MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez znudzona-ona 30 mar 2013, 21:06
bez przesady, owszem wpływa na uczucie głodu, ale na pewno nie jest to całkiem poza kontrolą. poza tym, ja wolę być gruba ale psychicznie ustabilizowana niż szczupła, ale z paniką w oczach.
Małgorzata. Pomagam w angielskim.

przez freya 30 mar 2013, 21:08
znudzona-ona, u mnie ataki obżarstwa kończą się wymiotami...
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez znudzona-ona 30 mar 2013, 21:11
freya, ja rozumiem, że Tobie ten lek nie służył, ale uważam, że nie należy demonizować bo jak przeczyta to ktoś kto zaczyna leczenie to niepotrzebnie może się całkiem zniechęcić/przestraszyć.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 30 mar 2013, 21:39
Tycie przy mianserynie jest związane głównie też z trzymaniem wody w organizmie. Ja po 2 latach w końcu rozwiązałem ten problem, włączajac lek diuretyczny, którego substancja czynna nazywa się: http://pl.wikipedia.org/wiki/Furosemid

Po pierwszej dobie zgubiłem 1kg.
uzytkownik

przez freya 30 mar 2013, 21:40
znudzona-ona, przecież napisałam, że choruję na ED. Jeśli ktoś bierze mianseryne na sen bądź w celu leczenia depresji to w żaden sposób nie podważam jego działania.
W trakcie brania tego medykamentu spałam jak niemowlę. ;)
'Co za ponury absurd... Żeby o życiu decydować za młodu, kiedy jest się kretynem?'

Venlectine
Symla
Topamax
Ketrel
doraźnie Afobam

przez salvorin 30 mar 2013, 23:26
miko84 napisał(a):Hahahahaha. Przepraszam ale rozbawił mnie Twój post, a szczególnie zdanie "Przyjmuję mianserynę już trzeci dzień". Sorry ale 3 dni to w przypadku leków przeciwdepresyjnych NIC. Lek zanim zacznie działać może dawać efekty uboczne a jego działanie może pozostać ukryte przez cały czas wprowadzania leku, który trwa zazwyczaj 4-8 tygodni. I tak mianseryna jest jednym z najszybciej działających leków ale nie oczekuj działania po 3 dniach. Daj jej przynajmniej 2 tyg. Efekty uboczne mijają z czasem.

Ojej, niefortunnie dodałem słowo "już" i się czepiasz. To nie jest mój pierwszy lek i setki razy słyszałem już ten slogan, że leki przeciwdepresyjne działają najwcześniej po 2 tygodniach. Nawiasem mówiąc nie zawsze to jest prawda - z własnego doświadczenia moklobemid i bupropion zaczynają działać już w pierwszym tygodniu. Z tego co czytałem w Waszych postach to jednak to usypianie jest dla większości osób korzystne, stąd moja wątpliwość czy ten lek został mi prawidłowo dobrany.

Przypominam moje pytania:
1. Czy miał tu ktoś podobnie - dostał ten lek na lęki, mimo, że nie miał problemów ze snem i raczej narzekał już wcześniej na braki energii i jakie były efekty takiego leczenia?
2. Czy jest możliwe, że paradoksalnie wyższe dawki mianseryny działają bardziej pobudzająco w dzień?

przez znudzona-ona 30 mar 2013, 23:34
ja od dawna nie czuję senności po lerivonie, biorę teraz 40 mg na noc i normalnie działam po wzięciu leków. w ciągu dnia też nie mam żadnych problemów.

przez miko84 31 mar 2013, 09:49
salvorin skoro znasz ten slogan to czekaj cierpliwie a nie panikuj. Usypianie mija z czasem tak jak pisze znudzona-ona. Lek przywraca normalny sen osobom które mają z tym problem. Oceniać lek możesz po dłuższym czasie. Sporo osób zauważa, że wyższe dawki bardziej pobudzają. Moim zdaniem powinieneś wejść na dawkę jaką zaleciła lekarz.
miko84

przez znudzona-ona 31 mar 2013, 12:13
chciałam tylko powiedzieć, że ja do dawki 40 mg dochodziłam powoli, od 10 mg

przez CórkaNocy 31 mar 2013, 15:15
ja biorę jakby siostrę mianseryny - mirtę już czwarty miesiąc i nadal tyję :/ mimo brania wenli. Apetyt zwiększony ale nie aż tak, żebym tyła bez końca. Boję się że narobię sobie przez ten lek nadwagi. Chyba jest to zatrzymanie tej wody, bo odżywiam się zdrowo, zero śmieciowego jedzenia i nie przekraczam kalorii ponad moje zapotrzebowanie.
CórkaNocy

przez znudzona-ona 31 mar 2013, 15:34
ja przytyłam na lerivonie bo żarłam jak maszyna.

przez depas 31 mar 2013, 15:37
Widzę że miałem szczęście, bo biorąc 2 miesiące mirtę nic nie przytyłem. Nie tyłem także na Depakine. Za to bardzo szybko nabieram masy jedząc Rispolept.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez znudzona-ona 31 mar 2013, 15:38
no cóż, ja biorę lerivon już trzy lata, po dwóch miesiącach na pewno nie miałam jeszcze nadwagi.

przez miko84 31 mar 2013, 16:39
Trudno jest brać ten lek i nie przytyć... Wymaga to chyba żelaznej woli by nie poddać się temu zwiększonemu apetytowi i jednocześnie zwiększyć aktywność fizyczną. Co przy tym leku może być dla niektórych trudne bo lek zamula i osłabia oraz powoduje senność. To mija z czasem ale nigdy do końca.
miko84

Sortuj wg