MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

 
Liczba głosów : 113

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez celineczka3 15 maja 2008, 13:55
Ja biore ten lek i czuje sie bardzo dobrze, ale ja biore 15 mg na noc. Ty zapewne bierzesz ok 60 mg, wiec mozliwe ze dawka Ci nie pasuje albo w ogole ten lek. Jesli czujesz sie zle to musisz porozmawiac ze swoim lekarzem!!:)Pozdrawiam: ;)
celineczka3
Offline

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

Avatar użytkownika
przez Ferrari 15 maja 2008, 14:27
Brałam ten lek kilka lat temu.
Najpierw tydzień pól tabletki bodajże, potem przez tydzień cala, po czterech tygodniach zaczęłam brać 2 tabletki.
(A może najpierw 1/4, aż doszłam do 1? No w każdym razie przez 4 tygodnie dochodziłam do dawki docelowej).

Przez pierwsze jakieś 3 tygodnie miałam dołka większego niz normalnie.
Płakałam strasznie i miałam wszystkiego dosyć.
Potem sie polepszyło.

Ale przytyło mi sie parę kilo niestety :/
Avatar użytkownika
Offline
Posty
18
Dołączył(a)
16 mar 2007, 21:48

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez kabaretka 15 maja 2008, 15:15
generalnie ja biore z rana 1 tabletke = 10mg a potem wieczorem druga, i tak przez pierwsze dni potem zwiekszam stopniowo az do 5 dziennie.

ale powiedzcie mi czy to normalne tak spac caly czas i nie wiedziec co sie dzieje. czuc wszystko tak zupelnie inaczej.

i plakac i bac sie normalnych rzeczy.

ja nigdy nie bralam zadnych lekow antydepresy wiec sama nie wiem.

mam wrazenie momentami ze jestem gdzies indziej, nie moge sie skupic, nie wiem co robie itp.
Offline
Posty
51
Dołączył(a)
15 maja 2008, 12:20
Lokalizacja
Anglia

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

Avatar użytkownika
przez Ferrari 15 maja 2008, 15:38
Teraz masz taki etap przejściowy, organizm musi się przystosować.
Potem powinno być lepiej.
Wydaje mi się, że w ulotce w efektach ubocznych było coś o możliwości nasilenia się objawów.
Poczytaj sobie.
Avatar użytkownika
Offline
Posty
18
Dołączył(a)
16 mar 2007, 21:48

Re: Lerivon

przez kabaretka 15 maja 2008, 15:53
witam!
ja po lerivonie czuje sie nie najlepiej. caly czas spie, nie wiem co sie dzieje dookola, kiepsko kontaktuje, i placzliwa jestem. nie moge sie na niczym skupic.
serce mnie tez pobolewa.
a poza tym to boje sie ze przytyje. nie chce mi sie wierzyc ze mozna przytyc tak z powietrza, a ja wcale wiele wiecej nie jem niz zwykle. eh.
mieliscie podobnie?
problem u mnie jest w tym ze ja w anglii mieszkam i nie jest latwo mi isc do lekarza.
leki przepisala mi moja lekarka z polski.
Offline
Posty
51
Dołączył(a)
15 maja 2008, 12:20
Lokalizacja
Anglia

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez celineczka3 15 maja 2008, 18:54
To znaczy prawda jest taka, ze to co sie teraz z Toba dzieje moze byc wynikiem choroby-samej depresji-a nie dzialania mianseryny, ogolnie mianseryna ma dzialanie silnie przeciwdepresyjne i uspokajace, ale jak juz mowielam ja to biore na sen-15 mg i po jakims czasie zasypiam nawet nie wiedzac kiedy, takze to moze tez byc od leków, ale jak bym jeszcze poczekala i zobaczyla co sie bedzie dziac....
celineczka3
Offline

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez kabaretka 16 maja 2008, 17:10
witam!

u mnie troche zmian! mianowicie nie jestem juz taka ospala po lerivonie, nawet w nocy zdarzylo mi sie obudzic kilka razy. jednak dzisiaj ranek spedzilam w toalecie:/

a poza tym te rozdraznienie. plakalam dzisiaj 45 min bo zapomnialam wziac biletu miesiecznego z domu:/
eh. dziwne to.
poza tym te probelmy z pamiecia - czy to normalne?
Offline
Posty
51
Dołączył(a)
15 maja 2008, 12:20
Lokalizacja
Anglia

