MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez deader 21 lis 2013, 00:43
MalaMi1001, dżizas, jak zazdroszczę... 30 mg miansy + 50/75 hydroksyzyny + 25/50 prometazyny i dopiero mniej wiecej usypiam :/

Uczucie "gumowego ciała" miałem jak za pierwszym razem prometazynę łykałem, zabawny stan - umysł trzeźwy, ciało pijane :D
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez depresyjny 21 lis 2013, 02:13
Mialem dzisiaj maly ataczek. Klient mi 1 wyszedl nie placac. Bylem bardzo zdenerwowany. Krzyczalem na ludzi. Mialem uczucie ze niczego nie ogarniam i duze spiecie. Cos musze zrobic zeby wyluzowac. Cos musi mi dac to ukojenie.
depresyjny

przez MalaMi1001 21 lis 2013, 09:14
deader napisał(a):MalaMi1001, dżizas, jak zazdroszczę... 30 mg miansy + 50/75 hydroksyzyny + 25/50 prometazyny i dopiero mniej wiecej usypiam :/

Uczucie "gumowego ciała" miałem jak za pierwszym razem prometazynę łykałem, zabawny stan - umysł trzeźwy, ciało pijane :D

Nie ma czego zazdrościć, bo praktycznie wszystkie leki mnie zamulają. Nie dość, że normalnie przez dystymię nic mi się nie chce to jeszcze leki dokładają swoje. Po dzisiejszej nocy nie jest tak źle, nawet nie czułam rano tego "gumowego ciała" :P , ale nie wiem co jest grane, bo jakiegokolwiek leku bym nie brała i tak z raz muszę się w nocy obudzić :? Faktem jest, że zaraz zasypiam, ale to dość dziwne. Dzisiaj nie jest źle, nawet klawiaturę od rana ogarniam i ręce mnie nawet słuchają :P Może zatem zaprzyjaźnię się z miansą na dłużej :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez deader 21 lis 2013, 09:45
MalaMi1001 napisał(a):Nie ma czego zazdrościć, bo praktycznie wszystkie leki mnie zamulają.

Mnie też zamulają, ale jak patrzę jak małe dawki cię "koszą z nóg" to zazdroszczę. Co do wybudzania to z tego samego powodu mam do miansy dołożone hydro i prometazynę - minus jest właśnie taki że rano czuję się jak wyjątkowo nieruchliwe zombie.

przez MalaMi1001 21 lis 2013, 10:38
deader napisał(a):Co do wybudzania to z tego samego powodu mam do miansy dołożone hydro i prometazynę - minus jest właśnie taki że rano czuję się jak wyjątkowo nieruchliwe zombie.
No ja właśnie z tego powodu nie chcę brać jakichś silnych leków nasennych, bo zazwyczaj na nich mam tak, że zwyczajnie nie słyszę budzika. A jak już się dobudzę jest mi słabo i ogólnie czuję się jak pół człowiek. Poza tym kiedyś czytałam bardzo mądre opracowanie na temat tego, że jeśli idzie o sen ludzie dzielą się na dwa typy: pierwszy "tryb nocny" i drugi "tryb dzienny". W trybie nocnym człowiek jest w stanie bardzo efektywnie pracować i ma chęci do życia do późnych godzin nocnych, a to przez fakt, że faza snu, która odpowiada za silną regenerację organizmu przypada na późne godziny poranne, więc zbudzony w tym czasie człowiek nie jest w stanie efektywnie pracować, ma mało energii, odczuwa zmęczenie. Tryb dzienny znowu to faza regenerującego snu przypadająca na wczesne godziny poranne, a co za tym idzie człowiek doskonale funkcjonuje tylko do godzin popołudniowych. Nie wiem czy ma to jakieś odzwierciedlenie w nauce (nie pamietam gdzie to czytałam) ale to by się zgadzało, ponieważ od zawsze najlepiej mi się pracowało czy uczyło od 20-21 do nawet 3-4 nad ranem. Nie potrafiłam uczyć się w dzień, początki w pracy były dla mnie katorgą. Dlatego zmuszanie wszystkich ludzi świata do wstawania skoro świt powoduje rozregulowanie ich naturalnego rytmu dobowego, prowadzące do poważnych zaburzeń snu i ogólnego funkcjonowania. Organizm po prostu głupieje. Przekłada się to na zmniejszenie efektywności w pracy, szkole, spadek funkcji motorycznych, zmniejszenie refleksu. Zatem jeśli należymy od urodzenia do "trybu nocnego" nic dziwnego, że nie możemy w nocy spać, stąd te przebudzenia i mus faszerowania się chemią.

