MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez miko84 25 maja 2013, 12:11
Nie odczułem żadnej rosnącej tolerancji przy obu lekach.
miko84

przez kalikali1 11 cze 2013, 19:21
Dlaczego na wikipedi pisze że mianseryna może powodować lęk?
Troche mnie to zaniepokoiło,dodam że biore 30mg wieczorem.

przez Monika K. 11 cze 2013, 22:44
kalikali1 napisał(a):Dlaczego na wikipedi pisze że mianseryna może powodować lęk?
Troche mnie to zaniepokoiło,dodam że biore 30mg wieczorem.

Na wikipedii różne rzeczy są napisane...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 12 cze 2013, 11:19
Każdy lek początkowo może nasilać lęki - to norma przy SSRI, mianseryna raczej mniej nasila początkowo lęki, ale może się to zdarzyć. Z czasem to powinno minąć. Ja bym powiedział, że raczej nie lęczy pewnych rodzajów lęku, nawet ich nie dotyka, jak na razie a jestem 9 dni na mianserynie.
miko84

przez elfrid 12 cze 2013, 20:56
miko84, a ile przytyłeś?
pregabalina, wenlafaksyna

przez miko84 12 cze 2013, 21:18
Na razie niezbyt dużo, bo staram się kontrolować - nie jem nic poza śniadaniem, obiadem i kolacją. Zwiększenie apetytu jest widoczne, nie ma co ukrywać, ale trochę samokontroli nie jest źle.

Ale jak na razie nie ma poprawy nastroju, lęki obecne a do tego osłabienie i głęboki sen rano, tak że bardzo trudno jest wstać. Do tego momentami drażliwość i agresywność.

Te przebłyski poprawy nastroju które miałem na mirtazapinie były chyba efektem dokładania co jakiś czas sertry. Teraz chciałem sprawdzić mianserynę na czysto i widzę, że raczej większej rewolucji z czasem nie będzie i raczej nie jest to lek do monoterapii, co zresztą nie różni się z opiniami ludzi na jego temat - przeważnie jest dodawany do SSRI. No ale dam mu przynajmniej te 4 tygodnie, bo trudno całkowicie wyrokować wcześniej. Później ew. dodam sertralinę.
miko84

przez mm_ 06 lip 2013, 13:36
Zażywam mianserynę w dawkach od 10-30 mg przed spaniem od półtora roku. Na sen działa bardzo dobrze, delikatnie wycisza i poprawia nastrój.
Trzeba tylko pilnować o której się zżyje lek, żeby potem rano było łatwiej wstać.

Efekty uboczne to delikatne osłabienie mięśni, delikatne drżenia. Najbardziej uciążliwe jest pogorszenie widzenia: mniej ostro widzę, mam nadwrażliwość na światło i bardziej dokucza zespół "suchego oka".

Wzrostu apetytu nie zaobserwowałam.
mm_

przez deader 06 lip 2013, 13:59
mm_ napisał(a):Zażywam mianserynę w dawkach od 10-30 mg przed spaniem od półtora roku. Na sen działa bardzo dobrze, delikatnie wycisza i poprawia nastrój.
Trzeba tylko pilnować o której się zżyje lek, żeby potem rano było łatwiej wstać.

Efekty uboczne to delikatne osłabienie mięśni, delikatne drżenia. Najbardziej uciążliwe jest pogorszenie widzenia: mniej ostro widzę, mam nadwrażliwość na światło i bardziej dokucza zespół "suchego oka".

Wzrostu apetytu nie zaobserwowałam.

Znów mi się potwierdza że co organizm to reakcja. Biorę Miansec od pół roku, 30 mg wieczorem "na sen". Niestety sama mianseryna mnie nie usypia, dopiero kiedy dopisano mi do niej 50 mg Dipherganu i 50 mg Hydroxyzyny - mix ten pozwala mi zasnąć.

