MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

przez Margerita32 03 wrz 2012, 13:34
na mnie małe dawki w ogóle nie działają :roll:

przez uzytkownik 03 wrz 2012, 13:35
Tak, ale działanie nasenne z czasem spada całkowicie - oczywiście przy założeniu, że nie zwiększa się dawki. Na mnie działa nasennie (jako tako) dopiero dawka 90 mg. Mniejszych w ogóle już nie odczuwam.
uzytkownik

przez agonista 03 wrz 2012, 16:31
Działanie nasenne nie słabnie nawet po kilku latach stosowania .Inną sprawą jest fakt że przy niskich dawkach bezsenność jest objawem choroby np depresji której małe dawki nie wyleczą .Byc może zalezy tez od indywidualnej reakcji .Ja biorę od 2005r w różnych dawkach od 5do 90 mg i efekt nasenny nadal jest ,,zwalający z nóg '' po 2 godz od zażycia .
obserwowany

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez uzytkownik 03 wrz 2012, 16:42
agonista napisał(a):Działanie nasenne nie słabnie nawet po kilku latach stosowania .Inną sprawą jest fakt że przy niskich dawkach bezsenność jest objawem choroby np depresji której małe dawki nie wyleczą .Byc może zalezy tez od indywidualnej reakcji .Ja biorę od 2005r w różnych dawkach od 5do 90 mg i efekt nasenny nadal jest ,,zwalający z nóg '' po 2 godz od zażycia .

Jest tutaj wielu userów, którzy potwierdzą moją tezę. Ale zasadniczo cieszę się, że nie musisz ingerować w dawki. Ile bym dał, żeby i u mnie tak było.
uzytkownik

przez eroica 03 wrz 2012, 16:47
agonista napisał(a):Działanie nasenne nie słabnie nawet po kilku latach stosowania .Inną sprawą jest fakt że przy niskich dawkach bezsenność jest objawem choroby np depresji której małe dawki nie wyleczą .Byc może zalezy tez od indywidualnej reakcji .Ja biorę od 2005r w różnych dawkach od 5do 90 mg i efekt nasenny nadal jest ,,zwalający z nóg '' po 2 godz od zażycia .

U mnie efekt nasenny trwał bardzo krótko (niezależnie od dawki, a brałem od 15mg do 120mg) - natomiast utrzymywało się działanie wydłużające sen
F31.8
mirtazapina 30 mg, kwetiapina 100mg, lamotrygina 100mg

przez agonista 03 wrz 2012, 17:02
Myślę że jednak problem leży w samej chorobie .To troche jak lek przeciwbólowy działa do czasu nasilenia choroby zwiększenie dawki pomoże na krótko. Sam lerivon to chyba nie najlepsze wyjście w depresjach Np wenlafaksyna brana z lerivonem wyciąga z depresji ale na zasadzie tj znieczulenia .Ja np czulem się jak robot .Żadnych emocji ,złych ani dobrych po prostu nic nie czułem .Ale smutku też nie .
obserwowany

przez zimny_gosc 03 wrz 2012, 20:39
Kurczę, to do tej pory jedyny lek który działa tak niestabilnie, za razem którego działanie odczuwam w ogóle. Właśnie też mam po nim drażliwość chęć rozpieprzenia wszystkiego wokół za to są dni fajne w których czuję się jak normalny stabilny psychicznie człowiek. Niestety przewaga jest tych pierwszych i to mnie dołuje. Myślę, że samo działanie wzmacniające noradrenalinę nie jest takie złe, lecz to, że ten lek dodatkowo blokuje receptory alfa i przekaźnik działa tylko na same receptory beta, powodując rozdrażnienie i przyspieszone bicie serca + prądy w głowie(chociaż to może mieć też jakiś związek z histaminą nie jestem pewien). Właśnie tak zauważyłem, że częściej mi się zapycha nos po mianserynie, i im bardziej ten nos zapchany tym bardziej wkurzony chodzę, więc coś musi być na rzeczy z tymi receptorami alfa, podobno na nerwicę przepisuje się ich agonistów, ale jak skuteczne na dłuższą metę jest takie leczenie to nie wiem.

