MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez cytrynka84 28 paź 2012, 16:29
Jestem teraz na edronaxie+SSRI edro dobrze wpływa na motywacje do działania ,trochę pobudza,ale nie jakoś sztucznie,nie speeduje,normalna aktywność na nim mam.Potrzeba mniej snu 6-8h,nie jest się zmęczonym w ciągu dnia,jest dobry na koncentracje,łatwiej się ,skupić,uczyć działać.Mi to pasuje ,bo dobrze reaguje na noradrenaline,,brakuje mi NA.Przed braniem tych leków nic mi się nie chciało,zero siły,motywacji,a kazda najmniejsza,nawet codzienna czynność,była ponad moje siły,byłam ciągle zmęczona.Teraz jest zupełnie inaczej ,czuje,ze ,żyje po prostu,ale nie jest to jakieś nienaturalne,wielkie pobudzenie.Wada edronaxu jest cena :( ,no i jeden skutek uboczny,ale to nic trudno
Wellbutrinu nie brałam innych stymulantow też nie brałam,wiec nie mam porównania
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agonista 29 paź 2012, 22:50
Edronax w pierwszych dniach pobudza jest wątek o nim i na pierwszych str o nim jest fajny opis działania tego leku .Wpelni się z nim zgadzam.Na pewno nie speeduje ale zmniejsza potrzebę snu . Np ja po nim w pierwszych dniach czułem się po nim jak gdybym miał 15 lat.
obserwowany

przez rozczarowana31 30 paź 2012, 16:41
:cry: Od czerwca biore ten lek na poczatku trzydziestke teraz dziesiątke i co sie dzieje źle sie dzieje....
mianowicie lekarz kazał mi brac co drugi co trzeci dzien i tym sposobem odstawię. Niestety teraz coś dziwnego się ze mną dzieje.
Jak nie wezmę chce mi się płakać i czuję takie jakby ssanie w sercu smutek żal, a jak wezmę tabletkę to jestem jak "manekin" nie chce mi sie gadać i mam wrażenie jakbym stała obok siebie i to co sie dzieje wokół to sen. Prosze o poradę co się dzieje????
Ostatnio edytowano 01 lis 2012, 13:27 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marcol13 31 paź 2012, 10:12
rozczarowana31,

Objawy odstawienia.Miałem coś podobnego jak rzucałem anafranil.Rób co ci zalecał lekarz.Niemal każdy ma zjazd, bo odstawieniu.Jakby było naprawdę źle dzwoń do lekarza,powinien coś poradzić,głowa do góry.

przez jopekmp 03 lis 2012, 20:42
Witam od 3 miesięcy leczyłem się na nerwice brałem 15mg Lerivonu sen powrócił wszystko pięknie postanowiłem odstawić bo im szybciej tym lepiej (przynajmniej tak mi się wydawało) podzieliłem tabletki na ćwiartki i brałem przez 8dni 7mg lerivonu później odstawiłem po ok 2 dniach zaczęło mi strasznie szumieć w uszach, byłem u lekarza pierwszego kontaktu zaglądał i mówi ze wszystko wygląda ok, najgorzej jest jak się kładę wtedy szum po prostu nie daje mi żyć w ciągu dnia jakoś tak bardzo mi nie doskwiera. No i nie powiem jest wyraźne pogorszenie samopoczucia ale chyba to normalne. Proszę doradźcie o co chodzi z tym szumem sa to wysokie tony coś np. jak imitują stare telewizory lub jakieś odbiorniki. Długo walczyłem by wyjść z tej nerwicy i nie chce żeby przez szumy ona wróciła ;/

-- 06 lis 2012, 17:22 --

Panowie i Panie nikt się nie wypowie w temacie? Byłem na konsultacji z psychiatra i kazała leki na nowo przyjmować ;/ wiec mi troszeczkę nie poszło a myślałem ze już zdrowy człowiek a co do szumów mówi ze to od nerwicy prawdopodobnie mam nadzieje ze to ona a nie coś gorszego w głowie bo mało mi jej nie urwie takie szumy w niej ciągle siedzą jutro idę na konsultacje to laryngologa niech się wypowie... a co wy na to?
Ostatnio edytowano 04 lis 2012, 13:02 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez Piko1978 10 lis 2012, 22:09
Witam! Dziś po pierwszej wizycie u psycha dostałem Lerivon30 na noc i Elicea10 na rano :) zobaczymy czy ten miks na mnie dobrze podziała :roll: Mam nadzieje że po pierwszej dawce nocnej Lerivon'u bedę miał siłę na jazdę samochodem oczywiście w godz popołudniowych?

przez Absinthe 10 lis 2012, 22:22
A ile masz tego lerivonu?połówka czy cała?mnie po połówce nawet po przebudzeniu trzyma przez parę godzin takie osłabienie jakby....
You have to die a few times
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez Piko1978 10 lis 2012, 22:26
Calaka czyli 30mg mi przepisała :roll: Na jutro jetem umówiony z córką i troszkę się boje po tym czego jeszcze nie znam wsiadać do auta :/

przez heavy30 10 lis 2012, 22:30
Jak wezmiesz na noc to rano cię pusci a najwyzej do południa utrzymuje sie sennośc .Bez znaczenia ile bierzesz bo dawka 10czy 30 czy 60 tak samo usypia ja obecnie biorę 5mg i tez zwala z nóg .Pocieszające jest że nie na dłuzej niż 10-14godzin.

przez Absinthe 10 lis 2012, 22:34
Na wszelki wypadek zrezygnuj z jazdy.To trochę duża dawka,a z resztą i na opakowaniu pisze że lek może zaburzać sprawność psychofizyczną.Niekoniecznie może Cię zwalić z nóg zaraz po pierwszej tablecie,ale nie ma co kusić losu.
before you can really
live.
Von all den Dingen, die ich verloren habe, vermisse ich meinen Verstand am meisten

przez Piko1978 10 lis 2012, 22:45
Wszystko jutro się okaże, jak będę się czuł na siłach i bedzie wszystko OK to pojadę ;) Mam nadzieję że połówka Elicea 10mg mi w głowie nie namiesza :mhm:
a i jeszcze jedno po jakim czasie zaczyna działać nasennie Lerivon od łyknięcia?

przez heavy30 10 lis 2012, 22:48
Połączenie mianseryny z ssri może namieszać .Ja np biorąc z wenlafaksyną rano nie moglem się dobudzic ,a po samym lerivonie problemow nie było.

przez Absinthe 10 lis 2012, 22:55
To zależy Piko1978, .Z tymi pigułami to jest tak,że nie zawsze na każdego tak samo działają;)ale może pogrzebaj po wątku to znajdziesz jakieś ciekawe info.
heavy30, coś w tym może być,bo ja mam dołączone SSRI i przed dołączeniem też się czułam tak "trzeźwiej"...pewnie wiąże się to z tym że mianseryna oddziałuje też na receptory serotoninowe
before you can really
live.

przez elfrid 11 lis 2012, 19:45
Mianseryna to podobno świetny lek do połączeń w szczególności z grupą SSRI z fluoksetyną (klasyczne psychiatryczne połączenia) i sertraliną.
pregabalina, wenlafaksyna

Sortuj wg