MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez CórkaNocy 17 lut 2014, 16:44
brałam już paro i mnie fatalnie muliła w dzień - fakt, był to jedyny lek jaki brałam, na którym nie potrzebowałam nic na spanie - chodziłam taka zmulona, że podsypiałam w dzień i zasypiałam o 21 jak kamień, byłam nie do życia
skoro na samej wenli mam problem z przewlekłym zmęczeniem i często sennością w dzień, to podejrzewam, że na paro byłoby dużo gorzej
więc może wybiorę coś pośrodku, ten esci albo sertrę, zobaczę co doktorek zarządzi
CórkaNocy

przez Marian_Paździoch 17 lut 2014, 20:23
CórkaNocy, Sertralina u mnie nie powodowała żadnej zamuły, senności. Właściwie nie wpływała też w żaden sposób na funkcje psychomotoryczne, w przeciwieństwie do wszystkich innych SSRI i wenli. W wyższych dawkach lekko pobudza, ale nie indukuje lęków. W kontaktach interpersonalnych też mi pomogła, wreszcie mogłem usiąść w knajpie spokojnie, jak człowiek, mimo natłoku ludzi. Wiem, że masz problem z dystymią/anhedonią. Sertralina to pierwszy antydepresant, który po 1,5 roku testowania różnych leków sprawił, że wróciłem do swoich hobby. Polecam wypróbować ją w pierwszej kolejności. Warto przetrwać kilkudniowe skutki uboczne.
Marian_Paździoch

przez CórkaNocy 17 lut 2014, 20:44
no tak mam problem z dystymią, chociaż obecnie przede wszystkim niszczy mnie fobia społeczna, masakra to jest, ciężko mi to znieść, lęki nieraz cały dzień mnie trzymają, ciągle jestem w napięciu

zobaczę co mi lekarz przepisze
CórkaNocy

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 17 lut 2014, 20:52
u mnie takie napięcie było ale już właśnie zniknęło. Dziwne. Zero natręctw. Jakby mi ktoś przycisnął w mózgu przyciski off/on :shock:
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Marian_Paździoch 17 lut 2014, 21:27
No i o to chodzi ;) Wszak sertralinę bardzo często stosuje się w NN. Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale chyba bierzesz 200mg. U mnie NN ten lek również zwalczył. Gdy te objawy powrócą, pewnie będę zmuszony ponownie wejść na sertrę. A ta miansa u Ciebie też pewnie robi swoje, mimo że dawka nieduża ;) Jednak w przypadku natręctw u mnie lepszym dodatkiem była mirta, bo mocniej od miansy działa na serotoninę, a co za tym idzie - lepsze efekty w leczeniu OCD.

-- 17 lut 2014, 20:29 --

CórkaNocy, wiem, że Well mocno windował Ci nastrój, pewnie za sprawą dopaminy. Na dużej dawce sertraliny także można odczuć działanie dopaminy, choć oczywiście sporo mniejsze niż na Wellu. Spróbuj od czasu do czasu zarzucić 50mg amisulprydu.
Marian_Paździoch

przez khaleesi 19 lut 2014, 20:12
Marian_Paździoch, 150 mg zażywam teraz ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez dariusz1990 21 lut 2014, 17:35
Witam od dzisiaj zaczynam brać lerivon w postaci 90 mg dziennie przed snem dziś rano wziąłem pierwszą dawke 30 mg i spowodowało to u mnie lekki niepokój i lęki czy u was też tak było ?Po jakim czasie zauważyliście pozytwne działanie leku i czy dobrze działa na sen? Bo ja jakiś senny nie byłem ale po jakimś czasie zasnołem .Czy 90 mg to duża dawka?
F31 ZABURZENIA DWUBIEGONOWE F41.2 MIESZANE ZABURZENIA LEKOWO DEPRESYJNE

przez elfrid 21 lut 2014, 18:22
dariusz1990, poczekajmy na komentarz Miko84 niedawno brał 90mg mianseryny.
Teoretycznie taka dawka ma działanie antydepresyjnie i nawet pobudzające w dłuższej perspektywie.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 22:07
Mianseryna działa przeciwdepresyjnie od 60mg wzwyż. 90 to spora dawka, bierzesz prócz tego jeszcze jakieś leki? Mnie dawka większa niż 60mg nasila lęki, bo oddziałuje na noradrenalinę.
Marian_Paździoch

przez miko84 22 lut 2014, 08:50
dariusz1990 masz brać całą dawkę przed snem a wziąłeś 30 mg rano? W jakim celu bierzesz lek? Na depresję i sen? Początkowo, jak każdy lek przeciwdepresyjny może zwiększać lęk ale powinno to przejść z czasem. Ja brałem 120 mg przez 8 tygodni ale łączyłem to z sertraliną.
miko84

przez Marian_Paździoch 22 lut 2014, 11:42
miko84, pisałeś kiedyś, że miansa lepiej nadaje się do łączenia z SSRI/SNRI. Możesz mi powiedzieć dlaczego, pomijając nazwy receptorów i pisząc tylko o neuroprzekaźnikach? :mrgreen: Zastanawiam się co łączyć z wenlą dla uzyskania efektu przeciwlękowego - mirtę czy miansę.
Marian_Paździoch

przez miko84 22 lut 2014, 12:05
Tak uważałem, bo mianseryna to silniejszy antagonista 5-HT2c a im silniejszy tym większy wzrost serotoniny gdy łączymy go z SSRI. Ale z drugiej strony mianseryna nie ma tego działania serotoninowego jak mirtazapina. Stosowałem mianserynę a teraz mirtazapinę i czuję, że mirtazapina mocniej działa na serotoninę od mianseryny. Najlepiej sprawdzić co bardziej pasuje, mirta czy miansa. Ja osobiście wolę mirtazapinę.
miko84

przez Marian_Paździoch 22 lut 2014, 12:13
A powiedz mi, te kuleczki z wenli, gdy się dzieli tabletkę na mniejszą dawkę, można łykać luzem czy muszą być w kapsułce?
Marian_Paździoch

przez miko84 22 lut 2014, 12:22
Chyba można, niektórzy tak schodzą z wenli. Otoczka jest szybko rozpuszczana. Tak mi się przynajmniej wydaje.
miko84

Sortuj wg