Natomiast nie obserwuję u siebie żadnych z wymienionych przez ciebie efektów ubocznych, zwłaszcza jeśli chodzi o wzrok - jestem okularnikiem więc tym bardziej bym odczuł chyba różnicę gdyby to na mnie jakoś działało.
When I die, bury me upside down so the world can kiss my ass

przez nobody25 08 lip 2013, 11:49
o której zażywacie mianserynę na noc? chodzi mi dokładnie o to po jakim czasie pozwala się wam ululać do snu :)
"Proszę myśleć pozytywnie..."

przez direct 18 lip 2013, 23:56
Monika K. napisał(a):Hej
A ja mam dobrą nowinę, tak sądzę. Otóż...zażywam Deprexolet - mianseryna i ...schudłam! Yes, schudłam. Zrzuciłam, 2 kg, możecie się smiac, ale przy tym leku 2 kg to jest wyczyn! Dam Wam rade: ruszac sie, rower, cwiczenia, godzina dziennie ja tak robie. Waze 60 kg przy 173 cm wzrostu, a zawsze wazyłam 56/55/57. Po mianserynie 64 kg. A wiec, można, można schudnac na tym leku. A ps. nie jem słodyczy prawie, tzn. codziennie jeden słodycz, np. czekolada. A tak to jem normalnie.

dobre, ale się uśmiałem. nie jem słodyczy, ale.....codziennie jem np czekoladę :D już widzę jak tą szczupłą sylwetkę, chyba w twoje wyobraźni i marzeniach.

przez deader 19 lip 2013, 18:50
nobody25 napisał(a):o której zażywacie mianserynę na noc? chodzi mi dokładnie o to po jakim czasie pozwala się wam ululać do snu :)

Od 60 do 15 minut przed walnięciem się do łóżka. Zaznaczę że mianserynę (30 mg) łykam w miksie z Dipherganem (50 mg) i Hydroksyzyną (50 mg); sam Miansec kiepsko mnie usypiał ale ten mix dość dobrze "ścina z nóg".

przez Tańczący z lękami 19 lip 2013, 19:36
śmiem twierdzić, że mianseryna poprzez swoje bardziej sedujące działanie od mirtazapiny bardziej nadaje się do miksów z SSRI, które bardziej pobudzają a mirta z kolei bardziej od mianseryny nadaje się do monoterapii. Dziękuję za uwagę. Przemawiał do Was Tańczący z lękami :blabla:
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez Monika K. 19 lip 2013, 19:38
direct napisał(a):
Monika K. napisał(a):Hej
A ja mam dobrą nowinę, tak sądzę. Otóż...zażywam Deprexolet - mianseryna i ...schudłam! Yes, schudłam. Zrzuciłam, 2 kg, możecie się smiac, ale przy tym leku 2 kg to jest wyczyn! Dam Wam rade: ruszac sie, rower, cwiczenia, godzina dziennie ja tak robie. Waze 60 kg przy 173 cm wzrostu, a zawsze wazyłam 56/55/57. Po mianserynie 64 kg. A wiec, można, można schudnac na tym leku. A ps. nie jem słodyczy prawie, tzn. codziennie jeden słodycz, np. czekolada. A tak to jem normalnie.

dobre, ale się uśmiałem. nie jem słodyczy, ale.....codziennie jem np czekoladę :D już widzę jak tą szczupłą sylwetkę, chyba w twoje wyobraźni i marzeniach.

Ty chyba mi zazdrościsz, trutoniu jeden! Zawsze byłam sucharem, chuda jak patyk i tak już zostanie nawet przy mianserynie. A ty mnie nie denerwuj, bo pewnie jesteś turlającą się beczułką:) mądralo za jajo. G...o wiesz jak widzę na temat mianseryny, a coś " mądrować" próbujesz...Pewnie kolejny przedstawiciel handlowy z ciebie...niedouczony dodatkowo.
Ostatnio edytowano 19 lip 2013, 19:46 przez Monika K., łącznie edytowano 1 raz

przez deader 19 lip 2013, 19:41
Tańczący z lękami napisał(a):śmiem twierdzić, że mianseryna poprzez swoje bardziej sedujące działanie od mirtazapiny bardziej nadaje się do miksów z SSRI, które bardziej pobudzają a mirta z kolei bardziej od mianseryny nadaje się do monoterapii. Dziękuję za uwagę. Przemawiał do Was Tańczący z lękami :blabla:

No ja właśnie taki zestaw w sumie mam. Rano Seronil, wieczorem Miansec. I potwierdzam że bardzo dobrze (na mnie) działa.

Sortuj wg