MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Dżejmson 20 gru 2013, 16:08
Tak, ważę się regularnie. Też czuję się jaki napompowany właśnie, tak jakby moje ciało się zalało wodą.
Dżejmson

przez Po prostu maciek 21 gru 2013, 11:41
Rzucam dzisiaj Ketrel przechodze na Miansec. ketrel za bardzo gnoi na rano, że nie można sie dobudzic. Ciekawe czy miansec bedzie lepiej działał. Miansec 10 mg, ketrel 25 mg.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

przez depresyjny 21 gru 2013, 19:35
Tak mi przyszło do głowy że można cwiczyc na mianserynie i masę mięśniową zwiększyc. Oczywiście zakładając, że już się świetnie ktoś czuje. Łączy ktoś mianseryne z klomipraminą?
depresyjny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 22 gru 2013, 13:16
depresyjny mianseryna zmniejsza kortyzol więc ma bardzo pozytywny wpływ na budowę mięśni (szybciej rosną po wysiłku i sporcie). Niestety zwiększa apetyt, dlatego trzeba to kontrolować. Nie czaję ludzi którzy jedzą więcej i narzekają że tyją, boszzz...
miko84

przez depresyjny 22 gru 2013, 22:46
Mi jest najtrudniej skontrolowac potrzebe jedzenia wynikajaca z nerwów tak jak mam czasami na anafranilu pomimo ze nie mam apetytu. Chyba apetyt sam w sobie ale bez nerwów nie jest grozny.
depresyjny

przez Dżejmson 22 gru 2013, 22:53
Sęk w tym, że te parę kilo po kilku dniach stosowania to raczej przypadek nie jest. Człowiek nie jest w stanie przytyć 3kg w 3-4 dni z powodu nadmiernego jedzenia. A tym bardziej ktoś o mojej ektomorficznej budowie. A zwiększonego apetytu po mianserynie nie odczuwam.
Dżejmson

przez miko84 23 gru 2013, 11:21
Dżejmson może te kilogramy są rzeczywiście z nabrania wody ale być może to jest maks który przybędziesz na tym leku. Przecież jak nie będziesz jadł to waga nie będzie się brała z powietrza, nawet ta woda ma granice ile może być zatrzymana w tkankach.
miko84

przez Dżejmson 23 gru 2013, 11:37
To prawda, waga stanęła w miejscu. Ale fakt faktem - pierwszy raz w życiu jakiś antydepresant sam w sobie nabił mi kilogramów, bez zwiększonego apetytu :) Zanotowałem +3kg i uczucie ciężkości przez pierwszych kilka dni. Da się przyzwyczaić - lepsze kilka kilo więcej niż depresja.
Dżejmson

przez miko84 23 gru 2013, 11:38
Też tak myślę, chociaż niektórzy wolą raczej mieć depresję niż kilka kilo do przodu...
miko84

przez Tańczący z lękami 23 gru 2013, 22:58
miko84, a próbowałeś trazodonu? Niby nie działa tak silnie na ten antagonizm 5ht2c i nie wiem czy obniża kortyzol, ale piszą, że świetnie rozluźnia, relaksuje i jest dobry w nerwicach. Ja przyznam, że nie próbowałem trittico i trochę mnie kusi... :twisted:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 24 gru 2013, 10:03
Próbowałem ale nie działał na mnie i do mianseryny czy mirtazapiny się nie umywa. Uważam ten lek za słaby w depresji, być może ma pewne działanie nasenne i nie powoduje zwiększenia apetytu co może być dla pewnych osób ważne.
miko84

przez depresyjny 24 gru 2013, 11:18
No ja dopiero po nowym roku ide do lekarza rozmawiać w ważnej dla mnie sprawie. Okupuje tą prace takim bólem że nie wiem ile by mi musieli zaplacić żeby płaca była adekwatna. Może pójde do innego lekarza. Spojrzy z troche nowej perspektywy.

-- 24 gru 2013, 11:18 --

No ja dopiero po nowym roku ide do lekarza rozmawiać w ważnej dla mnie sprawie. Okupuje tą prace takim bólem że nie wiem ile by mi musieli zaplacić żeby płaca była adekwatna. Może pójde do innego lekarza. Spojrzy z troche nowej perspektywy.
depresyjny

przez miko84 24 gru 2013, 12:15
Tak, czasami dobrze jest zmienić lekarza, opowiedzieć mu co brałeś i być może coś poradzi.
miko84

przez Po prostu maciek 25 gru 2013, 12:08
Coraz lepiej znosze mianseryne. Już tak nie zmula przy wstawaniu. Może w końcu zacznie leczyc.
Rok 2015 będzie niewątpliwie inny.
Wraz ze zniknięciem Jej z mojego życia umarła połowa mnie. Natomiast druga połowa, która pozostała nienawidzi mnie jeszcze bardziej niż Ona.

Sortuj wg