MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez swistak2112 15 lis 2013, 22:14
mirunia napisał(a):Wczoraj minął tydzień jak jestem na lerivonie 60. Przed chwilą wzięłam 8 tabletkę 60-tki. Jestem dzisiaj jakaś pełna niepokoju, lęk zaczął nasilać się już od godz.13-ej i trwa nadal. Takie dziwne napięcie, brak koncentracji i nastrój bardzo zdołowany. Po południu wzięłam hydroxizinę 10mg żeby wyciszyć lęk... i nic!
Nie wiem, czy to od podwyższonej dawki miansy tak się dzisiaj czuję?

W moim przypadku zwiększenie dawki mianseryny nie skutkuje paradoksalnie- im większa dawka, tym większa sedacja. Ja nie słyszałem o takich paradoksalnych objawach w tym leku.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 16:50
Słuchajcie, mam ten miansec w domu, jakieś 2 opakowania i zastanawiałam się czy mogłabym sobie dorzucać z 15mg na sen do 75mg sertraliny i 4mg reboksetyny? Nie za dużo tych prochów przeciwdepresyjnych naraz? Kiedyś go dostałam do stosowania zamiast hydroksyzyny na noc do wenlafaksyny, ale nie brałam bo napisali w ulotce o mega apetycie, tyciu i senności :P Cosik ostatnio mi się ciężko zasypia, a podobno ta mianseryna ścina z nóg. Co myślicie?

przez NieznanySprawca 17 lis 2013, 16:55
MalaMi1001, mianseryna + SSRI/SNRI uchodzi za jedno ze złotych połączeń psychofarmakologii, także można próbować. Na początku może zamulać, ale później działa raczej synergicznie. A jeśli poczujesz, że noradrenaliny jest za dużo razem z tą rebo (bo miansa prócz usypiania też na nią wpływa), to zawsze można odstawić. ;) Powiem tylko tyle, że ja bym próbował. :mrgreen:
Ostatnio edytowano 17 lis 2013, 17:07 przez NieznanySprawca, łącznie edytowano 1 raz
NieznanySprawca

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 17 lis 2013, 17:06
Tak jak pisze NieznanySprawca, połączenie mirty/miansy z SSRI/SNRI jest bardzo skutecznym połączeniem.

A poza tym NieznanySprawca zmień avatara bo ten obraża moje uczucia religijne.
miko84

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 17:09
No dobra, ale czy to nie za dużo piguł o działaniu przeciwdepresyjnym? Niby reboksetyna i sertralina mają inne profile działania, więc mogą się uzupełniać, ale połączenie ich z mianseryną może dać efekt "będę siedzieć i ślinić się do śmierci patrząc w jeden punkt" albo "za rok postawią mi świeczkę na 1 listopada". Jest duże prawdopodobieństwo jakichś nieprzewidzianych reakcji?

przez mirunia 17 lis 2013, 17:16
miko84 napisał(a): A poza tym NieznanySprawca zmień avatara bo ten obraża moje uczucia religijne.

... moje też :(

MalaMi1001, spróbuj 15 miansy, nie powinno się nic złego dziać. O jakiej porze łykasz te pozostałe... rebo i sertralinę?

przez NieznanySprawca 17 lis 2013, 17:27
miko84, mirunia, poniekąd Was rozumiem, ale w moim humanistycznym odłamie chrześcijaństwa nic co ludzkie, nie jest nam obce. A Pan Jezus palący szluga symboliczne tę treść wyraża. Toteż nacisk na mnie, bym zmienił avatar obraża moje uczucia religijne. Trudno osiągnąć konsensus w sprawach światopoglądowych. :bezradny:

MalaMi1001 napisał(a):(...)

eee tam.

Nie rób sobie jaj tylko zmień avatar. Tak lubisz jechać z prądem gdy wszyscy jadą po Chrześcijaństwie?

ee tam, z ksiąg objawionych NT uważam za najbardziej ogarnięty, gardzę tylko Koranem i Torą. :angel: A czy wszyscy jadą? U mnie bastion katoprawicy, więc bluźnierca nie ma łatwego życia. :pirate: No ale nie róbmy więcej offtopu.
Ostatnio edytowano 17 lis 2013, 17:37 przez NieznanySprawca, łącznie edytowano 1 raz
NieznanySprawca

przez miko84 17 lis 2013, 17:33
Nie rób sobie jaj tylko zmień avatar. Tak lubisz jechać z prądem gdy wszyscy jadą po Chrześcijaństwie?

-- 17 lis 2013, 17:05 --

Ach więc zwykłe robienie rodzinie na złość, spoko ;) Tak czy owak avatar mnie obraża.
miko84

przez CórkaNocy 17 lis 2013, 18:15
MalaMi1001, ja nie takie miksy brałam i żyję, po odstawieniu organizm się zregeneruje i tak łatwo się nie umiera :P
CórkaNocy

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 18:47
mirunia napisał(a):O jakiej porze łykasz te pozostałe... rebo i sertralinę?
Pozostałe łykam rano, po śniadanku.
CórkaNocy napisał(a):MalaMi1001, ja nie takie miksy brałam i żyję, po odstawieniu organizm się zregeneruje i tak łatwo się nie umiera :P
No to będę próbować. Mam tylko nadzieję, że miansa nie zniesie cudownie pobudzającego działania reboksetyny i nie będę znów chodzić jak zombie z sennością na twarzy :roll:

przez swistak2112 17 lis 2013, 19:11
MalaMi1001 napisał(a):No dobra, ale czy to nie za dużo piguł o działaniu przeciwdepresyjnym? Niby reboksetyna i sertralina mają inne profile działania, więc mogą się uzupełniać, ale połączenie ich z mianseryną może dać efekt "będę siedzieć i ślinić się do śmierci patrząc w jeden punkt" albo "za rok postawią mi świeczkę na 1 listopada". Jest duże prawdopodobieństwo jakichś nieprzewidzianych reakcji?

To są leki o odrębnych mechanizmach, więc istnieje synergizm względem objawu osiowego (depresji). Z resztą 15 mg to malutka dawka, najwyżej nie pomoże.
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez miko84 17 lis 2013, 19:33
Synergizm ma jedną, główną podstawę, którą odkryto niedawno - antagoniści 5-HT2c (a takim jest mianseryna) wzmacniają wzrost serotoniny (a przez to działanie) brane z SSRI.
miko84

przez MalaMi1001 17 lis 2013, 20:02
miko84 napisał(a):Synergizm ma jedną, główną podstawę, którą odkryto niedawno - antagoniści 5-HT2c (a takim jest mianseryna) wzmacniają wzrost serotoniny (a przez to działanie) brane z SSRI.

Czyli dobrze myślę, że to prosta droga do zespołu serotoninowego czy wręcz odwrotnie?

przez CórkaNocy 17 lis 2013, 20:26
MalaMi1001, coś ty :/ bez przesady, ludzie nie takie rzeczy łykają i nie mają tego
niebezpiecznie to by się robiło jakbyś inhibitor mao miksowała z dxm
nie bądź taka przewrażliwiona na tym punkcie, nic ci nie będzie
szczególnie po takiej małej dawce

ja rekordowo brałam w zyciu 5 psychotropów i żyłam sobie normalnie, bez żadnej szkody, nawet wątroba zdrowa a też miałoby mi grozić zespol serotoninowy i inne bzdury a to jest za mala szansa na to
CórkaNocy

Sortuj wg