MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez kabaretka 06 cze 2008, 12:37
dzieki graza.
moj problem jest jednak taki, ze mieszkam w anglii, a tu lekarze gerenalnie powiedzieli mi ze leki mi nie pomoga, i jedyna pomoc jaka od nich dostalam jest ulotka. banda idiotow.
lekarz psychiatra z polski przepisal mi zoloft, wahala sie pomiedzy nim, a seroxatem. jednak dostane zoloft, po ktorym slyszalam nie ma tego tycie. wiec mam nadzieje ze bedzie lepiej.
pozdr

Re: Lerivon

przez Amonre 18 cze 2008, 09:19
Ważyłem 75 kilo po 3 miesiacach ważyłem już 90 kg, pozniej 98 i skonczyło sie na 106 Kilogramach- wyglądałem jak "napuchniety", "nalany". Plusy - spałem jak zabity, cudownie wyspany, szczęśliwy, radosny - przespana noc dawała mi ogromną siłę na cały dzień. Stałem się powolny, nigdzie się nie spieszyłem, ale byłem produktywny w pracy.
Niniejszy opis dotyczy moich subiektywnych doznań - nie mogą one być odnośnikiem dla innych -ten lek pomaga ale też " szkodzi" - tycie.

Re: DEPREXOLET

przez martines000 18 cze 2008, 13:22
Może coś więcej o tym leku .kiedy przynosi skutki już bo przy pierwszym użyciu taj tabletki 30mg moja mama osłabła i pogotowie ja zabrało lekarz powiedział ze niby organizm tak zareagował bierze ten lek od 4/5 dni i kręciło się jej bardzo w głowie teraz już mniej.DAWKA: 1/2 rano 1 cała na wieczór. I jest przymulona nic jej się nie chce po porostu masakra mało mówi normalnie niechęć do wszystkiego . Powinna je zmienić czy tak zawsze jest na początku??

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Jovita 18 cze 2008, 16:14
Moim zdaniem za duza dawke bierze ale najlpiej skonsultowac sie z lekarzem , nie powinna sie zle czuc po tym leku bo jest to dosc słaby lek, wiec lepiej udać sie do lekarza. A kto zalecil stosowanie tego leku? psychiatra?
I czy bierze ten lek na depresje czy na klopoty ze spaniem?
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez martines000 18 cze 2008, 17:24
na depresje tzn. W głowie sie jej juz tak bardzo nie kręci ustępuje to coraz słabiej mówi że dzisiaj już obiad zrobiła i postawiła pranie. ale jest taka trochę przymulona i się martwi. Lekarz psychiatra raczej nie dopiero będzia miała 1 wizytę bodajże w lipcu 20

przez Jovita 18 cze 2008, 18:17
a to kto przepisal ten lek? zwykly lekarz a co stwierdzil jesli mozna wiedziec?
A gdy nastaną deszczowe dni , nauczę się przechodzić między kroplami
ExModerator

przez martines000 19 cze 2008, 18:08
Lekarz jakiś ale psycholog nie. dzisiaj znów zie fatalnie czuje waśnie śpi. Jak ja się boje pytała się dzisiaj czy jak będzie taka chora czy ją nie zostawimy co ja mam myśleć :(. Co proponujesz mnie???

przez Mikaa 20 cze 2008, 20:38
Mama na pewno potrzebuje dużo ciepła i wsparcia duchowego od dzieci i męża. Wydaje mi się że to normalne pytanie gdy się ma depresję. Nie martw się, tylko często się do niej uśmiechaj i pokazuj że ją kochasz, może jej się udzieli. Ja też biorę ten lek ale na noc, kiedyś brałam również rano ale miałam straszny apetyt na słodkie. Może twojej mamie też wystarczy tylko na noc wtedy nie będzie taka otępiała w dzień. Nie namawiam Cię aby mama nie stosowała się do zaleceń lekarza ale lekarze nie czują niestety tego co my i moim zdaniem trzeba mieć na nich małą poprawkę
pozdrawiam i życzę mamie zdrówka

przez Gaja 03 paź 2008, 08:15
Czy ktoś brał go razem z seronilem?

przez Hunter 05 paź 2008, 20:24
Mam zapisany przez lekarza ten lek i zastanawiam się czy wziąć od razu całą tabletkę czy zacząć od połowy (15 mg). Jak myślicie? Czytałem, że skutkiem ubocznym może być powiększenie gruczołów sutkowych. Miał ktoś tak?

przez Anna R. 30 paź 2008, 10:25
Na poczatku bralam Lerivon w polaczeniu z Anafranilem. Lacza sie swietnie i daja bardzo dobry efekt. Wyszlam z depresji, a nerwica natrectw tez sie nieco wyciszyla. Wrocilam do normalnego zycia i tak jest do dzis. Potem wyszlam ponownie za maz i tu zaczely sie schody. Maz jak to mezczyzna, choc akceptuje moja chorobe, to jednak sex ma dla niego duze znaczenie. A wiadomo jak jest po anafranilu. W porozumieniu z lekarzem powoli zeszlam z dawki do polowki rano, a potem wycofalismy lek. Obecnie jestem na samym lerivonie no i tisercin na noc. Czuje sie naprawde szczesliwa i wreszcie spokojna. Lerivon to naprawde dobry lek. Dziala nasennie, wiec powinien byc brany na noc. Ja biore 60 mg i dopiero ta dawka przyniosla poprawe. No i maz jest nareszcie zadowolony ;)
Jak juz pisalam w innym temacie, to jedyny znany mi lek przeciwdepresyjny, ktory zdecydowanie poprawia jakosc zycia seksualnego. Bywa przepisywany rowniez przez seksuologow, leczacych zaburzenia tej sfery zycia. Niewielkim skutkiem ubocznym jest przybieranie na wadze, gdyz lek ten poprawia apetyt. Ale jak mowi moja pani doktor, tyje sie, poniewaz je sie zbyt duzo, a nie przez leki. I jest to prawda. Gdy przeszlam na diete i zaczelam uprawiac codziennie sport, to mimo brania lerivonu z anafranilem schudlam 9 kilo :P
Lerivon polecam zdecydowanie :smile:
Heimat ist kein Ort, Heimat ist ein Gefühl
Herbert Grönemeyer

przez kasia000 30 paź 2008, 11:03
lerivon to cudowne lekarstwo--polecam!(działa po ok.3 tyg.)
kasia000

przez jaaa 30 paź 2008, 16:48
Anna R ale nie u kazdego poprawia jakos zycia seksualnego;) duzo osob pisalo juz na forum ze im sie po nim nic nie chce bara bara;)
mi tez spadlo libido calkowicie po nim
a bralam 15 mg i 30 tylko

przez pussska 01 lis 2008, 14:00
Witam,
Meczy mnie nerwica i depresja juz dluuugo (ponad 6lat). Ostatnio pow dosc i probuje z tego wyjsc za wszelka cene. Mam przepisany Lerivon i Xanax. Czuje sie nierealnie i zle a to dopiero minely 3 dni. Nie wiem czy dotrzymam dlugo, ale poki co jest gorzej niz bylo, ale walcze. Wiem, ze jestem to winna mezowi i synkowi. Musze jakos z tego wyjsc, choc nie bedzie latwo to juz widze. Z dnia na dzien mam mniej nadziei na lepsze jutro, ale sie nie poddam tak latwo. Mam w sobie duzo samozaparcia. Chyba juz dawno powinnam tyle miec. Opisujcie jak Wy sobie radziecie z tym g...nem. Papa

Sortuj wg