MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez elfrid 29 sie 2013, 20:40
jatoja, a łączyłaś kiedyś mianserynę lub mirtazapinę z SSRI, np fluoksetyną albo sertraliną?
pregabalina, wenlafaksyna

przez jatoja 29 sie 2013, 21:53
hm.. na początku lecznie bralłam sam asertin ale fatalnie sie czułam,szczekościsk,nogi same latały ,jadłowstret ,beznadzijenie wspomniam. z mizaterpina miałam fluanxol no ale ... włosy leciały garściami ;/ wiec fluanxol zamieniła mi lekarka na chloroprothixen i na takim połaczeniu leciałam prawie pól roku i było w miare, ale od czerwca jest fatalnie i jak narazie lekarka postawila na mirtazepine na noc i na dzien mianserine.

przez elfrid 29 sie 2013, 22:41
jatoja, jestem laikiem ale dodanie mianseryny do mirtazapiny wydaje się mijać z celem. połączenie mianseryny z SSRI może powodować dodatkową korzyść przeciwdepresyjną i motywacyjną. ale są pacjenci, którzy reagują nadpobudliwością na SSRI. ja nigdy nie czułem się naturalnie na lekach z tej grupy. sam zastanawiam się czy nie dać szansy samej mianserynie. w każdym razie warto spróbować. mianseryna dobrze działa przeciwdepresyjnie od 60mg na dobę. do tego można spróbować dodać małe dawki SSRI. jeśli masz problem z apetytem lepiej odpuścić fluoksetynę i sertralinę. ale już escitalopram czy paroksetynę mogą być warte spróbowania.
co do wpływu na apetyt podobno olanzapina, bardzo go pobudza, ma mieć też działanie nasenne, przeciwlękowe i stabilizujące nastrój. skoro próbowałaś już innych neuroleptyków, to czemu nie olanzapina.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 30 sie 2013, 10:05
elfrid postaraj się wytrwać na tym połączeniu, może to pobudzenie minie, ja mam podobnie, ciężko mi wytrwać na tym połączeniu więcej niż 3-4 dni...
miko84

przez jatoja 30 sie 2013, 12:11
fluoksetyna i sertralina odpada własnie przez brak apetytu na starcie. olanzepina nad tym lekiem przez chwile sie zatrzmyałyśmy z moja psychiatra ale tez stwierdziła że nie warto raczej probowac bo wieksza czesc lekow podnosi mi prolaktyne w zwiazku z czym dostaje mlekotoku i innych nie porządanych skutkó ubocznych. a jestem młoda kobieta wiec musze uwazać na prolaktyne żeby nie narobić sobie większej biedy.a jednak olanzepina podnosi czesto prolaktyne, baaa u mnie nawet ketrel po 3dniach podniósł przy czym ten lek raczej nie prowadzi do mlekotoku a u mnie szał po 3/4 dniach. cieżko dobrac mi jakie kolwiek leki, stąd we mnie brak wiary. ostanie 2 tyg są mega cieżkie ratuje sie dorażnie lexotanem;/ czasami juz sie zastaniwam czy to depresja i nerwica daja o sobie znac czy moje problemy żołądkowe,a może wsztsko wzajmnie sie nakreca;/

-- 30 sie 2013, 12:13 --

najlepiej wspominam sulpirdy , 2 tygodnie czułam że żyje, no oczywiscie mlekotok mnie złapał i poszedl w odstawke;/

przez nieboszczyk 30 sie 2013, 12:18
jatoja, skąd taki nick?
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez jatoja 30 sie 2013, 12:25
nieboszczyk napisał(a):jatoja, skąd taki nick?

a braku chęci wymyślania nickow, a ten byl wolny . ale teza z tym umieraniem w odchodach... ale coś jest na rzeczy im bardzije sie pogrążam w chorobie to mam wraznie ze bliscy coraz bardzije sie odalaja

-- 30 sie 2013, 12:48 --

albo to ja oddalm sie , odpowiaadając na każda propozycje nie;/

-- 30 sie 2013, 12:58 --

tak czy siak codzienie budze sie z lękiem że znowu nie bede dala rady jesc,ze bede wciskala co nieco na sile potem zaczyna sie płacz i bezradnosć,i tak dzien jak codzien bez wiekszej poprawy. w pracy czysta wegetacja w ogole przez 12h moge nic nie jesc ;/ zazdroszcze normlanie ludziom ktorzy maja apetyt. jakwidze ze ktos je to az sie wkur...

przez nieboszczyk 30 sie 2013, 13:54
jatoja napisał(a):

a braku chęci wymyślania nickow, a ten byl wolny . ale teza z tym umieraniem w odchodach... ale coś jest na rzeczy im bardzije sie pogrążam w chorobie to mam wraznie ze bliscy coraz bardzije sie odalaja

tak czy siak codzienie budze sie z lękiem że znowu nie bede dala rady jesc,ze bede wciskala co nieco na sile potem zaczyna sie płacz i bezradnosć,i tak dzien jak codzien bez wiekszej poprawy. w pracy czysta wegetacja w ogole przez 12h moge nic nie jesc ;/ zazdroszcze normlanie ludziom ktorzy maja apetyt. jakwidze ze ktos je to az sie wkur...

