MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez miko84 22 sie 2013, 12:14
Jest dobra, ale nie we wszystkich aspektach. Jest lepsza od mianseryny, mniej muli rano, ale jako lek do połączenia to mianseryna jest lepsza od mirtazapiny, bo jest 11 razy silniejszym antagonistą 5-HT2c, a to się liczy w augmentacji działania SSRI.
miko84

przez Siding Spring 22 sie 2013, 13:05
miko84

opadly mi rece jak zonaczylem jaki lek znowu zaczeles łykac. I to nie sertralina nawet nie inne ssri tylko paroksetyne na ktora najwiecej zlych rzeczy pisales...wlasciwie ostatnie posty zabarwione tylko i wylacznie negatywna trescia..

Nic juz z tego nie kumam:)

od 1 tabletki tak mam. SSRI to dla mnie zło i dzieki Bogu ze to dawno ztemu juz zrozumialem...

przez miko84 22 sie 2013, 13:23
A brałeś kiedyś SSRI z miansą?
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Siding Spring 22 sie 2013, 13:26
Jedyne na co ssri dzialaly to na lęk . Reszta to uboki....dlatego nie widze sensu brania drugiego leku ktory mialby niwelowac skutki uboczne ssri...ktore byly jednak tak silne ze watpie zeby cokolwiek moglo je zlagodzic.

Sama mianse bralem na sen...na drugi dzien zmulka ...zadnego innego dzialania nie odczulem

Czemu miko84 wchodzisz na paro? Powiedz mi szczerze:)

przez miko84 22 sie 2013, 14:00
lubudubu tu nie chodzi o niwelowanie skutków ubocznych SSRI, ani działanie nasenne. Wielu ludzi tak myśli, ale jest w błędzie. Niedawno wyszło, że antagonista 5-HT2c dołożony do SSRI zwiększa znacznie wzrost serotoniny w kluczowych obszarach mózgu, a to przekłada się na zwiększenie działania przeciwdepresyjnego i przeciwlękowego. Lundbeck złożył nawet wniosek patentowy o kombinację SSRI z antagonistą 5-HT2c: http://www.google.com/patents/US20070105843 . Jednym z wymienianych antagonistów do użycia w takim połączeniu jest mianseryna. Poza tym nawet mój lekarz przyznał, że miał wiele przypadków gdzie same SSRI nie działały a dołączenie mianseryny poskutkowało.

Co do paro to już pisałem - akurat mam dostępny ten lek. Z czasem może zmienię na sertralinę, innych SSRI raczej nie rozważam (potrzebuję mocnych SSRI ze względu na OCD i lęk).
miko84

przez Siding Spring 22 sie 2013, 14:42
Rozumiem ..ale bierze sie leki po to zeby pomagaly...a skoro juz kilkja razy odstawiles paroksetyne to czy aby na pewno mozesz liczyc na poprawe zdrowia stosujac wlasnie ssri?

przez miko84 22 sie 2013, 15:01
Biorę ją z mianseryną, wcześniej brałem ją samą.
miko84

przez Siding Spring 22 sie 2013, 15:06
Ale brales sertraline z mirta wiec moze efekt bedzie podobny....no ale to Twoje zdrowie i sam przeciez wiesz lepiej co dla Ciebie jest najlepsze nawet podczas zmian tych lekow...

przez ladywind 22 sie 2013, 15:11
lubudubu, wiesz że po jakims czasie coś co działało, zwyczajnie przestaje i trzeba zmieniać.
Festiwal psiego mięsa? Tak. Podpisując petycję wzrasta szansa na zaprzestanie tego mordu https://secure.avaaz.org/pl/stop_the_pu ... 52&v=76652

przez miko84 22 sie 2013, 15:24
lubudubu nie brałem dłużej niż tydzień, poza tym pisałem że mirtazapina jest 11 razy słabszym antagonistą 5-HT2c od mianseryny. Podobny efekt do mianseryny może dać olanzapina ale to neuroleptyk więc raczej nie polecam.
miko84

przez elfrid 22 sie 2013, 18:30
miko84, ale zawsze pisałeś, że mirta Cię motywuje i działa na anhedonie co chyba przekłada się na zwiększenie kontaktów z ludźmi?
moim zdaniem dołączenie paro to zły pomysł dla ciebie. pewnie pamiętasz ile razy pisałeś o zmęczeniu i lenistwie na paro. zmień na sertralinę, wenlafaksynę albo fluoksetynę.

