MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez mirunia 26 lis 2013, 18:46
Jutro (w środę) minie 3 tyg. jak jestem na miansie 60mg (lerivon). Wcześniej brałam 3,5tyg. 30mg. Lek mnie uspokaja, powiedziałabym, że otumania. Rano dość długo dochodzę do siebie. Wciąż czekam na polepszenie nastroju i zlikwidowanie lęków, które są z rana i późnym popołudniem, tak od godz.16. Zastanawiam się czy nie biorę zbyt dużej dawki, może wrócić do 30mg ? Ze snem dalej kiepsko...oj marnie.... muszę dokładać albo połówkę estazolamu, albo 0,5 afobamu i nie wiem co mam dalej robić? Najgorszy jest ten niepokój i lęk wolno-płynący, które staram się sobie jakoś tłumaczyć, uspokajać się "siłą woli". W pracy jeszcze jako-tako wytrzymuję, bo mam zajęcie... ale samotne wieczory w domu dołują mnie okrutnie. Dopada mnie deprecha po tej miansie, zamiast mnie z niej wyciągać! Czy to długo jeszcze tak potrwa zanim zacznie być lepiej?
miko84, liczę na to, że mi podpowiesz, czy pozostać jeszcze na dawce 60, czy zmniejszyć do 30. W ciągu jakiego czasu może nastąpić poprawa i snu i nastroju? :hide:
Łącznie jestem 6,5 tyg. na miansie i dalej nastrój do d..., wszystko wykonuję z przymusu, obowiązku, bez żadnej przyjemności i radości. :bezradny:

przez 0Rh+ 27 lis 2013, 02:56
Przez 2 lata brałem 10mg na sen . Byłem zadowolony.Przyjemny sen ,całkiem jak naturalny , rano spokojne wybudzenia bez kaca.
Zmieniłem lekarza na mądralę ,a on zmienił mi dawkę na leczniczą 60 ,a ,że spać nie mogę ...

przez miko84 27 lis 2013, 09:24
mirunia ja bym jeszcze poczekał do tych 8 tygodni i nie zmieniał dawki.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 27 lis 2013, 17:05
Jestem na dawce 15 mg Miansy. Wzmożone łaknienie na słodycze ale mam Mamby więc sobie radzę w tym przypadku ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez swistak2112 28 lis 2013, 17:34
mirunia napisał(a):Jutro (w środę) minie 3 tyg. jak jestem na miansie 60mg (lerivon). Wcześniej brałam 3,5tyg. 30mg. Lek mnie uspokaja, powiedziałabym, że otumania. Rano dość długo dochodzę do siebie. Wciąż czekam na polepszenie nastroju i zlikwidowanie lęków, które są z rana i późnym popołudniem, tak od godz.16. Zastanawiam się czy nie biorę zbyt dużej dawki, może wrócić do 30mg ? Ze snem dalej kiepsko...oj marnie.... muszę dokładać albo połówkę estazolamu, albo 0,5 afobamu i nie wiem co mam dalej robić? Najgorszy jest ten niepokój i lęk wolno-płynący, które staram się sobie jakoś tłumaczyć, uspokajać się "siłą woli". W pracy jeszcze jako-tako wytrzymuję, bo mam zajęcie... ale samotne wieczory w domu dołują mnie okrutnie. Dopada mnie deprecha po tej miansie, zamiast mnie z niej wyciągać! Czy to długo jeszcze tak potrwa zanim zacznie być lepiej?
miko84, liczę na to, że mi podpowiesz, czy pozostać jeszcze na dawce 60, czy zmniejszyć do 30. W ciągu jakiego czasu może nastąpić poprawa i snu i nastroju? :hide:
Łącznie jestem 6,5 tyg. na miansie i dalej nastrój do d..., wszystko wykonuję z przymusu, obowiązku, bez żadnej przyjemności i radości. :bezradny:

