MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez ladywind 16 sty 2014, 17:30
depresyjny, nie masz co się bać mianseryny, jestem pewna, że biorąc ją wraz z klomi odczujesz różnicę w samopoczuciu na plus.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lunatic 16 sty 2014, 17:45
ladywind,
Ty bierzesz tez mianseryne do sertraliny?
aa, i nie napisałaś kto napisał ze jestem dziewczyną :D

przez elfrid 16 sty 2014, 20:37
lunatic napisał(a):elfrid,
a jak np. rozróznisz czy anhedoina w danym momencie jest objawem depresji czy objawem ubocznym SSRI? ja mam z tym problemy zeby to rozróżnic

jeśli występowała przed braniem SSRI to depresji. Ale nawet depresja samoistnie ustępuje, chociaż częściowo. Dlatego nie wierzę w anhedonie permanentną, która trwa latami. To bardziej przypomina chyba dystymię i jakiś mechanizm obronny zaburzonej osobowości, żeby nie odczuwać emocji z którymi nie daje sobie rady.

-- 16 sty 2014, 20:39 --

miko84 napisał(a):Poza ZOK mam depresję, bez zwyżek nastroju, ale bez jego większych spadków. Anhedonia objawia się brakiem zainteresowania i przyjemności z dawnych pasji i zainteresowań - brak słuchania muzyki czy oglądania filmów bo totalnie nie dawały przyjemności.

A jakieś objawy depresji, które uniemożliwiają codzienne funkcjonowania, wywiązywanie się z obowiązków prywatnych i zawodowych? Obniżona energia, myśli rezygnacyjne?

-- 16 sty 2014, 20:40 --

depresyjny napisał(a):No mnie jednak wykopsali z pracy. Dzisiaj dostalem wypowiedzenie. Fajnie odpoczne sobie. Bede mogl miansy dorzucic do pieca.

Przykro mi. A czemu? Podali jakiś powód?
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depresyjny 16 sty 2014, 20:58
Wiesz mieli, bo przeposcilem towar, alkohol i on nie wszedl na kase. Nie wiem jak ja to zrobilem, ale zrobilem. Meczylem sie w tej pracy. Musze znalezc prace, ktora przynajmniej nie bedzie dla mnie meka.
depresyjny

przez elfrid 16 sty 2014, 21:02
depresyjny, wiesz, ja w okresach depresji mam tak, że wszystko jest trudnością i męką. Praca jest uciążliwa i męcząca; ale błędy, przeoczenia związane z koncentracją uwagi. Ja wiele razy miałem piekielnie dość. Zalogowanie do komputera wydawało się trudne. Zacznij spokojnie szukać czegoś nowego, ale w między czasie się podlecz.

Bierzesz teraz jakieś stałe leki?

przez lunatic 16 sty 2014, 21:16
elfrid napisał(a):jeśli występowała przed braniem SSRI to depresji. Ale nawet depresja samoistnie ustępuje, chociaż częściowo. Dlatego nie wierzę w anhedonie permanentną, która trwa latami. To bardziej przypomina chyba dystymię i jakiś mechanizm obronny zaburzonej osobowości, żeby nie odczuwać emocji z którymi nie daje sobie rady.

nie występowała wcześniej, coś takiego dopiero pojawiło się po pierwszym leku i się ciągnie od tamtego czasu z mniejszym lub większym natężeniem

przez depresyjny 16 sty 2014, 21:32
Tak, 7 tyg biore 225 mg anafranilu, przedwczoraj dorzucilem 5 mg mianseryny. Anafranil biore juz z 16 m cy.
depresyjny

przez elfrid 17 sty 2014, 09:09
depresyjny, I jak się czujesz? Walnąłeś się z towarem z powodu problemów z koncentracją po kompiraminie, a tak poza tym ok?
PS Chodzi mi o Twój odbiór pracy. Też miałem koszmarną, ze wzgl. na atmosferę wytwarzaną z góry. Ale bez depresji to zlewałem i robiłem swoje, podczaas choroby wszystko było trudnością, bezsensem + masa błędów.
Zatem - czy ta klomipramina działa, a błąd wynikał z jej skutków ubocznych, czy nie działa na nastrój i czego się dotkniesz wydaje się dla Ciebie ch..owe?

przez miko84 17 sty 2014, 11:24
elfrid obniżona energia, brak sensu w tym co robię, brak chęci i motywacji, zaburzenia apetytu, płytki sen nie przynoszący odpoczynku, objawy somatyczne jak potliwość, tachykardia, napięcie mięśni, nerwowość i lęk. To wszystko w stanie "zero" bez leków, bo teraz jest dobrze.
miko84

przez elfrid 17 sty 2014, 12:09
miko84, no to dobrze. Szkoda tylko, że te leki muszą działać zawsze z takim opóźnieniem.

przez miko84 17 sty 2014, 12:19
Niestety, dlatego jak jakaś firma wynajdzie lek skuteczny i szybko działający to zarobi trochę kasy.
miko84

przez ladywind 17 sty 2014, 13:19
lunatic napisał(a):ladywind,
Ty bierzesz tez mianseryne do sertraliny?
aa, i nie napisałaś kto napisał ze jestem dziewczyną :D

Tak biorę wraz z sertraliną i jest duża różnica w samopoczuciu. Poprawiły mi się funckje poznawcze jak koncentracja i jasność myślenia.

elfrid pisał do Ciebie w osobie żeńskiej :mrgreen:

-- 17 sty 2014, 12:24 --

depresyjny, zacznij brac 30 mg mianseryny, bo to nie jest jakaś końska dawka a różnice w samopoczuciu odczujesz juz na drugi dzień, bo te leki szybko działają. I poprawi się sprawa w Twoim OCD.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Luki_Nerwusik 17 sty 2014, 13:33
Czy mianseryna działa przeciwlękowo, uspokajająco i rozluźniająco? Czy też bardziej lęki nasila?
Biorę 40 mg paroksetyny rano i 15-30 mg Chlorprotixenu wieczorem.
Zastanawiam się, czy jako dodatku do paro, zamiast Chlorprothixenu nie dorzucić właśnie mianseryny w niedużych dawkach.
Chciałbym coś co rozluźni mięśnie, zlikwiduje drżenie rąk, ale nie nasili lęku i natrętnych myśli.
Jak spisuje się ta mianseryna jako dodatek do SSRI w nerwicy lękowej?
Luki_Nerwusik

przez ladywind 17 sty 2014, 13:36
Luki_Nerwusik, ja się leczę na nerwicę natręctw, więc z myślami miewam problem, mianseryna mi je uspokoiła, a co za tym idzie również lęki czy drżenie rąk, które to myśli powodowały. Także polecam jako dodatek do SSRI.

Sortuj wg