MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Lerivon

przez majstero 03 kwi 2010, 13:13
autumnal depression napisał(a): Odstawiał juz ktoś Lerivon, jakie są tego skutki :?: :?: :?:

A i owszem ja. Nie miałem żadnych skutków ubocznych po odstawieniu go, ale możliwe że to dlatego, że w ogóle ten lek na mnie słabo działał. Brałem 60 mg
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez 19_latek 11 kwi 2010, 10:22
Obecnie na sen biore 6mg melatoniny i 10mg lerivonu. Spie juz lepiej, jednak trzeba bylo poczekac kilka tygodni. Budze sie okolo 6 rano ale moge zasnac i wstaje dopiero o 7-8.
19_latek

przez Majster 11 kwi 2010, 10:40
autumnal depression napisał(a):Odstawiał juz ktoś Lerivon, jakie są tego skutki :?: :?: :?:
Odstawialem i nie zauwazylem zadnych ubocznych. Bezsennosc nie powrocila, ale bylem wtedy juz po terapii, po szpitalu i po niemalej zyciowej rewolucji. Jesli chodzi o dawkowanie to nalezy odroznic 2 terminy: maksymalna dawka, ktora mowi o najwiekszej dawce w jednej tabletce, kapsulce itd., i maksymalna dawka dobowa, ktora opisuje maksymalna dawke wprowadzona do ustroju, bez wzgledu na to w jakich porcjach zostala przyjeta. MD dla Lerivonu wynosi faktycznie 60mg, ale MDD to, o ile sie nie myle, 90mg. Pozdrawiam:)
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez paradoksy 11 kwi 2010, 11:36
Majster napisał(a):Bezsennosc nie powrocila, ale bylem wtedy juz po terapii, po szpitalu i po niemalej zyciowej rewolucji.

Hm, no właśnie ja mam ten problem, że bez Lerivonu nie zasnę :?
No ale dobrze, że dodałeś tę część zdania o terapii. Tzn., że nie jest ze mną tak źle (względnie), tylko terapii potrzebuję.
paradoksy

przez autumnal depression 13 kwi 2010, 09:30
paradoksy, Ja niestety też bez Lerivonu nie umie zasnąć :? i obawiam się że będe musiał go brać cały czas :cry: ......
Alprox 1mg
Trittico Cr 75mg
Promazin 100mg
Tegretol CR 800mg
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
...stracić można tak łatwo-odejść można tak prosto, można w ogóle nie żyć-czas zabija wątpliwości...

przez 19_latek 13 kwi 2010, 13:25
Pytanie do tych co odstawili:
Jesli przytyliscie na Lerivonie to po odstawieniu waga spadla?
19_latek

przez majstero 13 kwi 2010, 13:35
19_latek napisał(a):Jesli przytyliscie na Lerivonie to po odstawieniu waga spadla?

Nie. Sama nie spadnie. Trzeba ćwiczyć, bez tego waga ani drgnie.
To co zdobyliśmy z największym trudem, najbardziej kochamy. Seneka

Boje się człowieka czerpiącego wiedzę z jednej książki. Tomasz z Akwinu

przez adunia 14 kwi 2010, 11:40
witam serdecznie wszyskich - ja tutaj nowa i trochę w strachu;-) trafiłam na forum wpisując hasło lerivon - skutki odstawienia... mam pytanie kiedy ewentualne skutki mogą się pojawić Brałam przez 8m-cy lerivon 30mg na noc + welbutrin na dzień Odstawiłam obydwa - bo czułam sie na siłach. A co dzisiaj ? Wrociłam do tego co było - lęki i nieprzespane noce. Powróciłam do tabletek... ale lęk przed możliwością powrotu do tego co było pozostał. Jestem w terapii indywidualnej i kończę grupową DDA. Kiedy jest dobrze zawsze po jakimś czasie pojawia się niepewność... i lek przed ewentualnym powrotem do tego co znam i co mnie przeraża ... Czuję że lęk ma w mocy mój umysł i moje ciało - im bardziej z nim walczę tym jest większy ale nie potrafię sie poddać...jak wyłaczyć ten nakręcany przez samą siebie mechanizm???? :-(