Ja bym proponował nie zmieniać. poczekać. Ja biore 60 do 90 mg mianseryny i chlorprothixen na noc a i tak spać nie mogę. Jest do tego sedatywno-nasennego działania przyzwyczajenie, kóre sprawi, że nie będziesz "przymulona" z rana. Być może trzeba będzie cos dłożyć do mianseryny- może być za słaba- jak u mnie.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez khaleesi 28 lis 2013, 18:32
Już nie mam napadów głodu po miansy jak było w pierwszych dniach tej dawki
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez miko84 29 lis 2013, 09:28
Miansa łączona z SSRI ma dużo mniejsze działanie nasenne niż brana sama. Zresztą podobnie jest z mirtą.
miko84

przez MalaMi1001 29 lis 2013, 09:29
khaleesi napisał(a):Już nie mam napadów głodu po miansy jak było w pierwszych dniach tej dawki

No a ja jak nie mogłam nic jeść przez sertralinę, tak teraz przez głupie 10mg miansy zjadłabym konia z kopytami :P W robocie trzymam sobie sucharki, ale chyba przejdę na jabłka :P W każdym razie słodycze smakują nieziemsko :?
Co mnie zadziwiło w tym leku to to, że w zasadzie nie potrzebuję już popołudniowej drzemki! Wieczorem 21-22 kładę się do łóżka i zasypiam w momencie. Ale jedno jest dziwne. Kiedy kładę się do łóżka zaczynają przechodzić mnie zimne dreszcze. Długo mi schodzi zanim się rozgrzeję. Ktoś wie dlaczego się tak dzieje? Mam to odkąd zaczęłam brać mianserynę. Dziwne.

przez 0Rh+ 29 lis 2013, 20:39
Po 10 zasypiałem jak niemowlak . Na 60 zasypiam od 2 do 4 rano ,ale chyba mam lepszy humor i napęd . Zobaczymy ...

przez mirunia 01 gru 2013, 10:15
miko84 napisał(a):Miansa łączona z SSRI ma dużo mniejsze działanie nasenne niż brana sama. Zresztą podobnie jest z mirtą.

miko84, chciałabym już zejść z afobamu/estazolamu, bo boję się, że wpadam już powoli w uzależnienie. Tej nocy ok. 1 godz. musiałam jeszcze dobrać 0,5 afobamu bo nie mogłam usnąć. Czyli zaczyna rosnąć tolerancja. Zaczynam mieć wielkiego stracha przed uzależnieniem.
Fakt, że od godz. 17ej dostałam silnego lęku i ciśnienia, byłam pobudzona i może dlatego miałam kłopoty z zaśnięciem?

Moje pytanie do Ciebie miko, czy mogę łączyć wieczorem lerivon z hydroxiziną 25mg, może ona mnie wyciszy i uśpi razem z miansą.
Jak mam się wycofywać z afobamu, żeby powoli z niego zejść i nie mieć żadnych sensacji od nagłego odstawienia?

przez miko84 01 gru 2013, 10:41
Możesz łączyć mianserynę z hydroksyzyną i ta hydro to może być dla Ciebie dobra droga do zejścia z afobamu. Próbuj go odstawiać po trochę, dziel tabletki.
miko84

przez mirunia 01 gru 2013, 10:49
miko84 napisał(a):Możesz łączyć mianserynę z hydroksyzyną i ta hydro to może być dla Ciebie dobra droga do zejścia z afobamu. Próbuj go odstawiać po trochę, dziel tabletki.

miko84, ale rozumiem, że przy schodzeniu z afobamu (zmniejszaniu dawki) nie mogę jeszcze brać dodatkowo hydroxiziny, tylko dopiero jak przestanę brać afobam? Kiedy mogę zacząć hydroxizinę?

przez miko84 01 gru 2013, 11:06
Możesz już, leki mają inny mechanizm działania. Zacznij może na noc bo hydro może Cię zamulić początkowo.
miko84

przez mirunia 01 gru 2013, 11:54
miko84 napisał(a):Możesz już, leki mają inny mechanizm działania. Zacznij może na noc bo hydro może Cię zamulić początkowo.

Dzięki miko, właśnie chodzi mi o tą senność i zmulenie na noc, żebym mogła spać. Czyli zmniejszona dawka benzo +hydro 25 + miansa 60... tak to rozumiem. Aż do wycofania benzo. Dobrze pojmuję?

Sortuj wg