MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez depresyjny 15 sty 2014, 18:39
Brawo miko, mysle tak samo. Wzialem w czoraj 5 mg mianseryny na noc i taki jestem swiezszy, lzejszy. Chwale ja sobie;)
depresyjny

przez binka1718 15 sty 2014, 18:59
czesc.
ja na noc biore miansec 30mg
a rano eliea 5mg
Miał ktoś takie połączenie?

-- 15 sty 2014, 18:04 --

Teraz Miansec biorę ok godziny 19, bo fajnie zamula i czuje spokoj(nareszcie).Dobrze po nim śpię,nie przebudzam się kilka razy w nocy z lękiem. jest dobrze
Ale rano ani elicea ani miansec nie przyniosły jeszcze efektów. depresja trwa ale wiem że muszę czekać.

przez elfrid 15 sty 2014, 20:29
miko84 napisał(a):A kto powiedział, że nie próbowaliśmy neuroleptyków? Ja próbowałem 3, to mało? Właśnie branie neuroleptyku w moim przypadku gdzie reakcją na te leki było pogłębienie depresji, dezorientacja, splątanie i lęk (jakby się traciło kontrolę nad umysłem) byłoby głupotą. Niektórzy po prostu muszą brać te leki, ale wmawianie sobie, że są cudowne jest się oszukiwaniem. Wszystkim polecam poczytać: http://psychcentral.com/news/2013/03/14 ... 52597.html

"Atypical antipsychotic drugs — which are now commonly prescribed as an add-on therapy for the treatment of depression — offer few benefits and risk significant side effects, according to a new study."

Nie sądzę też by przy takim "modnym" przepisywaniu neuroleptyków był ktokolwiek kto ich nie spróbował w swojej depresji. Szczególnie osoby u których typowe leczenie nie przynosi skutku.

Przepisywanie neuroleptyków nie jest modne i żaden lekarz tego nie robi ot, tak, zwłaszcza w depresji. Jest to najczęściej postępowanie kolejnego, ostatniego rzutu. Jeżeli ktoś ma problem z tyciem na mianserynie, mircie to ewentualnie na sen przepisuje się niską dawkę perazyny, lewomepromazyny. Część osób w ogóle lepiej śpi (zwłaszcza nerwicowcy z problemami z zasypianiem) po neuroleptykach niż antydepresantach. Z drugiej strony w dystymii, kiedy SSRI nie działają, próbuje się ją leczyć aktywizującymi neuroleptykami; flupentiksol, sulpiryd, amisuliryd.
I to tyle, co do stosowania neuroleptyków off-label. W każdym z powyższych przypadków dawki są 10 krotnie niższe niż te w psychozach np. flupentiksol 0,5-1,0mg dystymia, 8-14mg schizofrenia.
Reszta jest zarezerwowana dla zaburzeń psychotycznych i afektywnych tj. schizofrenia, zaburzenia schizoafektywne, psychoza maniakalno-depresyjna.
Jestem przekonany, że bezpieczniejszy dla organizmu jest sulpiryd w dawce 100mg, niż mianseryna w dawce 120mg (która prędzej czy później doprowadzi u Ciebie do agranulocytozy i problemami ze szpikiem).

Nadto - neuroleptyki dzielą się na grupy i mają różny profil działania. Niektóre działają depresjogennie. Widocznie brałeś nieprawidłowe neuroleptyki na niewłaściwe objawy.
pregabalina, wenlafaksyna

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez lunatic 15 sty 2014, 22:16
elfrid napisał(a):Jestem przekonany, że bezpieczniejszy dla organizmu jest sulpiryd w dawce 100mg, niż mianseryna w dawce 120mg (która prędzej czy później doprowadzi u Ciebie do agranulocytozy i problemami ze szpikiem).
.

mianseryna ma takie poważne skutki uboczne?

