MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: Lerivon

przez paradoksy 26 sty 2010, 15:17
za tydzień mam wizytę u psycho i mam zamiar mu o tym powiedziec, bo i tak od smierci Mamy przytylam..glownie z bardzo nieregularnego odzywiania.
paradoksy

przez weronika 26 sty 2010, 16:14
Czy jest ktoś wśród was kto pozostając na malutkiej dawce 5- 10 mg mianserrny zauważył wzrost energii i chęci do życia? Bo mi tam mała dawka wystarcza, żeby zasnąć ale nie wiem czy wystrarczy zeby się zaaktywizować a wiadomo, że większej chciałabym uniknąc na wypadek tego tycia?

przez cytrynka84 26 sty 2010, 16:57
To jest lek raczej nasenny,uspakajajacy,antydepresyjny,na pewno nie jest to lek aktywizujacy, sa innne aktywizujace leki.Troche sie orientuje w tym temacie ,bo lecze sie juz dosc dlugo.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Rani 26 sty 2010, 18:08
wentyl77, ale ja właśnie dopiero co zwiększyłam dawkę z 15 na 30mg i nie mogłam dziś spać, ale ja jestem meteopatą :D i moze coś było z ciśnieniem, bo poprzedniej nocy spałam jak niemowlę.
weronika, takie małe dawki to raczej stosuje się dodatkowo do innego antydepresantu aby lepiej spać.
"Nie dziw się jeżeli jutro spadnie porządny grad, rozszaleje się zamieć i licho wie co. To, że dziś jest ładnie, jeszcze nic nie znaczy. To jest zaledwie jakiś ślad pogody."

przez Victorek 27 sty 2010, 03:29
weronika no raczej dawka 5-10 mg nie jest dawką terapeutyczną, ale łykasz to tylko na sen?? lepiej tak to może jakiś inny lek typowo nasenny, bo w sumie lerivon ma tylko skutki uboczne w postaci lulania :)
Jak by ktoś chciał pogadać, szczególnie o depersonalizacji jestem na GG
Możesz wcisnąć świnię we frak ale nie powstrzymasz chrumkania :)

przez jantarek 27 sty 2010, 09:48
A jaka dawka jest lecznicza na depresję?
jantarek

przez wentyl77 27 sty 2010, 12:07
Nie zwiększyłem wczoraj dawki w dalszym ciągu jest 15mg bałem się ale dzisiaj muszę to zrobić szkoda czasu trzeba korzystać ze zwolnienia.
Co do tycia to rzeczywiście apetyt dopisuje ale jem płatki. musli, jogurt i jabłka i 3 duże posiłki. jestem od miesiąca na ParoGenie i straszono mnie że tysie się a jakoś nie przytyłem po nim a wręcz schudłem. A i jeszcze lekarka powiedziałą mi że od samych leków sie nie tyje! to apatyk który się ma po nich powoduje że tyjemy same w sobie nie tuczą!
dzisiaj zwiększam dawkę i powiem Wam jak się czuję do niedzieli na zwolnieniu także wytrzymam bóle głowy

przez weronika 27 sty 2010, 12:09
Ale tam na ulotce jest napisane, że senność nie jest tylko skutkiem ubocznym, tylko ten lek ma takie właśnie zadanie, regulować sen, wiem, że są różne leki aktywizujące,ale nie mam za bardzo już sił i możliwości próbować po trzy tygodnie jednego leku , potem się okazuje że nie działa, potem drugiego, potem się okazuje, że nie ma libido i następny itd do tego siedzę na l4 bo trzeba przetrwać skutki uboczne no a do pracy trzeba w końcu iść ((-: Ale narzekam(-: No ale taka prawda cięzko jest z tymi lekami, dlatego tak zapytałam, bo teraz przystosowuję się do mianseryny, czy ktoś po tym leku zauważył ogólnie wzrost sił życiowych, no bo skoro antydepresyjny, to może by tak trochę pomagał żyć ?(-: czy nie?(-:

przez agnieszka.m 27 sty 2010, 12:12
jantarek napisał(a):A jaka dawka jest lecznicza na depresję?

zróżnicowane dawkowanie w zależności od stopnia depresji wynosi od 60 do 90 mg, zobacz - http://www.przychodnia.pl/el/leki.php3?lek=1265
Życie nie daje nam tego, co chcemy, tylko to, co ma dla nas — Władysław Stanisław Reymont

przez jantarek 27 sty 2010, 12:22
No to ja nie wiem po co jestem leczony. Mam niby depresję a mam brać 15mg lerivonu a że sen dalej był przerywany to kazał mi brać 30mg.
Lekkiej depresji nie mogę mieć bo by mi nawet dziurawiec pomógł a zresztą mam objawy inne niż depresyjne.

I dodatkowo mam brać 25mg ketrelu nie wiadomo po co. Gdzieś pisało że taka dawka działa nasennie.

Tylko po co mi ten sen skoro i tak nie czuję się po nim wypoczęty.
jantarek

przez weronika 27 sty 2010, 12:34
A ile czasu łykasz te tabletki, jantarek? Bo to tak przez 3 tygodnie możesz się czuć, ja wzięłam wczoraj 5 mianseryny, spałam 13 godzin a czuję się jakbym nie spała 3 noce

przez wentyl77 28 sty 2010, 10:42
Zwiększyłem dawkę z 15mg na 30mg rano kacyk zasnąłem przed 22 a raz się obudziłem w nocy do WC a potem rano około 8. dobrze ze jestem na zwolnieniu. Otumaniony zmęczony sam nie wiem jak długo wytrzymam takie wstawanie z bólem głowy.

przez paradoksy 28 sty 2010, 13:48
a ja pojutrze zwiększam dawkę do 45
jak jestem zmęczona, to 30 mną zamiecie... jak jestem zmęczona to i 1mg by mną zamiótł ;)
paradoksy

przez zdesperowany1 28 sty 2010, 13:49
na pcozatku:) potem powinnas poczuc przyplyw sil!
zdesperowany1

Sortuj wg