przez Maciej farmaceuta 04 wrz 2012, 10:36
Małe dawki działają bardziej nasennie,większe-stymulująco.Uczucie zapchanego nosa to działanie cholinolityczne-dział.na rec.M

przez *Monika* 08 wrz 2012, 09:54
Stonka napisał(a):sytuacja tragiczna

Gdy zaczelam pol roku temu brac miansryne na sen - jdyny lek, po ktorym moge spac, bo uszkodili mi uklad pozapiramidowy i po kazdym innym leku nasennym ( neurolptyku, trittico) mam dyskinesy nocne polegajace na tym, ze rzuca calym moim cialem, oczywiscie spac sie nei da. Co gorsza mam to takze po kazdym leku serotoninergicznym:((((((
wiec jak zaczelam brac te mianeryne to pojawil sie taki problem, ze budzilam sie z gloą potwoprnie zmuloną, a od pasa w dol mialam potworne napiecie. Pomagaly benzo, wiec wsiaknenalm w nie... bralam ogromne dawki... teraz zeszlam do 3 stinoxow dziennie i 3 x 5 mg cloranxenu ale chyba z uzaleznienia (?) mam takie napiecie nadal od pasa w dol i takie potworne w calym ciele jakby mnie bolala i klula kazda komorka ciala. CO gorsza moj organizm znow sie przyzwyczail do tej dawki ze znow mu za malo. Przeciez nie mgoe dojsc do dawki smiertelnej, a wlasciwie jedyne co moge brac to benzo. Dodam, ze co niektrzy wiedza ze w ogole zostalam wykonczona lekami i od 3 lat mam nieuleczlaną bardzo ciezka depresje, polegajaca gl na pustxce, nieodczuwaniu uczuc i niemoznosci funkcjonowania. Moje zycie jest jednym wielkim cierpieniem, ale teraz chodzi gl o to napiecie w ciele powodujace potworny bol i takie uczucia dziwne poskorne - potworne. Co innego porcz benzo w mojej sytuacji moze mi pomoc? nie piszcie tylko zebym szukala pomocy w szpitalach bo bylam i to w szpitalu zrobili mi to uszodzenie pozapiramidowe nieopowiedzialną bzdurną decyzją o podaniumi tiaprydu - nie wiadomo po co.

podbijam post
Obrazek
Główny Moderator

przez uzytkownik 08 wrz 2012, 10:45
Próbowałaś Buspironu?
W naszej wikipedii za wiele nie ma na jego temat, ale na angielskiej (i generalnie zagranicznych stronach) porównuje się go jako bezpieczny zamiennik do benzodiazepin:
Comparison to benzodiazepines

Buspirone's chemical structure and mechanism of action are completely unrelated to those of the benzodiazepines, and its efficacy is comparable to that of members of the benzodiazepine family in treating GAD.[17][18]
Buspirone shows no potential for causing addiction or dependence, and the development of tolerance has not been observed. Furthermore, cross-tolerance to benzodiazepines, barbiturates, and alcohol, as well as other GABAergics, is not present either. It may take several weeks before its anxiolytic effects become noticeable. Many patients may also require a higher dosage to adequately respond to treatment.[1]
In a study of diazepam and buspirone in GAD patients both drugs were effective, but buspirone took longer to take effect. Abrupt discontinuation after 6 weeks resulted in withdrawal symptoms in diazepam, which were not present with buspirone. This indicated a risk of physical dependence with diazepam, which is not present with buspirone.[19]
Buspirone is ineffective for benzodiazepine withdrawal, does not improve discontinuation rates and does not decrease the severity of withdrawal symptoms.[20]

http://en.wikipedia.org/wiki/Buspirone
uzytkownik

przez Stonka 08 wrz 2012, 13:26
Tak, mianseryna dziala od razu, mozna chyba brac doraznie. A teraz sie zdziwilam - ja tez sie stalam taka wybuchowa, az nei wiedzialam co sie dzeje! w zyciu by mi nie przyszlo do glowy ze to znow przez g...lek...a faktycnie tak sie to zaczelo... w sumie to zrozumiale bo ona dziala na noradrenaline...

przez Rafka 10 wrz 2012, 14:30
mam lerivon
Rafka

przez err 10 wrz 2012, 19:44
Mianseryna jest jednym z niewielu lekow, a wlasciwie jedynym, ktory brany w dawkach do 10mg podzial antydepresyjnie i dziala na sen w smiesznie malych dawkach 3mg (nie, nie 30 ;)

Wszystkie inne leki musialem zazywac w konskich dawkach zeby cos zdzialaly...
err

przez bigfish 10 wrz 2012, 19:51
Ja wziąłem 30mg po dłuższej przerwie i rano czułem się jakbym młotkiem w łeb dostał :shock:

Sortuj wg