-- 22 sie 2013, 18:37 --

lubudubu napisał(a):Jedyne na co ssri dzialaly to na lęk . Reszta to uboki....dlatego nie widze sensu brania drugiego leku ktory mialby niwelowac skutki uboczne ssri...ktore byly jednak tak silne ze watpie zeby cokolwiek moglo je zlagodzic.

zdziwiłbyś się. SSRI zupełnie inaczej działa z mianseryną. dużo naturalnej. człowiek jest pogodny zmotywowany i chętny. ja dzisiaj miałem takie przebłyski.

-- 22 sie 2013, 18:51 --

miko84, swoją drogą.... chwaliłeś mirtazapinę a po 8 tygodniach zmieniasz? ja świetną wenlę brałem trzy lata. po co dostawiać dobry lek i włączać dwa nowe. może idź do lekarza niech Ci przepisze sertralinę do mirtazapiny i zobacz jakie będą skutki.

ps tak z ciekawości, jakie dawki paro i mianseryny?
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 22 sie 2013, 18:51
elfrid tak myślałem, ale jak spojrzałem z dystansem to zauważyłem, że z ludźmi których lubie w ogóle przestałem się kontaktować... Poza tym ta drażliwość i agresywność jest mało konstruktywna w relacjach z ludźmi.

Może i paro to zły pomysł ze względu na zmęczenie i lenistwo ale to mogło być na samej paro, z miansą może zadziałać zupełnie inaczej. Poza tym to SSRI na którym byłem najdłużej, więc będę mieć łatwe porównanie działania paro solo a paro z miansą. Zawsze mogę zmienić. Paro miałem w domu a po sertralinę musiałbym iść specjalnie do lekarza.

Chwaliłem mirtę ale nie było to działanie pełne, którego bym oczekiwał, poza tym lęk rano było dość przykry, takie uczucie że coś złego się wydarzy. Szczerze powiedziawszy to trochę chwaliłem ją nad wyrost, tzn. po 8 tygodniach działania na nastrój nadal nie było... To działanie o którym pisałem miałem kiedyś w zimie gdy ją brałem, ale teraz się ono nie powtórzyło, może gdybym poczekał kolejne pare tygodni... Chcę sprawdzić połączenie SSRI z miansą bo to najczęściej stosowana kombinacja przez mojego lekarza. Gdy będzie coś źle lub nie będzie działania to wrócę do mirty i zostanę na niej po wieki wieków amen, ale już wiem, że na niej nie będzie nigdy w całości wyleczenia moich objawów depresji - np. zawsze będę miał na niej problem z porannym wstaniem, lub nadal będę marzł w zimie (na co SSRI świetnie podziałały).
Ostatnio edytowano 22 sie 2013, 18:58 przez miko84, łącznie edytowano 1 raz
miko84

przez elfrid 22 sie 2013, 18:55
miko84 napisał(a):elfrid tak myślałem, ale jak spojrzałem z dystansem to zauważyłem, że z ludźmi których lubie w ogóle przestałem się kontaktować... Poza tym ta drażliwość i agresywność jest mało konstruktywna w relacjach z ludźmi.

nie chcę mówić a nie mówiłem, ale kilka razy pisałem Ci abyś połączył dwa leki (ssri, miansa/mirta). jednak paro mnie nie przekonuje. może gdbyś był w strasznym lęku, nie mógł usiedzieć w miejscu, nie mógł spać, miał koszmarne nasilenie natręctw. ale na lęk w sensie kontaktu z ludźmi może coś bardziej aktywizującego.
a od jakich dawek paro i miansy zacząłeś?

ja pewnie dobrze zareaguje na połączenie sertraliny i mianseryny. bardzo zmniejszyły się uboki, które miałem na samej sertralinie. ale boję się tycia, więc staram się brać jak najmniejsze dawki mianseryny.
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 22 sie 2013, 19:02
20 mg paro i 60 mg miansy, paro z wszystkich SSRI zadziałała chyba najlepiej na lęk społeczny u mnie.

Co do łączenia mirty z SSRI to z naukowego punktu widzenia dużo lepsze jest połączenie mianseryny z SSRI. Pisałem już o tym pare razy, liczy się antagonizm 5-HT2c, a miansa jest 11x silniejsza od mirty. Mirta może być za słaba do tego, chociaż nie wykluczam, że komuś takie połączenie może pomóc. Poza tym mianseryna ma dużo większą rozpiętość dawkowania niż mirta. No i cena też robi swoje... Ja np. używam oryginalnego Lerivonu 60 mg w cenie połowy 45 mg mirty...
miko84

Sortuj wg