przez ladywind 15 sty 2014, 23:09
lunatic, niech elfrid poda źródło skąd zaczerpnął tych informacji .
Co by nie zachwalać /granic neuroleptyki bardziej będą powodowały szkody dla organizmu niż zwykłe antydepresanty .
Ciekawa jestem tylko czy psychiatrzy z taką łatwością przepisywaliby neuroleptyki swoim dzieciom czy zonom mając na uwadze parkinsonizm ,który wystepuje nader często właśnie przy stosowaniu tych "cudownych " wg niektórych z forum leków .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez Popiół 15 sty 2014, 23:14
Ok, małe dawki są bezpieczne, jednak należy pamiętać że w dalszym ciągu są to leki przeciwpsychotyczne i nie wiem jakie konsekwencje poniesie za sobą przewlekłe blokowanie (nawet w małych dawkach) rec. D2 i innych, dopamina to bardzo ważny neuroprzekaznik i nie jest odpowiedzialna (jak to się przyjęło) tylko za odczuwanie przyjemności, motywacje itp. ale za mnóstwo innych bardzo ważnych funkcji. To że początkowe przyblokowanie rec. D2 może dać jakieś pozytywne efekty np. w przyp. sulpirydu (większa motywacja, przyjemnie pobudzenie) nie znaczy że przewlekłe ich blokowanie będzie tak samo korzystne, wiążą się z tym pewne zmiany adaptacyjne np. "zagęszczenie" rec. odbierających informacje, a skutki uboczne mogą wyjść po latach gdy lek odstawimy. Oczywiście nikt nie będzie upatrywał winy w lekach bo przecież wszystko mozna łatwo zrzucić na chorobę a na lekach było dobrze.

Poza tym większość przychylnych badań na temat tych leków to zasługa koncernów farmaceutycznych, bo wiadomo im szersza grupa odbiorców tym zyski większe, a jakieś negatywne skutki ich działania rzadko kiedy wychodzą na światło dzienne w przeciwieństwie do tych pozytywnych.

Wiadomo, to samo można powiedzieć na temat ssri czy innych LPD, jednak moim zdaniem z dwojga złego lepiej siedzieć już na ssri.
Jeśli komuś neuroletyki pomagają i mają lepszą skuteczność od typowych LPD to OK, nie namawiam nikogo to zmiany leczenia, wyrażam tylko swoje zdanie i każdy ma prawo do swojego.

Wiem że mowa tu o małych dawkach ale np. zróbmy porównanie działań niepożądanych np. ssri w maksymalnych dawkach, czy nawet podwojonych max. dawkach do skutków ubocznych neuroleptyków w max dawkach. Komentarz chyba będzie zbędny.

-- 15 sty 2014, 23:34 --

Może by tak więcej próbowania leków na sobie, niż ślęczenia przed komputerem, czytania artykułów i innych pierdół, które niczego w leczenie nie wnoszą? Widać aż tak bardzo nie cierpicie i aż tak bardzo nie zależy Wam na dobrym samopoczuciu, skoro rękami i nogami wzbraniacie się przed spróbowaniem leków z tej grupy

Marian_Paździoch, Nic nie wiesz o moim cierpieniu i nie życzę sobie takich komentarzy. Każdy próbuje sobie tu jakoś pomóc. Masz takie optymistyczne podejście do neuroleptyków to ok, mnie to nie przeszkadza, ale Tobie najwyraźniej przeszkadza to że ktoś nie ma przekonania do tych leków, czy ma odmienne zdanie na ich temat.
Popiół

przez ladywind 15 sty 2014, 23:38
Popiół, jedno jest pewne , te leki muszą brać ludzie chorujacy na chad czy schizofrenię , ale ludzie zmagajacy się z nerwicami czy depresją nie powinni być długo leczeni tymi lekami o ile w ogóle ich branie ma jakikolwiek sens biorąc pod uwagę ich zyski i straty jakie ze sobą niosą .
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez lunatic 15 sty 2014, 23:41
ladywind,
teoretycznie SSRI tez mogą powodować różne gróźne objawy, rzadko bo rzadko, ale jednak mogą