przez paradoksy 14 kwi 2010, 11:45
witaj adunia,
z tego, co sie orientuje (a takze z wlasnych spostrzezen) moge powiedziec, ze Lerivon nie uzaleznia, takze nie ma co sie obawiac jego skutkow odstawiennych.
co do wellbutrinu to poczytaj ten temat, moze cos znajdziesz: wellbutrin-t10997.html
piszesz, ze uczeszczasz na terapie. czy tam przedstawilas swoje obawy dot. odstawiania lekow? jesli nie, to mysle ze warto. a jesli nie na terapii, to na pewno swojemu lekarzowi prowadzacemu.
pozdrawiam
paradoksy

przez greenbook 17 kwi 2010, 19:36
Witajcie biorę lerivon 2 tygodnie i przytyłam już 4 kg... masakra poprostu ale jem za trzech także wcale się nie dziwie:) Mam nadzieje, że jeszcze kilka kg przytyje bo jestem strasznie chuda tak mnie wymęczyła na głupia nerwica i depresja że schudłam 5 kg więc już waga prawie tak jak na poczatku. Ogólnie nadal jestem ospała ale wszystko trochę się poprawiło. Czekam dalej aż lek zacznie w pełni działać biorę 30mg na sen i śpie jak zabita całą noc (czasami się przebudzę, ale nie jest aż tak źle). Czy Lerivon pomógł Wam na lęki i depresję bo mi o to właśnie chodzi (zresztą jak wszystkim pewnie) Pozdrawiam i czekam na odp

Zapomniałam dodać że biorę jeszcze Sulpiryd od którego też się tyje więc czekam na dalesze rezultaty mojej wagi.
Wszyscy Ci których dotknie Miłość stają się nieśmiertelni, żyją w sercach tych, którzy tą miłością ich obdarzyli:*

przez Basia26 20 kwi 2010, 07:56
Bardzo męczy mnie bezsenność. Po jakim czasie Lerivon reguluje sen? Mnie przez pierwsze 2 tygodnie brania usypiał (skutkiem ubocznym była senność), potem przestał (skutek uboczny minął). Jak to u was wyglądało ze snem? Jak sobie z tym radzicie? Bardzo proszę napiszcie coś o tym, bo tracę nadzieję że można z tym coś zrobić.

przez wentyl77 21 kwi 2010, 06:43
A ja wczoraj po wizycie u psycho powiedziałem jej o wilczym apatycie i zamieniła mi lerivon na Mirzaten - ponoć nie powoduje jak lerivon wzmożonego apetytu - zobaczymy. & kg do przodu załamka. nogi mam jak balerony zacząłem jazdę rowerem ale nic to nie daje! Już nawet sam lerivon niewiele mi daje oprócz porannego kaca i kilogramów. W sumie polepszył się mi sen ale psychicznie po wzroście wagi jest tak sobie.
Wszystkim radzę siezastanowić czy warto go brać bo waga wzrasta a apetytu - mogę powiedzieć na własnym przykładzie- nie można pohamować.

przez tomek33 21 kwi 2010, 09:56
Jesli Twoja lekarka nie wie, że po mirzatenie równiez sie tyje, to niech sie dokształci. Oprócz wzmozonego apetytu powoduje jeszcze zatrzymanie wody w organizmie, co powoduje obrzęki. padamy właśnie ofiarami takich niedouczonych lekarzy. Wiedza na temat skutków ubocznych poszczególnych leków to umiejętnosc podstawowa. Jesli tego nie wie, to czy wie jakie sa wskazania?
Czy tylko hasło "to na depresje"? Uważaj z tym mirzatenem, stosuj i obserwuj reakcje oganizmu. Raczej mało prawdopodobne, że zaczniesz chudnąc; no, chyba, że bedzie rygorystyczna dieta, ale jesli ma sie apetyt i cały czas jest sie głodnym, to trudno wytrwać. Mimo tych skutków ubocznych mirzaten (mirtazapina) jest bardzo dobrym lekiem przeciwdepresyjnym.

przez wentyl77 21 kwi 2010, 22:11
Myślę że chudnąć nie będę ale czy będę tyć w dalszym ciągu? okaże się za miesiąc jeżeli tak będzie to zmienię panią profesor.. ot i tyle. Andepin jednk hamuje jedzonko przekonuj sie dzisiaj ale dawka 40mg musi być oc najmniej mniej nie dziła i tyle....

Sortuj wg