MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez agonista 20 paź 2012, 14:59
Ja przerobilem wiele lekow i jeśli ktos chce zlikwidować objawy depresji to każdy lek można próbować ale czasem widzę że jak ktos bierze lek o dzialaniu sedatywnym to od razu psy wiesza na nim. Z lekow co nas naspeedują zniosą zmęczenie i wprowadzą w stan zadowolenia to chyba tylko edronax i wellbutrin a ze starszych noveril ,petylyl .SSri to na pewno nastroju nie podnoszą co najwyzej przywracają stan bliższy zdrowiu ale i to tylko na zasadzie znieczulenia emocji.Zaden lek receptorowy nie będzie miał takiego dzialania jak inhibitor zwrotnego wychwytu.
obserwowany

przez DelRey25 21 paź 2012, 14:28
Czy to możliwe, że przy 10mg ma się takie napady wilczego głodu? Biorę jeszcze Lamitrin 75mg i Cital 20mg, więc nie sądzę, żeby to było od tych dwóch leków, tylko właśnie od Miansecu.
F31.9
F42.0
F60.8

przez uzytkownik 21 paź 2012, 16:06
Tak. Mianseryna powoduje żarłoczność. Jak się bierze, to trzeba się zaopatrzyć w jabłka i marchew i wcinać w przypadku napadu głodu.
uzytkownik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez agonista 21 paź 2012, 21:00
Co gorsze to oprócz żarłoczności pogarsza tolerancje glukozy i przy braniu wieloletnim może powodowac zespół metaboliczny pod postacią wysokich steżen trójglicerydemii oraz dyslipidemii.
obserwowany

przez kasia000 22 paź 2012, 11:18
ja biorę lata dawkę 10 mg...i w/w objawów nie zauważyłam
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez cytrynka84 24 paź 2012, 21:55
Kurcze,właśnie miałam atak obrzarstwa,nie mam bulimii(miałam kiedyś anoreksję) Kurcze wczoraj wzięłam ,po raz pierwszy od dluuugiego czasu 30 mg miansecu,nigdy tak nie miałam,teraz oproznilam lodówkę,gardzę sobą,mam wyrzuty sumienia :( .Nienawidze siebie z powodu tego obżarstwa :( Nigdy tak nie miałam :( Jestem szczupła wręcz chuda :( A dziś obzarlam się jak swinia,nienawidzę siebie,niepoznaje siebie,nie wiem ,co mi się stało :(
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez kasia000 26 paź 2012, 14:12
taki skutek uboczny jest tylko na początku leczenia potem można już nad tym zapanować ja na 30- tce też tak miałam, potem się unormowałao,obecnie jestem na 10 mg i nawet schudłam,nie tyję nic a nic..
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez uzytkownik 26 paź 2012, 14:38
agonista napisał(a):Co gorsze to oprócz żarłoczności pogarsza tolerancje glukozy i przy braniu wieloletnim może powodowac zespół metaboliczny pod postacią wysokich steżen trójglicerydemii oraz dyslipidemii.

Ja się nabawiłem trójglicerydemii. Tylko nie jest pewien czy to od mianseryny. Oto moje wyniki:

Trójglicerydy - 308 (norma 50-150)
LDL cholesterol - 208 (norma poniżej 130)
Całkowity cholesterol - 313 (norma 120-200)
Oprócz tego zaburzona amylaza (119).

Do końca życia muszę brac Torvacard 20. Już drugi miesiąc leci.

-- 26 paź 2012, 14:40 --

cytrynka84 napisał(a):Kurcze,właśnie miałam atak obrzarstwa,nie mam bulimii(miałam kiedyś anoreksję) Kurcze wczoraj wzięłam ,po raz pierwszy od dluuugiego czasu 30 mg miansecu,nigdy tak nie miałam,teraz oproznilam lodówkę,gardzę sobą,mam wyrzuty sumienia :( .Nienawidze siebie z powodu tego obżarstwa :( Nigdy tak nie miałam :( Jestem szczupła wręcz chuda :( A dziś obzarlam się jak swinia,nienawidzę siebie,niepoznaje siebie,nie wiem ,co mi się stało :(

Nic sie nie stało. Taki urok mianseryny.
uzytkownik

przez cytrynka84 26 paź 2012, 15:29
kasia000, niby wiem,ze tylko na początku to występuje,teoretycznie to wiem,a w praktyce,moja anorektyczna natura zatriumfowala i się przeraziłam tego wilczego apetytu :( Chciałam wywołać wymioty patologicznie,ale mi się nie udało :( Wiem,ze to głupio brzmi,dla osób nie mających zaburzeń odżywiania,ale u anorektyczek to normalne,wyrzuty sumienia itp. :( uzytkownik, dzięki za słowa otuchy.Ze strachu kolejnej dawki juz nie zazylam i narazie nie będę brać miansecu
Kasiu,również dzięki za odpowiedz.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ferdynand k 26 paź 2012, 15:32
cytrynko co masz teraz z leków?
Naczelny Użyszkodnik

przez cytrynka84 26 paź 2012, 16:09
wykończony, fluoxetyna 1 tabl .(20mg)+2 tabl. reboxetyny.Jestem zadowolona ogólnie,zero senności,lepsza koncentracja,a na tym mi najbardziej teraz zależy.Tylko ta cena edronaxu mnie dobija :( Na nastrój to moje kombo słabiej działa,ale nie jest zle.
A Ty jesteś zadowolony ze swoich lekow?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Ferdynand k 26 paź 2012, 16:42
ja teraz tak od jutra do SSRI dorzucam amfebutamon(DNRI) poprawi nastrój i koncentrację. :D
Naczelny Użyszkodnik

przez cytrynka84 26 paź 2012, 17:01
Powodzenia wykończony,za jakiś czas zdaj nam relacje jak się spisuje Well
Piracetam ,jak rozumiem Tobie służy?

-- 26 paź 2012, 16:15 --

wykończony, z podpisu wnioskuje,ze bierzesz rhodiole(rozawiny) widzisz jakas poprawę koncentracji,właściwości pobudzające?Pomaga Tobie ta rhodiola?

Przepraszam za off-topic
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez agonista 26 paź 2012, 21:39
Użytkownik taki profil lipidowy wyglada bardziej na złe nawyki żywieniowe niż na zespół metaboliczny .Co do statyn to nie jest prawdą że trzeba je brac do końca życia jeśli nie ma się genetycznej choroby metabolicznej .Sam znam osobę co tylko dietą wyrównala wyniki lipidów do wzorcowych .Podstawa to odstawienie cukrów ,smietany ,ciast, potraw z zawartością bialej mąki oraz wszelkich potraw smażonych .Drobne odstępstwa raz na 7-10 dni nie mają wielkiego znaczenia.Mianseryna może powodowac obnizenie tolerancji cukrow ale nie oznacza to że zawsze powoduje.
obserwowany

Sortuj wg