MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez maniek123321 06 paź 2013, 10:40
@ up
nie masz zadowolenia z czynnosci ktore wczesniej ci poprawialy humor, poprostu cie blokuje tak ze nie odczuwasz przyjemnosci.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez deader 06 paź 2013, 11:04
maniek123321 napisał(a):@ up
nie masz zadowolenia z czynnosci ktore wczesniej ci poprawialy humor, poprostu cie blokuje tak ze nie odczuwasz przyjemnosci.

Ah. Czyli - marnie
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez miko84 06 paź 2013, 14:32
Ocena leku po wzięciu jednej tabletki jest co najmniej nie poważna. Jak chcesz czuć dopaminę od pierwszej tabletki to sobie załatw metylofenidat.

elfrid a Ty coś zażywasz teraz?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez maniek123321 06 paź 2013, 18:04
jak niewiesz mianseryna dziala nawet doraznie wiec niewiem o czym mowisz, a podczas kuracji nia dopamina jeszcze bardziej sie blokuje.
ogolnie juz 3 raz podchodzilem do niej i nawet nasennie tym razem dobrze nie dzialala az wrecz przeciwnie bo po godzinie od wziecia serce mi napierdzielalo mocno przez jakas godzine a potem dopiero sie normowalo i delikatnie zamulalo ale to zapewne przez paro bo po niej nie spie calymi nocami.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez elfrid 06 paź 2013, 18:45
miko84, pregabailine. Ale chyba ze względów finansowych będę musiał zamienić na gabapentyne.

-- 06 paź 2013, 18:46 --

Ps jaką dawkę brałeś, kiedy pomagała ci na lęki?
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 06 paź 2013, 19:05
Brałem 300 - 600, powyżej 600 nie próbowałem.

maniek123321 doraźnie działa na co? Na sen? Doraźnie chcesz poczuć dopaminy to tak jak pisałem, spróbuj metylofenidatu. Mianseryna to lek przeciwdepresyjny który zaczyna działać po 4-8 tygodniach, co chcesz poczuć po jednej tabletce? Po SSRI Ci się dopamina przypadkiem nie blokuje?
miko84

przez elfrid 06 paź 2013, 21:18
miko84, to niewiele przy max dawce 3600mg. Natomiast co do pregabaliny, to szkoda, że w żaden sposób nie działa na emocje, nastrój. Topiramat np. wewnetrznie wyciszal nawet nie lęki, ale niepotrzebne toksyczne emocje. Powodował, jakieś wewnętrzne poczucie pogodzenia z rzeczywistością. Przed gabapentyna chyba wroce do topiramatu (nigdy nie brałem go solo, tylko z fluoksetyna). Mam nadzieję, że przy odpowiednim stonowaniu, które jest mi bardzo potrzebne, poradzi sobie też z lękami.
pregabalina, wenlafaksyna

przez maniek123321 07 paź 2013, 00:40
miko84 owszem laczylem paro z mianseryna i ty chyba z tego co pamietam tez, anhedonia do potegi.
ale po odstawieniu paro lecialem jeszcze na mianserynie wiec mam porownanie a potem jeszcze doraznie czasem.wcale tak duzo sie nie rozni mianseryna solo od paro+mianseryna jesli chodzi o blokowanie dopaminy bo sila oddzialywania na 5ht2a obu substancji smiem twierdzic ze nawet jest podobna ale przeciez nie przedstawie ci w procentach tego.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez miko84 07 paź 2013, 09:46
Paroksetyna jest agonistą 5-HT2a (jak każdy SSRI), jeśli więc uważasz (a nie wiem skąd?) że antagonizm 5-HT2a powoduje u Ciebie anhedonię, to każde SSRI brane same powinno tę anhedonię leczyć. Poczytaj lepiej o receptorach 5-HT2c.
miko84

przez xanonymous 08 paź 2013, 01:58
A 5-HT2A ma coś wspolnego z dopaminą, anhedonią? To dziala przeciwlękowo - antagonizm tego receptora. Gdzies znowu pisalo ze takze przy schizo ma coś tam tlumic. Ale jakby tak bylo to by schizo leczyli hydroxyzyną:)

A czy solian (25,50, 100mg czy nawet do 300mg), fluanxol 0,5 - 1mg ma negatywny wplyw na anhedonie, zmniejsza ja nasila? Niby one zwiekszaja w takich dawkach uwalnianie dopaminy, ale jak juz ktos tu pisal na forum jednak sa neuroleptykami i blokują silnie receptory D2, D3. A więc moze inne receptory na tą dopamine reagują ale D2,D3 są blokowane....

Anhedonia - jak slyszalem to dopamina i noradrenalina.

przez miko84 08 paź 2013, 11:15
Agonizm 5-HT2a a antagonizm 5-HT2c uwalniają dopaminę, ale uważam, że za anhedonię odpowiada receptor 5-HT2c. Dokładnie, gdyby tak blokował dopaminę to silni antagoniści 5-HT2a (a jest ich sporo, poza mianseryną i mirtazapiną) okazaliby się skuteczni. A tak nie jest i cały czas potrzebny jest antagonizm dopaminy. Blokada 5-HT2a połączona z blokadą D2 ma efekt uwalniania dopaminy, sam antagonizm 5-HT2a nie ma takiego działania.

xanonymous to czy solian albo fluanxol będzie miał negatywny wpływ na adhedonię zależy od osobowej reakcji na lek. Z założenia ich mniejsze dawki uwalniają dopaminę ale ta uwolniona dopamina nie ma jak działać bo jednocześnie blokowane są receptory dopaminy. Inne może reagują ale blokowane są najważniejsze receptory. Branie neuroleptyku na anhedonię to bezsens moim zdaniem, bo zawsze część dopaminy będzie blokowana i pełnej remisji nie będzie nigdy. Poza tym neuroleptyki uwalniają dopaminę przez krótki czas a później to ustaje (zmiany receptorowe).

Anhedonia to dopamina i noradrenalina ale i obniżanie aktywności osi HPA ma pozytywny wpływ.
miko84

przez salvorin 08 paź 2013, 21:14
miko84, reasumując co jest najlepsze na adhedonię Twoim zdaniem? Nie mówię o chwilowym działaniu, tylko o takim długotrwałym.

przez miko84 08 paź 2013, 21:29
Polecam mirtazapinę, bo to jedyny lek który zadziałał u mnie na tę głęboką anhedonię. Ale działanie objawiło się po ok 7 tygodniach, bez żadnego działania wcześniej a nawet pewnym nasileniu anhedonii, więc trzeba być cierpliwym i nie zrażać się na objawy początkowe.

Mirta i miansa (no i może jeszcze amitryptylina) to moim zdaniem najlepsze dostępne leki leczące anhedonię spowodowaną nadaktywnością osi HPA, nadmiarem kortyzolu etc. powstałej w wyniku długotrwałego i silnego stresu.

Inne leki które mogą zadziałać na anhedonię to wellbutrin i tianeptyna.

Na pewien rodzaj anhedonii dobrze działają leki SSRI/SNRI, chociaż w wielu przypadkach pogarszają one anhedonię.
miko84

przez ladywind 08 paź 2013, 22:15
Ja ze swojego doświadczenia odradzam branie wenlafaksyny na anhedonie. Początkowo bardzo poprawia nastrój ale po kilku miesiącach przestaje działać i jest tylko pogłebienie tego stanu. Może na inne depresje jest dobrym lekiem, ale nie na takie, w której przeważa anhedonia.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

Sortuj wg