MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Jupiler 81 22 mar 2015, 16:05
Witam Wszystkich Użytkowników Forum.Mój pseudonim to Jupiler.Mam 34 lata i jestem alkoholikiem.Od 5 dni w abstynencji.Jestem na lekach deprexolet 30 mg.oraz ranofren 5 mg.Czytałem na forum opinie innych użytkowników,że taka dawka leków zwala z nóg,jednakze mnie tylko zamula,działanie nasenne zadne-zero wpływu na mój organizm.Wieczorem przechodze męczarnie żeby usnąć.Moja Pani Psychiatra na ostatniej wizycie wogole nie chciała mi przepisać leków tylko od razu skierować na zamknietą psychoterapię,jednakze się nie zgodziłem gdyż mam zobowiazania i muszę wyjechać do pracy.Chciałbym nadmienic ,że nie dosiegłem jeszcze dna-jestem zadbanym facetem,jednakże wiem ,ze wpadłem w sidła alkoholizmu a mój wynik przez ostatni czas to 11 piw dziennie i ciagle było mi mało-dlatego podjąłem walke.Ale czy mi sie uda -nie wiem.Czy ktoś zmagał sie również z takim problemem? Pozdrawiam Wszystkich :)
Servenon(Escitalopramum)10 mg. (1-0-0)
Anticol 500 mg. (1-0-0)
Ranofren(Olanzapinum) 10mg.(0-0-1)
Mirtagen(Mirtazapinum) 30 mg. (0-0-1)
Ketipinor(Quetiapinum)100 mg(0-0-1)

przez Ricah 22 mar 2015, 16:24
Jupiler 81, receptory i ogolem mozg potrzebuja czasu na powrot do normalnosci i przyzwyczajenie sie braku wspomagacza, jakim byl alkohol. Mianseryna + olanzapina dzialaja w inny sposob nasennie, anizeli alkohol. Moze pijasz za duzo kawy/herbaty w ciagu dnia, lub masz zla higiene snu?

Mozesz tez sprobowac zmniejszyc dawke mianseryny[dziala wtedy bardziej nasennie], jezeli to nie pomoze, porozmawiaj z psychiatra o wlaczeniu lekow benzodiazepinowych[ale jakichs slabszych, np. diazepamu] i schodzeniu z konkretnej dawki. Benzodiazepiny oddzialuja na ten sam uklad co alkohol, w dzialaniu nasennym. Tylko wtedy pod zadnym pozorem nie moglbys wypic alkoholu, stad mialbys utrudnione zadanie.
Agomelatyna 25mg
some shit

przez Jupiler 81 22 mar 2015, 16:35
Ricah, Być moze masz rację.piję dwie kawy i dwie herbaty,higienę snu mam dobrą.Poczekam jeszcze parę dni i znów pójdę na prywatną wizyte-wówczas zobaczymy.
Anticol 500 mg. (1-0-0)

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Ewgf 28 mar 2015, 11:01
Jupiler 81, I właśnie dobrze ci pani doktor chciała poradzić, na psychoterapii byś się dowiedział między innymi że każdy ma swoje dno, dla każdego wygląda inaczej. Jeden śpi pod płotem drugi wystarczy że zarzyga pokój. Jak zaczniesz znowu chlać to co ci z tych zobowiązań i pracy? Możesz to wszystko przez picie stracić. Wiesz jak wątłe jest początkowe nie picie, jak łatwo sięgnąć po tego pierwszego ... łyka. Beczka za mało, kielich za dużo. Ja też miałem jazde ze spaniem na początku. Unormuję się.
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez jaktobylo 31 mar 2015, 16:41
Czy lek ten obniża poziom kortyzolu tak jak robi to mirtazapina? Badań żadnych nie znalazłem, a co do mirtazapiny to jest tego dużo. Może ktoś zrobi bądź robił już takie badania porównawcze wpływu tych dwóch leków na poziom kortyzolu?:p
Niby f20..., wg psychiatry to wciąż jeszcze nic pewnego, na moje pytanie czy może być to schizofrenia prosta, powiedział, że możliwe :/

przez Psychopharm 01 kwi 2015, 11:24
Nie spotkałem się z badaniem porównawczym, chociaż miałem styczność z takimi które potwierdzają obniżanie kortyzolu także przez mianserynę. Leki są podobne w tym względzie, a przewaga badań nad mirtazapiną jest zrozumiała, bo w części krajów nie ma już mianseryny (np. USA).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez slow_down 01 kwi 2015, 12:10
USA nie ma mianseryny z powodu parcia na zyski producentów mirtazapiny.
slow_down

przez Jupiler 81 01 kwi 2015, 14:01
Witam :) Mam pytanie.Czy są szanse że przytyję po takim zestawieniu leków jakie biorę prezentowanych poniżej?Jestem szczupłym facetem (64 kg przy wzroście 182 cm).A chciałbym przytyć. Biorę te leki od dwóch tygodni i jakiegoś wzmożonego apetytu nie zauważyłem. Pozdrawiam :)
Anticol 500 mg. (1-0-0)

przez slow_down 01 kwi 2015, 14:04
Ranofren - olanzapina. Wiele osób po niej tyje. Podobnie jak po Deprexolecie.
slow_down

przez swistak2112 01 kwi 2015, 15:38
Jupiler 81 napisał(a):Witam :) Mam pytanie.Czy są szanse że przytyję po takim zestawieniu leków jakie biorę prezentowanych poniżej?Jestem szczupłym facetem (64 kg przy wzroście 182 cm).A chciałbym przytyć. Biorę te leki od dwóch tygodni i jakiegoś wzmożonego apetytu nie zauważyłem. Pozdrawiam :)

Problem to jest, ale odwrotny - z tyciem po lekach. Widocznie leki nie wywołują u Ciebie nadmiernego "ssania" - wzmożonego poczucia głodu. Żaden to powód do zmartwienia.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez Psychopharm 01 kwi 2015, 17:00
slow_down możliwe, co nie zmienia faktu, że mirtazapina jest lekiem z technicznego punktu widzenia "lepszym", bo nie ma blokady alfa-1 (a to dużo zmienia akurat w przypadku tego leku).
Odsprzedam 2 opakowania folianu 5 mg (30 tab.) firmy LifeExtension - jest to odpowiednik Deplinu, leku stosowanego jako augmentacja leczenia lekiem przeciwdepresyjnym: https://www.deplin.com/

przez cytrynka84 01 kwi 2015, 17:23
Jupiler 81, Po wszystkich trzech lekach się mocno tyje,o kilogramy się nie martw :) ,zwiększają apetyt strasznie.Po miesiącu będziesz "większy" :)
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Jupiler 81 01 kwi 2015, 17:28
cytrynka84, Dzieki bardzo :D tez mam taką nadzieje ha ha ;)
Anticol 500 mg. (1-0-0)

przez cytrynka84 11 kwi 2015, 11:59
Z mirty przechodzę chyba na mianse (muszę z lekarzem pogadać,ciekawe czy się zgodzi,bo ciągle "skacze" po lekach,albo uboki,albo nie działa masakra jakas :( ) Po 10 śpij wam się lepiej niż po większej dawce (20-30mg) ? Ja tak mam ,ze po 10,spalam chyba lepiej niż teraz ,jak biorę 20 dziwne to.Teraz się wybudzam,spie niespokojnie jakos .Bralam ten lek kilka razy i nie bylo jazd,nie wiem co o tym myśleć.Im wieksza dawka tym gorzej się śpi? Powinno być odwrotnie chyba?Mam na myśli dawki rzędu 10-30mg.Jak to jest u Was?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

Sortuj wg