnę i coraz wiekszy lęk i na 3 noc juz wcale nie śpie-na zasadzie błędnego koła! cos okropnego! nie umie nad tym panować nie umie sie zrelaksować przed snaem bo ciagle mysle ze nie zasne i jak ja sie bede w pracy czuła-i w efekcie nie spie-totalny bez sens!
Wiec moja lekarka zwiekszyła mi dawke wczoraj lerivonu do 45 mg na jakis czas az sie unormuje...
mam nadzieje ,że to pomoze bo wstyd sie przyznać ,że mam taką lekowa głupia nature!
Jak myslicie ta dawka podziała nasennie dobrze? czy lepiej zostać na 30? sama nie wiem..
Mam jesczez w domu chlorprothiksen ale nie wiem czy mozna łączyć z lerivonem?wieczoraem np.30mg lerivonu i dla uspokojenia nerwów 15-30 mg chlorpro?
Dała mi też doraźnie spamilan...ale pisze ,że go nie bierze sie doraźnie wiec zgłupiałam...
kasia000

przez 19_latek 11 wrz 2010, 22:11
kasia000,
Sprobuj te 45mg, ja przy 15 juz odpływam a mam brac do 30mg (w zaleznosci od stanu snu). Najlepiej nie kombinuj sama z laczeniem lekow tylko spytaj lekarza na nastepnej wizycie, Lerivon masz tylko jako lek nasenny czy przeciwdepresyjny? Bo z nasennych mocniejsza jest jeszcze mirtazapina ale jej nie probowalem.
Co do seroxatu to masz mala dawke, ja mam 20mg a teraz 30mg i to dopiero dziala dobrze przeciwlękowo.
19_latek

przez autumnal depression 12 wrz 2010, 10:47
kasia000, Mi też po jakimś czasie dawka Lerivonu 60 mg nie wystarczała i miałem problemy ze snem, lekarz mi przepisał Heminervin 300 mg - bardzo dobry lek, po 20 minutach powalał z nóg, spanie po nim bardzo bardzo dobre, nie mulił lecz niestety lek ten bardzo uzależnia i po miesiącu lekarz mi go zamienił na Promazin 100 mg, teraz śpię i jest wszystko ok ;) Z takimi lekami lepiej samemu nie eksperymentować i zasięgnąć porady specjalisty
Alprox 1mg
Trittico Cr 75mg
Promazin 100mg
Tegretol CR 800mg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...stracić można tak łatwo-odejść można tak prosto, można w ogóle nie żyć-czas zabija wątpliwości...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez 19_latek 12 wrz 2010, 12:25
A mial ktos problemy ze stawami po lerivonie? Jakies bóle czy cos takiego?
19_latek

przez 19_latek 19 wrz 2010, 11:15
Dzis mialem ciekawy przypadek po mianserynie. Wzialem 15mg wieczorem, rano sie obudzilem i zobaczylem jakies obrazy na monitorze choc byl wylaczony. Pewnie jeszcze sie nie dobudzilem, ciekawa sprawa :D
19_latek

przez kasia000 19 wrz 2010, 17:20
nie wiem jestem załamana....nie wiem czy sama sie nakrecam czy faktycznie ta 30stka lerivonu mi juz nie pomaga;-((strasznie boje sie bezsennośći mam przed nia lek-w efekcie nie śpie wcale....
chyba zwiekszę ten lerivon do 45 mg i zobacze a póki co beczę ....;-((że juz mi nigdy sen nie wróci ,że wpadne w bezsenność pzewlekłą-to jest straszne!!
kasia000

przez agagaga 20 wrz 2010, 18:42
Witam,
Czytam to formum od 3 tygodni bo wtedy, nagle dopadła mnie straszna bezsenność. Z dnia na dzień nie przespałam nocy, a kolejne noce były już tylko gorsze. Poszłam do psychiatry, który przepisał mi mirzaten - dziś mija drugi tydzień stosowanie, nie pomógł. Czytając te forum doszłam do wniosku, że musze zdobyć lerivon. Przekonałam lekarza aby mi go przepisał i dziś wezme pierwszą tabletkę - 30mg. JAk sądzicie czy jest szansa że podziała? Lekarz twierdzi, że mirzaten jest lekiem o podobnym składzie tylko nowszym więc nie nastawił mnie pozytywnie... Co sądzicie?

przez sebastian86 20 wrz 2010, 18:46
lerivon to niezly lek na bezsennosc i dzieki niemu przybralem na wadze ;) ale po dluzszym braniu traci swoja moc
We Are The Champions 2016(L)

przez agagaga 23 wrz 2010, 15:04
Zaczełam od dawki 30mg. Niestety musiałam wspomóc się imovane, pół tabletki. Kolejnego dnia wystarczyło 30 mg, ale wczoraj już musiałam dobrać jeszcze pół tabletki lerivonu - czyli 45mg. Czy to możliwe że poporostu potrzebuje większej dawki? Czy są osoby na które lerivon nie działa nasennie???

przez Feliks 23 wrz 2010, 20:02
Witaj. Ja brałem od czerwca br. (do 10 września) lerivon w dawce 60 mg wieczorem/dobę. On nie miał wogóle działania nasennego, musiałem wspomagać się lorafenem do 2 mg/dobę. Lerivon powodował skoki ciśnienia i jednocześnie stany omdlenia (mroczki, zaburzenia kolorów), duszności. Myślałem, że nasila mi się nerwica lękowa. Dopiero po odstawieniu leku unormowało mi się ciśnienie i puls serca. Obecnie biorę Zoloft 50 mg i depakine chrono 300 1 tab./dobę (jako stabilizator nastroju - to jest także lek preciwpadaczkowy). Do dzisiaj czuję się ok. Zobaczę co będzie dalej. Życzę Ci zdrówka.Pomyśl o psychoterpii?!

przez agagaga 24 wrz 2010, 09:18
Ale z wypowiedzi na tym forum wynika, że na 90% osób działa on usypiającą... Ja mam nadzieje, że dotychczas mam zbyt małą dawkę, dzisiaj zadzwonie do lekarza to zapytam czy mogę brać dawke 60 mg... Nie chcę brać żadnych tabletek uzależniających, boje się tego świństwa. Proszę o opinie osoby, na ktłóre lerivon w końcu zadziałał. Czytałam gdzieś, że odpowiednią dawką jest dopiero 60mg... To moja ostatnia deska ratunku.

przez alava 24 wrz 2010, 09:58
Witam. Biorę Lerivon ponad pół roku. Na początku byłem pod wrażeniem,jeśli chodzi o jego działanie nasenne. Z czasem stracił na mocy. Początkowo brałem 30mg. na noc,teraz 30 rano i 30 na noc. Opłaca się kupić 60mg jest nie wiele droższy od 30-tki i podzielny na połówki. Pozdrawiam

przez kasia000 24 wrz 2010, 10:14
na mnie chyba przestał dzialać ten lerivon,muszę zrobić sbie przerwę w jaego stosowaniu-może kiedys jeszcze do niego wróce..obecnie z niego schodzę;-(a tak mi kiedys dobrze na nim było i d..a sie skończyło;-(
teraz tstuje trittico 75 cr i 15mg lerivonu który z czasem am całkiem odstawić..pozdrawiam!
kasia000

przez 19_latek 24 wrz 2010, 11:14
To ja biore jakies pół roku, na poczatku bralem 10mg a teraz 15mg i spie bardzo dobrze, wyjatkiem sa noce z pełnią księzyca, wtedy trudno usnąc. Czasami trudno tez wstac rano ale jak juz sie zmusze to wstane.
19_latek

Sortuj wg