MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Dżejmson 30 sie 2013, 15:15
elfrid, to pojedziemy na tym samym wózku, nie licząc lamo, też samą sertralinę biorę. Póki co przeciwlękowo działa i to lepiej niż poprzednik, czyli wenla. Ale będę wyczekiwać po 4 tygodniu brania także działania na depresję. Nie myślałeś o trazodonie? Dla mnie to bardzo dobry lek, śpi się świetnie i również wyczuwalne działanie przeciwdepresyjne już po tygodniu. No i libido szaleje ;) A dla mnie to ważne, bo to poprawia moje samopoczucie ogólne.
Dżejmson

przez jatoja 30 sie 2013, 15:31
elfrid napisał(a):miko84, raczej zostanę na samej sertralinie. Po mianserynie już zaczynam tyć i włączył się niepohamowany apetyt

długo stosujesz mianseynie?? w jakich dawkach i jak dlugo że zaczynasz miec niepohamowany apetyt? bo ja czekam na taki efekt

przez miko84 30 sie 2013, 15:51
jatoja być może do wzmocnienia efektu na apetyt mianseryny przydałoby się dołożyć jakiś SSRI w małych dawkach?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez jatoja 30 sie 2013, 16:11
miko84 napisał(a):jatoja być może do wzmocnienia efektu na apetyt mianseryny przydałoby się dołożyć jakiś SSRI w małych dawkach?

od ssri kojarze tylko szczekoscisk i jadłowstret ;/ wiec nie wiem czy zaryzykowałbym miałam pare podejśc do leków z tej grupy i ciezko bylo

-- 30 sie 2013, 16:28 --

jatoja napisał(a):
miko84 napisał(a):jatoja być może do wzmocnienia efektu na apetyt mianseryny przydałoby się dołożyć jakiś SSRI w małych dawkach?

od ssri kojarze tylko szczekoscisk i jadłowstret ;/ wiec nie wiem czy zaryzykowałbym miałam pare podejśc do leków z tej grupy i ciezko bylo

11stego mam wizyte jak te leki nie zaczna konkretnie dziłać to bede z lekarka dumać co dalej ,bo wkoncu cos musi zadziałac!!

przez elfrid 30 sie 2013, 17:16
Dżejmson, a jaką dawkę sertraliny bierzesz obecnie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez Dżejmson 30 sie 2013, 17:32
elfrid, brałem do tej pory 100, dziś rano zwiększyłem o 25mg. Na szczęście brak skutków ubocznych. Będę na dawce 125 jakiś czas i kiedyś wejdę na 150. Muszę brać dość dużą dawkę na natręctwa myślowe.
Dżejmson

przez jatoja 31 sie 2013, 16:23
Jak stosujecie mianseryne przed jedzeniem po jedzeniu, bo nie mogę znaleźć nic na ten temat w necie, a może jest jakaś różnica...?

przez CórkaNocy 31 sie 2013, 17:02
jatoja, w trakcie albo po, raczej nie zaleca się zarzucanie leków na pusty żołądek
CórkaNocy

przez Dżejmson 31 sie 2013, 18:53
Dokładnie, w troskę o śluzówkę żołądka nie warto przed pierwszym posiłkiem brać leków ;)
Dżejmson

przez jatoja 01 wrz 2013, 20:53
dzięki za odpowiedź,tak też stosowałam po śniadaniu, ale ostanio wpadłam na pomysł że może przed mocniej by działały;p

-- 02 wrz 2013, 20:37 --

Czy ktoś z was podczas stosowania mianseryny jadł tyle samo co przed stosowaniem i przytył.... Jestem ciekawa czy spowalnia przemiane materii??

-- 04 wrz 2013, 18:26 --

cisza...

Więc może ktoraś z Pań ma jakiś godny polecenia lek przeciwdepresyjny i przecilękowy, który powodowal nadmiarny apetyt i nie wpływał na prolaktyne czyli mlekotok,zaburzenia miesiaczkowania.

z góry dziękuje za odpowiedź, leki ktore stosuję kompletnie mi nie pomagają jestem u progu załamania ;(

przez Marines22 08 wrz 2013, 20:19
Dostałem ten wynalazek od mojego psychiatry. Biorę od 2 dni, dawka to 20mg na wieczór razem z trazodonem (50-0-100) i olanzapiną (0-0-5). Na razie jedyne co czuje po tym leku to nachalne naspidowanie, rozdrażnienie i ogólne rozwalenie. Czy to powinno minąć wraz z kontynuacją leczenia ?

przez CórkaNocy 09 wrz 2013, 10:43
jatoja, teoretycznie ta mianseryna zwiększa apetyt i to nieraz bardzo, z innych leków to mirtazapina, ale to podobny lek, a o reszcie to nie wiem za bardzo
ja próbowałam mniej jeść czy jeść tyle samo a i tak tyłam albo nie mogłam schudnąć czy było mi bardzo ciężko, ale w pewnym momencie waga już się zatrzymała na szczęście i nie tyłam dalej

Marines22, różnie to z tym bywa, próbuj brać dalej i nie zrażaj się tym, może przejdzie jak się ustabilizuje
CórkaNocy

przez Gojira 09 wrz 2013, 11:47
jatoja napisał(a):dzięki za odpowiedź,tak też stosowałam po śniadaniu, ale ostanio wpadłam na pomysł że może przed mocniej by działały;p

-- 02 wrz 2013, 20:37 --

Czy ktoś z was podczas stosowania mianseryny jadł tyle samo co przed stosowaniem i przytył.... Jestem ciekawa czy spowalnia przemiane materii??

-- 04 wrz 2013, 18:26 --

cisza...

Więc może ktoraś z Pań ma jakiś godny polecenia lek przeciwdepresyjny i przecilękowy, który powodowal nadmiarny apetyt i nie wpływał na prolaktyne czyli mlekotok,zaburzenia miesiaczkowania.

z góry dziękuje za odpowiedź, leki ktore stosuję kompletnie mi nie pomagają jestem u progu załamania ;(

Hmmm, mnie tylko przychodzi do glowy olanzapina, ktora dziala przeciwlekowo (niestety to neuroleptyk, wiec moze byc mlekotok) oraz lek przeciwpadaczkowy Depakine, stosowany jako stabilizator. Oba powoduja zwiekszony apetyt.
Bralas moze Peritol? Tez wzmaga apetyt.
Lexapro 20 mg
Ketrel 300 mg
Lamitrin 100 mg
Lyrica 150 mg
Suplementy: L-ornityna, Resweratrol

leki-nietypowe-dzialanie-prosze-o-pomoc-t44802.html

przez Dżejmson 10 wrz 2013, 12:58
Wreszcie wracam do mojej ukochanej mianseryny. 60mg na noc będę zarzucał. Liczę też na poprawę apetytu - dieta na masę :mrgreen:
Dżejmson

Sortuj wg