P.S. Już wiem gdzie to czytałam! Albo w Focusie albo Wiedzy i Życiu w artykule na temat naturalnych funkcji biologicznych i efektywności w pracy, gdzie przytaczano np. to, jak pracują np. w Google. Oni tam mogą sobie uciąć drzemkę o dowolnej porze, iść w coś pograć, posiedzieć i poczytać, przyjść do pracy kiedy chcą pod warunkiem, że zlecona robota będzie wykonana. I w firmach funkcjonujących w ten sposób pracownicy pracują najefektywniej i są bardziej zmotywowani do pracy, niż w tych firmach gdzie motywacja polega na nawet na wysokim premiowaniu.

przez deader 21 lis 2013, 11:08
MalaMi1001, "sowa" i "ranny ptaszek" nie wzięły się znikąd ;) Ja jestem właśnie "sową" i też najlepiej mi się funkcjonuje w godzinach 20:00-3:00/4:00 rano. Tyle że na 8 mam do roboty no i robi się niefajnie, przez pierwsze pół dnia jestem nieprzytomny...

przez MalaMi1001 21 lis 2013, 11:33
deader a ja chodzę na 7:30 :? Chyba nie muszę mówić, jak mi się wstaje? Bez kawy, która i tak średnio działa nie mam po co wychodzić z domu, nie mówiąc już o marnej pracy umysłu w tak wczesnych godzinach.

przez deader 21 lis 2013, 13:29
MalaMi1001 napisał(a):Bez kawy, która i tak średnio działa nie mam po co wychodzić z domu, nie mówiąc już o marnej pracy umysłu w tak wczesnych godzinach.

Kolejny raz - podziwiam i zazdroszczę. Ja rano mam czas na umycie zębów, to wszystko - wstaję kwadrans przed autobusem.., jak dobrze pójdzie :?

przez MalaMi1001 22 lis 2013, 21:42
A powiedzcie mi tak szacunkowo jak duże są szanse na przytycie na miansie jeśli biorę 10mg przed snem? Kurka, spodobało mi się działanie tego leku, albo terapia albo lek tak na mnie działają, że czuję się w miarę ok.

przez Dżejmson 23 lis 2013, 01:25
W moim odczuciu każda dawka mianseryny jest odczuwalna w połączeniu z SSRI (u mnie sertralina). Najlepiej czułem się na 30mg, błogi spokój, wystarczający efekt nasenny. 60mg siekało mnie w dość dziwny sposób - zero senności, aż tu nagle w sekundzie padałem na ryj.
Dżejmson

przez miko84 23 lis 2013, 08:05
Dżejmson czemu zrezygnowałeś z tego połączenia? To przez te stany w które Cię wprowadzało a które pachniały CHADEM?
miko84

przez khaleesi 23 lis 2013, 15:31
Od dziś zaczynam do Sertraliny Mianseryne w dawce 15 mg do Sertraliny 100 mg ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Popiół 23 lis 2013, 15:59
khaleesi, ty cierpisz tylko na NN, czy depresja też cie męczy?
Popiół

przez khaleesi 23 lis 2013, 16:00
Popiół, też. Zaburzenia depresyjne od 2011 zdiagnozowane ;)

-- 25 lis 2013, 17:40 --

Jestem na dawce 15 mg Mianseryny ;)
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

Sortuj wg