MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez depresja24h 27 lut 2015, 07:52
Vizir, Prawda w oczy kole :D

przez Vizir 27 lut 2015, 11:51
depresja24h napisał(a):Vizir, Prawda w oczy kole :D

A myślełem , że nosisz okulary :smile:

przez miko84 27 lut 2015, 13:18
Vizir pisałem, że mirtazapina to najlepiej działający u mnie lek i to podtrzymuję, co nie znaczy, że działa na mój ZOK, pisałem wielokrotnie, że nie działa i muszę wybierać co leczyć, czy ZOK czy depresję. ZOK idealnie u mnie leczą SSRI ale na depresję już gorzej. Nie wydaje mi się by dało się tak łatwo połączyć leczenie lęku i ZOK, tzn nie zawsze leki przeciwlękowe leczą ZOK bo wtedy lekami pierwszego rzutu byłyby benzo, a są leki serotoninowe.

Depresja dzięki za dobre słowo.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Vizir 27 lut 2015, 13:23
miko84 napisał(a):wtedy lekami pierwszego rzutu byłyby benzo, a są leki serotoninowe.

Bo benzo sa lekami działającymi na lęk drugą z 2ch dróg , a tu trzeba serotoninową ścieżką :) Poza tym benzo to można leczyć zły nastój po tym jak chłopak cię rzucił, albo pies zdechł, a nie zryty beret przez parę lat bez przerwy :) P.S. benzo właśnie też ładnie się spisują z OCD ponoć, ale takie leczenie z powyższych pow. nie ma sensu.

przez miko84 27 lut 2015, 13:30
Są inne leki przeciwlękowe które jednak słaboobie radzą z zok - jak właśnie mirtazapina, doxepina czy nawet amitryptylina, lyrica, gabapentyna itd. Dam Ci przykład - mirta działa u mnie na lęk ale na zok już nie, a ssri leczą u mnie zok ale lęk słabo. Paradoks?
miko84

przez Vizir 27 lut 2015, 13:36
miko84 napisał(a):mirta działa u mnie na lęk ale na zok już nie, a ssri leczą u mnie zok ale lęk słabo. Paradoks?

I to bliźniąt , u mnie SSRI, klomi, czy cokolwiek innego nawet nie tyka w bańce mechanizmów samego OCD, tych skojarzeń i uczuć w danej sytuacji... u know what I mean OCD man :) , ale stępiaja mozliwość odczuwania lęku i przez to likwidują mechanizm wspomagający błędne koło natręctw :D Tak się zastanawiam czy w moim specyficznym wieczornym OCD by sie nie sprawdział mirta :D ? Musze spróbować

przez miko84 28 lut 2015, 09:28
Spróbować zawsze warto, z lekami to często jak z loterią - czasami zadziała taki który nie jest wskazany w danej przypadłości.
miko84

przez Ewgf 01 mar 2015, 21:39
Wiem że może to zabrzmieć dziwnie, ale nie piszczy/szumi wam w uszach/głowie po tej mianserynie?
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez cytrynka84 02 mar 2015, 21:55
Byłam u dr ,zmienić tisercin na coś innego ,bo boje się go brac,ze względu na uboczne.Proponowal wiele leków,neuroleptyki głównie,ale stanęło na mianserynie ,na moja prośbę właściwie.10 mg,ale czy mnie to uspi nie wiem,lekarz powiedział "zobaczymy"Boje się ze nie usne :( Tisercin dobry na spanie,ale kurcze znowu uboki :( Mirte miałam jeszcze do wyboru,ale po tym to się tyje,dodatkowo puchnie,jeszcze gorsza od miansy Teraz bede się głodzić,odwadniac i nie wiem co jeszcze,ale trudno :( Oby mnie chociaż ta dawka uspila .
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez miko84 03 mar 2015, 09:24
Nie wiem czy jest jakaś różnica w tyciu między mirtazapiną a mianseryną - nie wydaje mi się.
miko84

przez seba1502 03 mar 2015, 17:38
seba1502 napisał(a):
miko84 napisał(a):Nie jest, może ZOK czasami nawet pogarszać.

Miko a w połączeniu z sertraliną?

Ponawiam pytanie czy mianseryna w połączeniu z sertralina, wskazana jest w leczeniu ZOK?

przez Ewgf 03 mar 2015, 18:18
Aleee po tym jest aaaapeeeetyyyttt. Nie mogę się najeść. Chyba to pójdzie u mnie w odstawkę...
Bo i tak wszyscy umrzecie, toteż czym się przejmujecie?
Turbolaxa 600mg
Owyksztyrytymytyrinanol 5mg
Hipermegazajebiścina 100mg

przez cytrynka84 03 mar 2015, 18:28
miko84, dla mnie jest różnica w tyciu,brałam oba leki
Ktoś moze porównać sile działania nasennie.Trittico 125, a 10 lerivonu?,bo boje się,ze ta dawka miansy jest za mala i nie usne :( Lekarz większej nie chcial,dać narazie,co bym tak mocno nie przytyla,mam problemy z jedzeniem.

-- 03 mar 2015, 17:45 --

Miałam do wyboru jeszcze Ketrel 25-50mg Apetyt po kwecie masakra,zwłaszcza na slodycze i Chlorprothixen,który na mnie nie działa.Glupio to zabrzmi,ale boje się nocy ,bezsenności,lęków :( Dziś pierwsza dawka,nie brałam miansy kilka lat.

-- 04 mar 2015, 21:19 --

Noc kiepska,co 2h się wybudzalam,bez lęków nocnych,nerwów na szczęście.To taki sen nie sen,niewyspalam się :( Juz nie wiem ,co mam brać Tisercin,uboczne i strach przed neuroleptykami.Triittico 125 lekarz nie chce zwiększyć,bo biorę jeszcze wenlafaxyne 150.Dzis prawie nic nie jadłam przez Mianseryne,muszę się głodzić ,bo przytyje po tej miansie .Spac za nic nie mogę,juz nie wytrzymuje.... Dostałam dużego lęku jeszcze,który trzymał pol dnia.Juz nie mam siły :( Wczoraj pierwsza dawka miansy po latach.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Don Kamillo 07 mar 2015, 21:25
ja biore deprexolet, od kiedy przestałem się opychać, i zacząłem się ruszać już nie tyje. Jedyny minus jest taki że uzaleznia psychicznie, i człowiek mysli, a wezme sobie jedną dla świetego spokoju...
A pierwsza kwestia, w sumie najważniejsza to zawsze wierzyć w siebie nawet po najcięższych przejściach..

Sortuj wg