a jak kończą ludzie skrajnie samotni z łatką inwalidztwa umysłowego?nie maja rodzin,nie maja znajomych a w szpitalach opieka nad takimi po najmniejszej linii oporu czyli kilo prochów i leżeć i czekac aż umrzesz i sie łóżko zwolni.jak pacjent jest niewygodny dla personelu to jak najdłużej w psy i pampers na dupie.i lekarze lubia zapominać o takim.
psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają samotnie.podobnie jak narkomani.narkomani umierają w jakimś śmierdzącym sraczu a psychicznie chorzy i upośledzeni intelektualnie umierają za murami obozów psychiatrycznych we własnych odchodach.

przez jatoja 30 sie 2013, 14:00
nieboszczyk napisał(a):
jatoja napisał(a):

a jak kończą ludzie skrajnie samotni z łatką inwalidztwa umysłowego?nie maja rodzin,nie maja znajomych a w szpitalach opieka nad takimi po najmniejszej linii oporu czyli kilo prochów i leżeć i czekac aż umrzesz i sie łóżko zwolni.jak pacjent jest niewygodny dla personelu to jak najdłużej w psy i pampers na dupie.i lekarze lubia zapominać o takim.

masz racje, dlatego nie wolno dopuścić sie do stanu wegetywnego,trzeba walczyc o siebie ,strac dobrac sie dobre leki.. i kazdemu moze udac sie założyć rodzine.. chyba , acz kolwiek w głebi duszy wątpie że mi sie uda;p

przez nieboszczyk 30 sie 2013, 14:18
jatoja napisał(a):

i kazdemu moze udac sie założyć rodzine.. chyba

nic bardziej mylnego.wystarczy że hipotetyczny partner/przyjaciel z którym nawet się znasz wiele lat dowie się bądz samemu powiesz że miałeś do czynienia z psychiatrią to masz już pozamiatane. możesz udowadniać że sobie radzisz że coś potrafisz,nikogo to juz nie obchodzi.liczy sie "pierwsze wrażenie"załączą się czerwone lampki i bedzie traktować cię jak głupka i nie chce z tobą być bo ma rozum i kalkuluje.to bardzo wpływa czy ktoś ciebie pokocha czy nie.
Ostatnio edytowano 30 sie 2013, 14:27 przez nieboszczyk, łącznie edytowano 1 raz

przez jatoja 30 sie 2013, 14:27
nieboszczyk napisał(a):
jatoja napisał(a):

i kazdemu moze udac sie założyć rodzine.. chyba

nic bardziej mylnego.wystarczy że hipotetyczny partner/przyjaciel z którym nawet się znasz wiele lat dowie się bądz samemu powiesz że miałeś do czynienia z psychiatrią to masz już pozamiatane.załączą się czerwone lampki i bedzie traktować cię jak głupka i nie chce z tobą być bo ma rozum i kalkuluje.to bardzo wpływa czy ktoś ciebie pokocha czy nie.

masz racje, ale w dzisiejszych czasach wielu ludzi korzystac z uslug psychiatry i juz nie jest az taki temat tabu, jak ktos jest zacofany i mysli ze czlowiek z zaburznieami psychicznyi jest gorszy od niego to nie jest wart naszego czasu.mysle ze kazdy kiedys trafi na swoja drugą połowe albo i nie. co komu jest pisane

przez nieboszczyk 30 sie 2013, 14:39
jatoja napisał(a):

mysle ze kazdy kiedys trafi na swoja drugą połowe albo i nie. co komu jest pisane

to czy ktoś trafi na druga połówkę zależy bardzo dużo od jakiegos samostanowienia,swobody i kontroli nad swym losem.a czy osoba upośledzona której rodzice nawet nie pozwalają wyjśc z domu do sklepu,pilnowana nawet pod prysznicem jak pozna drugą połówkę?a tym bardziej wyżej wspomniane osoby ubezwłasnowolnione,przebywające na oddziałach psychiatrii sądowej gdzie dobra rodzinka umieściła w ramach "opieki" i gdzie personel każe im warzywić w łóżku całymi dniami i całe życie nie wypuszcza na spacer,którzy nie mają krewnych znajomych i przyjaciół?nawet lekarze z nimi nie chcą rozmawiać na obchodzie.uwierz że można zmarnować całe życie niczym zakopany żywcem w grobie a grobem takim jest właśnie ten szpital a inni uznają cie za zmarłego.bandyci skazani nawet za morderstwa szybko wychodzą bo mają plecy a mają plecy bo są "zdrowi",z mnóstwem witamin.

przez elfrid 30 sie 2013, 14:45
miko84, raczej zostanę na samej sertralinie. Po mianserynie już zaczynam tyć i włączył się niepohamowany apetyt

przez miko84 30 sie 2013, 14:46
elfrid to wielka szkoda. Może mirta byłaby mniej apetytowzmacniająca? Oby sertralina się spisała, wielu ten lek pomógł.
miko84

Sortuj wg