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez celineczka3 16 maja 2008, 20:07
Tak, to normalne.Powinno minac za jakis czas:):)
celineczka3
Offline

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez kabaretka 16 maja 2008, 20:56
dzieki wielkie za pomoc celineczka.
dla mnie to wszystko po prostu nowe jest.
pozdr :P
Offline
Posty
51
Dołączył(a)
15 maja 2008, 12:20
Lokalizacja
Anglia

Re: DEPREXOLET

Avatar użytkownika
przez Mikaa 22 maja 2008, 18:05
Deprexolet to mianserina (Lerivon) Ja biorę na lęki i dobre spanko. Przez jakiś czas nie brałam Lerivonu (1 miesiąc) nie miałam żadnych efektów odstawiennych może jedynie maleńki ból głowy w pierwszy dzień i to wszystko. Bardzo lubię ten lek ale ma 2 efekty nie chciane tzn wzmaga apetyt i na twarzy robią mi się od czasu do czasu bolące krosty. :x
Avatar użytkownika
Offline
Posty
22
Dołączył(a)
13 mar 2008, 20:58

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez kabaretka 05 cze 2008, 17:53
dziekuje za wsparcie, jakie mi daliscie.
czuje sie juz lepiej, nie mam juz zadnych widocznych skutkow ubocznych moze poza tyciem:/
poza tym to samopoczucie mam lepsze, mysle o podejmowaniu czynnosci, ktore wczesniej sprawialy mi strach i bol.
wiec lek dziala, jednak martwi mnie te przybieranie na wadze.
pozdr
Offline
Posty
51
Dołączył(a)
15 maja 2008, 12:20
Lokalizacja
Anglia

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez celineczka3 05 cze 2008, 18:11
A jaka dawke tej mianseryny teraz bierzesz kabaretka??Bo jestem ciekawa, ze masz takie fajne efekty:):)Ja biore obecnie 15 mg, ale mam zaostrzenie objawów i zastanawiam sie czy nie zwiekszyc sobie dawki>>lekarz pozwolil mi do 30 mg.
celineczka3
Offline

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez kabaretka 06 cze 2008, 11:06
Celineczka ja biore generalnie lacznie 40 mg.
2 tabletki po 10 mg rano oraz 2 tabletki po 10 mg wieczorem.
I musze powiedziec ze naprawde sie lepiej czuje, nie placze, nawet sie smieje, nie martwi mnie to co wczesniej sprawialo ataki leku i paniki. Nawet mysle ze wszystko bedzie ok.

Na poczatku pamietam jak przez pierwsze dni bralam 1 tabl z rana, i bylam nie do zycia, spalam po tyle godzin i chodzilam jak nacpana. nie wyobrazalam sobie jak mozna brac az 4-5 dziennie. jednak teraz widze jak organizm szybko sie przystosowuje.
jedyna rzecza ktora mnie najbardziej martwi jest to feralne tycie. a naprawde jem malo, ba nawet mniej, gdyz robie sobie taka mala "diete". eh.

lerivon swietnie dziala, jednak moja lekarka powiedziala mi ze mam go brac tylko 5 tyg bo to lek starej generacji i ma wiele skutkow ubocznych. wiec tzn ze za ok tydzien bede go zmieniac na zoloft. myslicie ze bedzie ok?

jeszcze raz wielkie dzieki za wsparcie, gdyby nie wy bylabym napewno bardziej przerazona.

pozdr
Offline
Posty
51
Dołączył(a)
15 maja 2008, 12:20
Lokalizacja
Anglia

Re: lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez graza 06 cze 2008, 11:44
A może spróbowałabyś Venlafaxinum, na mnie działa dobrze, jeżeli chodzi o depresję. Nie ma problemów z tyciem i nie uzależnia.
Ludzie mówią, że sowa była córką piekarza.
Offline
Posty
14
Dołączył(a)
02 cze 2008, 13:36

Sortuj wg

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 32 gości

Przeskocz do