MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Lerivon

przez paradoksy 27 sie 2010, 14:58
19_latek, na co masz przepisane benzo, a na co mianserynę?
paradoksy

przez 19_latek 27 sie 2010, 15:26
Benzo tylko doraznie mam brac przeciwlękowo, wzialem pierwszy raz od roku przed pojdziem do fryzjera. Mianseryne mam brac przed snem bo inaczej nie moge spac.
19_latek

Re: Mianserin

przez RafQ 27 sie 2010, 18:48
Co do spania po tym leku,to jest równie skuteczny co mianseryna (przynajmniej u mnie).Bałem się przyrostu wagi (jak za 1 podejściem),ale zadbałem o to,zeby tym razem nie przytyć (udało się bez problemu).Dużo aktywności fizycznej,ograniczenie słodyczy i będzie git.W ciągu 1.5 miesięca intensywnych treningów schudłem 6 kg,więc da się nie tylko nie przytyć,ale nawet schudnąć :smile: .
RafQ

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: Mianserin

przez cytrynka84 27 sie 2010, 19:35
Dokladnie,zwieksza sie apetyt,chce sie b. jesc,u mnie tak bylo na poczatku" wilczy glod",ale nie pilnowalam diety,jadlam tyle ile mi sie chcialo ,ale jak sie ograniczy slodycze inie je tak jak ja wtedy ,bo mi sie chcialo to bedzie ok+aktywnosc fizyczna,przybylo mi pare kg,ale nie bylo zle,spalo sie po tym super,bralam dlugo, i nie zaluje , teraz nie biore
Rozmawialam kiedys z lekarzem ,mowil,ze tyje sie ,bo lek zatrzymuje wode,troche spowalnia metabolizm,ale jak sie troche uwaza na jedzenie to ok,z powietrza sie nie tyje po tym leku.
Duzo bardziej tylam po mirtazapinie,koszmar u mnie musialam odstawic,podobny lek do mianserinu ,tylko jeszcze bardziej usypia.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez cytrynka84 27 sie 2010, 20:07
19_latek mozna laczyc benzo i mianseryne,tez bralam 5 mg cloranxenu+ 10 mg mianseryny,cloranxen rzez 10 dni po 5,cloranxen na mnie nie dzialal,,5 wogole,mialo misie lepiej po nim spac i mialam sie uspokoic,niz tego nie wyszlo.
Oba leki bralam na noc ,ale mianseryna b.dobra nasennie.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez 19_latek 27 sie 2010, 20:20
Wiec widocznie tylko u mnie wystepuje ten problem ale biore jeszcze inne leki. Nie mam potrzeby brac benzo wiec nie bede bral do wizyty u lekarza, zobaczymy co powie. Po mianserynie super sie spi :D
19_latek

przez cytrynka84 27 sie 2010, 21:49
Moga wystapic,sennosc,lekkie oszolomienie wlasnie,co organizm to inna reakcja,a jak u mnie sie nie sprawdzil,to tez nic mi nie bylo,ani na +,ani na - Poczekaj do wizyty,jesli,Cie to bardzo niepokoi i przeszkadza,nie bierz tak bedzie chyba najlepiej.
U mnie np jak bralam,wiecej cloranxenu przez kilka/kilkanascie dni to wystepowala depresja,ryczalam z byle powodu :( ,wiec szybko odstawilam.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez 19_latek 08 wrz 2010, 13:11
Jaka dawka jest maksymalna tego leku? Czy 15 albo 20mg to nie za duzo jak na dzialanie nasenne?
19_latek

przez paradoksy 08 wrz 2010, 13:18
19_latek, ja mialam 60mg mianseryny.
i też wtedy łykałam do tego benzo (4,5 mg sedamu).
paradoksy

przez 19_latek 08 wrz 2010, 13:28
paradoksy,
A bralas mianseryne na noc? Jak sie czulas w dzien, nie za bardzo otępiała?
19_latek

przez paradoksy 08 wrz 2010, 13:29
brałam na noc
mialam ogromne problemy ze wstawaniem na mianserynie
do tego stopnia, że psychiatra dał mi 3 tygodnie chorobowego, bo nie byłam w stanie funkcjonować :roll:
później się do niej przyzwyczaiłam i stopniowo sama z niej zeszłam.
lepiej na mnie ssri działa.
paradoksy

przez 19_latek 08 wrz 2010, 13:53
No wlasnie ja mam zamiar brac tylko po to zeby sie wyspac, wiem jak ciezko jest wstac na 10mg a co bedzie przy wiekszej dawce - zobaczymy. A mialas koszmary albo takie bardzo realistyczne sny? Niedlugo mam wizyte wiec powiem lekarzowi ze chce brac 15mg albo 20mg, zobaczymy co bedzie.
19_latek

przez paradoksy 08 wrz 2010, 22:18
19_latek, realistyczne sny miałam, ale rzadko.
paradoksy

przez 19_latek 10 wrz 2010, 12:21
Niedlugo ide do lekarza, zobaczymy czy mi pozwoli zazywac 20mg mianseryny na noc, zobaczymy czy beda jakies skutki uboczne jak otumanienie czy zmeczenie, chcialbym cos aktywizujacego dostac...
19_latek

Sortuj wg