MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Don Kamillo 12 cze 2015, 10:54
Biorę to już prawie rok, i szczerze powiedziawszy działa na mnie tylko nasennie, może w innych przypadkach jakoś śladowo na lęki, ale wydaje mi się, że 90% działania tego leku, to działanie nasenne.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

przez emi125 17 cze 2015, 11:31
Witam, przyjmuję Deprexolet od 4 miesiecy, niestety na moje lęki i nerwicę jest zbyt słaby. Chciałabym go odstawić i się zastanawiam czy mogę tak z dnia na dzień czy jednak stopniowo, nie jest to długo okres przyjmowania. Proszę o Wasze opinie.

przez Don Kamillo 17 cze 2015, 14:33
Wczoraj rozmawiałem z psychiatrą na ten temat i mówił, że nie uzależnia fizycznie. Zresztą wiem to sam po sobie bo brałem go rok w dużych dawkach i odstawiłem. Poza tym ten lek wykazuje największe działanie nasenne (poządane) i tuczące (niepożądane) moim skromnym zdaniem na lęki i nerwice się nie nadaje.
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez emi125 18 cze 2015, 08:53
Myślisz, że mogę odstawić tak z dnia na dzień? A ty schodziłeś stopniowo z dawek czy odrazu odstawiłeś? Na co go przyjmowałeś, na depresję?

przez Don Kamillo 18 cze 2015, 10:54
Od razu zszedlem.

Na bezsenność, na depresje miałem SSRI i alprozpam ;)

przez emi125 18 cze 2015, 13:38
Też próbowałam SSRI, ale po nim to miałam jeszcze większe lęki, bezsenność i pobudzenie psychoruchowe. Wszystkie 3 jednoczesnie brałeś? Jaki ten SSRI dokładnie?

przez cytrynka84 18 cze 2015, 14:43
emi125, możesz odstawić z dnia na dzień.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Don Kamillo 18 cze 2015, 17:35
8 miesięcy paroksetyne (paraxinor), 6 miesięcy Escitilopram (Escitil, Mozarin) i od 2 dni Fluoksetyne (Seronil) na sen dostałem Triccto CR który dodatkowo wspomaga wychwyt zwrotny serotoniny. Mianseryna raczej nie niweluje objawu, jedynie może go maskować poprzez skuteczne otłumanienie przy dawkach powyżej 10mg. Zauważyłem również u siebie po odstawieniu mianseryny, że nie muszę ciągle jeść, co jest dla mnie bardzo przyjemne :)

Tak wszystkie brałem razem, SSRI rano, alpre jak musiałem, a deprexolet codziennie 30 minut przed snem. Tricto może tak nie ścina jak deprexolet ale też idzie po nim spać, i nie ma wzmożonego apetytu przy braniu tego leku

przez alu 30 cze 2015, 15:01
odświeżam temat: kto z was teraz bierze mianserynę? Myślę nad tym lekiem, ale musze to skonsultować z psychiatrą. Mam zaburzenia odżywiania na tle nerwowym + ciągłe mdłości. Niestety, po mirtazapinie samopoczucie jest fatalne i myślę, czy nie spróbować z mianseryną. Czy w ulotkach waszych specyfików w skutkach ubocznych są wymionie nudności/wymioty?
alu

przez cytrynka84 30 cze 2015, 15:16
alu, Miansa ma też działanie przeciwwymiotne. A w ubocznych jak zawsze wymienione jest wszystko,także ulotka się nie sugeruj. Ja nie miałam żadnych nudności itp.Na mnie działa słabiej od Mirty.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez alu 30 cze 2015, 15:24
cytrynka84, dzięki za odzew. Mirta też ma działać przeciwwymiotnie, wzięłam wczoraj drugą dawkę na noc (15mg) i po 3h wybudziły mnie masakryczne mdłości. Potem usnęłam, ale od rana znów to samo, aż mnie dusiło. Musiałam zazyć tabletkę przeciwwymiotną (mam emetofobię i ogromnie boję się mdłości/wymiotów). Czytam ulotki z mianseryny w necie i nie widzę, by pisali o nudnościach/wymiotach.
alu

przez artur1978 30 cze 2015, 15:42
alu napisał(a):cytrynka84, dzięki za odzew. Mirta też ma działać przeciwwymiotnie, wzięłam wczoraj drugą dawkę na noc (15mg) i po 3h wybudziły mnie masakryczne mdłości. Potem usnęłam, ale od rana znów to samo, aż mnie dusiło. Musiałam zazyć tabletkę przeciwwymiotną (mam emetofobię i ogromnie boję się mdłości/wymiotów). Czytam ulotki z mianseryny w necie i nie widzę, by pisali o nudnościach/wymiotach.

Ani miansa ani mirta nie powinny powodowac nudnosci bo sa antagonistami receptorow serotoninowych 5ht3.Stosuje sie nawet mirte u kotow z anoreksja i nudnosciami zeby jadly i nie rzygaly :D

przez alu 30 cze 2015, 15:53
artur1978, wiem, przeczytałam już wszystko o tych substancjach w polskim i anglojęzycznym internecie :P ale trafiłam na kilka wpisów, że ludzie wymiotowali po mirtazapinie :( Nie wiem na ile u mnie wystąpił po prostu atak lub nasilenie stanów lękowych (które u mnie objawiają się nudnościami),a na ile to skutek uboczny mirty (nudności i wymioty jak byk stoją w ulotce). Byłam bardzo pozytywnie do tej mirty nastawiona, a tu taki klops. :hide:
alu

przez cytrynka84 30 cze 2015, 16:06
alu, te nudności to lęk,a nie skutek uboczny.Wiem natomiast jak trudno zapanować nad tym( o ile w ogóle mozna) Sama mam zaburzenia jedzenia i nie wiem,czy nie zrezygnuje z miansy z powodu lęku przed tyciem. Biorę dopiero tydzień na bezsennosc/uspokojenie. To znaczy kiedyś już ja brałam dość długo i oczywiście przytyłam :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg