MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez zigi7 15 maja 2014, 21:27
swistak2112 napisał(a):
zigi7 napisał(a):Wczoraj już nie było tak dobrze, drugi dzień brania miansecu. Biorąc 10mg musiałem po pewnym czasie dojebać 10mg i połówkę tabletki ivomane dopiero wtedy zasnąłem. Dziś już nie biorę ivomane działa na mnie ale to lek nasenny więc duży syf. Dziś czuje się dobrze, wczoraj byłem zmulony ale dziś już jest ok, samopoczucie dobre. Zobaczymy co będzie dalej.

Z czasem rozwija się tolerancja na działanie nasenne mianseyny i trzeba podwyższać dawki. Są osoby, kóre mianseyna "zamula" z rana, u mnie tego nie ma.

Wyczytałem że nasennie działają dawki do 30mg, czy większe też?

przez uzytkownik 15 maja 2014, 21:48
Też. Tolerancja rośnie. Swego czasu zaczynałem od 10, skończyłem przy 120. Dzisiaj 60 i staram się nie przekraczać.
sertralina 50 mg
metoprolol 100 mg

przez Vizir 16 maja 2014, 01:49
uzytkownik napisał(a):Też. Tolerancja rośnie. Swego czasu zaczynałem od 10, skończyłem przy 120. Dzisiaj 60 i staram się nie przekraczać.

Ale mianseryna ma własnie taką wartość graniczną (wiadomo dla róznych ludzi rózna ale coś w podobnych zakresach), że powyżej np. 90mg blokowanie transportera noradrenaliny jest tak silne, że efekt sedujący pochodzący z działąnia na rec. histaminowe zaczyna być przeważany przez napędzające działanie noradrenaliny. I to mowa o osobach któe by od takiej dawki startowały, bo u osób , które już długo jadą na mianserynie bedzie jeszcze gorzej, bo tolerancja rec. H szybko idzie w górę, co widać po ludziach pijących syrop hydroxyzynowy :D Chociaż nie powiem kiedyś wziąłem raz w życiu sobie 2 łyżki stołowe wypiłem i jak mnie jeb..o to ledwo namierzyłem łóżko, a pokój ma 4x4m .

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Tańczący z lękami 18 maja 2014, 10:50
jak ktoś chce odczuć sedację na tym leku, tak pożądaną przy kłopotach ze snem, to chyba nie powinien wchodzić na większe dawki, bo im dłużej tym mocniej będzie napędzać (właśnie ta tolerka antyhistaminowa plus noradrenalina). Dla mnie optymalnym rozwiązaniem są dawki 5-10mg tego smakołyku. Przy większych porcjach mam wkurwy
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez zigi7 19 maja 2014, 07:07
Biore miansaryne juz tydzien, 10mg ale niestety musze sie wspomagac ivomane pół tabletki jeśli chce zasnąć. Działanie przeciwlękowe chyba ma małe ale jadę dalej może coś z tego wyjdzie...

przez margor26 19 maja 2014, 14:02
Wie ktoś może (miał takie doswiadczenie) czy mozna brać mianserynę w ciąży? Bardzo chciałąbym mieć dziecko a boję się jak dam radę bez leków.
Aposerta 75mg
Trittico 25mg
Egzysta 2x75mg

przez zigi7 20 maja 2014, 07:01
Dziś znowu musiałem dołożyć 10mg ale i tak na koniec wziąłem ivomane połówkę żeby zasnąć, tak więc dawka 10mg chyba na mnie nie działa? Chodzi mi głównie o sen bo mam z nim duże kłopoty?

przez suwak 20 maja 2014, 15:15
A ciekaw jestem jak sprawdziłby się pomysł brania mianseryny z betablokerem. Część osób narzeka, że przy wyższych dawkach zwiększają się objawy nerwicowe, zapewne spowodowane większym działaniem na noradrenalinę, którą betablokery właśnie hamują.

przez deader 20 maja 2014, 15:32
zigi7 napisał(a):Dziś znowu musiałem dołożyć 10mg ale i tak na koniec wziąłem ivomane połówkę żeby zasnąć, tak więc dawka 10mg chyba na mnie nie działa? Chodzi mi głównie o sen bo mam z nim duże kłopoty?

Ja bym na twoim miejscu najpierw skonsultował z lekarzem oczywiście, ale z doświadczenia mogę powiedzieć ze na samej mianserynie i to w dawkach dla komara to najwyżej można się nieźle nażreć a nie zasnąć. U mnie też lekarz na początku testował mikre dawki rzędu 10 mg ale w końcu udało mi się ją przekonać że to jednak za słabe na mnie ;) W efekcie wypisano mi następujące combo: mianseryna 30 mg, hydroksyzyna 50 mg, prometazyna 50 mg. Było to rok temu i takie połączenie doskonale się sprawdziło. Na dzień dzisiejszy z "diety" wyleciała całkowicie prometazyna, obecnie wieczorem łykam 30 mg mianseryny + 25 mg hydroksyzyny. Właśnie rozpoczynam też "odstawianie" miansy, do końca miesiąca jeszcze 30 mg, ale potem miesiąc 20 i miesiąc 10, myślę że uda się bez problemów bo od tygodni zdarza mi się czasem zasnąć zapomniawszy o lekach. Zostawię sobie hydroksyzynę lub prometazynę, bo odnoszę wrażenie że te leki de facto lepiej "udupiają" niż miansa per se.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez Marian_Paździoch 20 maja 2014, 17:01
suwak, brałem takie połączenie. Może mocne walenie serca itp osłabia, ale jednak pewną nerwowość czuć.
Marian_Paździoch

przez kuzyn 20 maja 2014, 20:21
miko84 napisał(a):Tańczący z lękami u. Natomiast inną sprawą jest to, że noradrenalina z bloku alfa-2 mirtazapiny agonizuje te receptory co może u pewnych osób powodować np. częściowe zatrzymanie moczu.

.

Blok alfa-2 powoduje częściowe zatrzymanie moczu?
mirtazapino ojczyzno moja

gdzie Ty jesteś?

przez swistak2112 21 maja 2014, 09:42
kuzyn napisał(a):
miko84 napisał(a):Tańczący z lękami u. Natomiast inną sprawą jest to, że noradrenalina z bloku alfa-2 mirtazapiny agonizuje te receptory co może u pewnych osób powodować np. częściowe zatrzymanie moczu.

Blok alfa-2 powoduje częściowe zatrzymanie moczu?

Agonizacja to pobudzenie.
Blokada to antagonizacja.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez zigi7 21 maja 2014, 10:56
Zastanawiam się czy dorzucić jednak coś do przeciwlękowego do mianseryny, czy dać sobie spokój.
O której godzinie wieczorem bierzecie lek? Niestety na spanie muszę dorzucać dziś pół tabletki ivomane, więc lipa.
Dziś jestem dziwnie spokojny i wyluzowany, nie wiem czy to już działanie leku, chciałbym się tak czuć zawsze,
lęk dziwnie zniwelowany ale może to po prostu taki dzień się trafił.

przez mvp95 22 maja 2014, 15:55
Czy jest tu ktoś kto bierze ten lek rano? Ja biorę jeszcze Trazodon i nie wiem o jakiej porze który lek brać bo niby oba powinno się stosować wieczorem ale brać na raz takie combo w takich dawkach to troche nie bardzo... Jakieś rady?
mvp95

Sortuj wg