przez Popiół 15 sty 2014, 23:50
No pewnie że mogą, to nie są wcale takie bezpieczne leki, dlatego trzeba podchodzić do leczenia z dużą dozą ostrożności i np. przepisywanie tych leków na obgryzanie paznokci jest głupotą.
Dopiero gdy choroba znacząco upośledza funkcjonowanie można rozważyć użycie LPD.
Czasami lekami można sobie zrobić więcej szkody niż pożytku.
Popiół

przez elfrid 15 sty 2014, 23:59
ladywind napisał(a):lunatic, niech elfrid poda źródło skąd zaczerpnął tych informacji .
Co by nie zachwalać /granic neuroleptyki bardziej będą powodowały szkody dla organizmu niż zwykłe antydepresanty .
Ciekawa jestem tylko czy psychiatrzy z taką łatwością przepisywaliby neuroleptyki swoim dzieciom czy zonom mając na uwadze parkinsonizm ,który wystepuje nader często właśnie przy stosowaniu tych "cudownych " wg niektórych z forum leków .

1) z Charakterystyki Produktu Leczniczego mianseryny,
2) znowu gdzie są Ci łatwi psychiatrzy przepisujący neuroleptyki na wszystko? Podaj dane osobowe i napisz do OIL o podejrzenie błędu w sztuce, a nie lamentuj, że gdzieś za horyzontem, którego nie widzisz z rzekomą łatwością pisze się te neuroleptyki. Rodzinni z łatwością piszą benzo. Leczenie uzależnienia spada na psychiatrów.

przez ladywind 16 sty 2014, 00:03

przez elfrid 16 sty 2014, 00:06
Popiół, właśnie to samo można by napisać o SSRI bo nie są od 50 lat na rynku jak haloperidol, więc wiemy jakie może siać spustoszenie. Pamiętam z postów, że depresja rozwala Ci życie, pracę. Dochodzi do tzw. załamania linii życiowej. Wiesz, dla mnie liczy się jakość a nie ilość, wolę krócej ale normalnie, niż z przewlekła patologią. To jest koszt który akceptuję.
PS Paradoksalnie kwetiapina wywołuje dużo mniej uboków niż SSRI przy wprowadzeniu, na które 90% forumowiczów tutaj się uskarża (i nie bez powodu).

-- 16 sty 2014, 00:08 --

ladywind napisał(a):http://hyperreal.info/node/4469

-- 15 sty 2014, 23:03 --

http://hyperreal.info/node/4469

http://pl.wikipedia.org/wiki/PSSD

przez ladywind 16 sty 2014, 00:16
elfrid, wypraszam sobie cobym lamentowala , a przykłady znam z życia wzięte kiedy to na ocd czy zwykłą depresję przepisuje się niepotrzebnie neuroleptyki . A co może jeszcze mam podać dane tych osób i nazwiska lekarzy ? No proszę Cie
Wiesz wolę mieć pssd niż na starość mimowolnie mielic ozorem lub co gorsza mieć problemy z chodzrniem .
I wiesz co pozyjemy zobaczymy , co napiszesz za kilka mięsiecy chyba że znowu nastana ciche dni ;)
W każdym razie źle Ci nie życzę ale pozwól mieć komuś swe zdanie .

przez elfrid 16 sty 2014, 00:18
ladywind napisał(a):Popiół, jedno jest pewne , te leki muszą brać ludzie chorujacy na chad czy schizofrenię , ale ludzie zmagajacy się z nerwicami czy depresją nie powinni być długo leczeni tymi lekami o ile w ogóle ich branie ma jakikolwiek sens biorąc pod uwagę ich zyski i straty jakie ze sobą niosą .

A Ty tak z własnego doświadczenia, bliskich, sytuacji znajomych. Czy po prostu postawiłaś prezentować pewnie wyznanie antyneuroleptyczne na forum. W ogóle w PL wszystkie wyznania łączy to, że muszą być przeciwko czemuś.

Sortuj wg