MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

LERIVON (Mianseryna-Minaserin,Minasec,Minasmerck,Deprexolet)

przez aree1987 31 sty 2012, 18:41
Czym się różni działanie mianseryny od mirtazapiny?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez malwina77 01 lut 2012, 11:05
Moim zdaniem mirtazapina silniej dziala na noradrenaline, mniej usypia i uspakaja, z reguly nie otepia ani nie otumania.
I wiecej kosztuje ;)
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez aree1987 01 lut 2012, 18:27
malwina77 napisał(a):Moim zdaniem mirtazapina silniej dziala na noradrenaline, mniej usypia i uspakaja, z reguly nie otepia ani nie otumania.
I wiecej kosztuje ;)

Malwina77 a powiedz jak przy tak dużej dawce mirty ze spaniem jest? Też człowiek jest taki przymulony do południa a nawet dłuzej? I czy apetyt rośnie wprost proporcjonalnie do zwiekszanej dawki ?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mephion 01 lut 2012, 19:44
Oj refundacja leku Miansec się skończyła. Teraz na 100%. Opakowanie 20 x 30mg stoi teraz koło 20,00 zł. Wcześniej było chyba po 3,00 zł.... :(

przez malwina77 01 lut 2012, 20:44
Aree, u mnie im wieksza dawka tym krocej spalam. Przy 30 mg bywalam senna do ok. 12 i spalam po 14 godzin. Po obudzeniu sie bylo normalnie, przymulenia nie bylo.
Po zwiekszeniu dawki wstaje bez problemu przed dziewiata, a jesli musze nawet wczesniej. Mam tez wiecej energii.

Akurat u mnie apetyt nie ma zwiazku z iloscia branej mirtazapiny. Mam caly czas ochote na slodycze, produkty maczne- chleb, makaron itp. zarowno przy 15 mg jak i przy 45 mg. Tak to juz jest z tym lekiem niestety :?

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez celineczka3 01 lut 2012, 22:35
aree1987 napisał(a):Czym się różni działanie mianseryny od mirtazapiny?

U mnie mirtazapina powodowała bardzo duży apetyt, czego nie doświadczyłam nigdy na mianserynie. A tak teoretycznie to mirtazapina to po prostu ulepszona i nowsza wersja mianseryny. Czyli w założeniu ma powodować mniej niepożądanych skutków ubocznych niż jej poprzedniczka.
mephion napisał(a):Oj refundacja leku Miansec się skończyła. Teraz na 100%. Opakowanie 20 x 30mg stoi teraz koło 20,00 zł. Wcześniej było chyba po 3,00 zł.... :(

Ale Lerivon czyli oryginał jest za to w bardzo korzystnej cenie około 5 zł. Sprawdzone dzisiaj w aptece:)
celineczka3

przez mephion 02 lut 2012, 13:01
Ale Lerivon czyli oryginał jest za to w bardzo korzystnej cenie około 5 zł.
widać muszę w takim razie zalobbować u mojej psychiatrki za oryginałem.

Naucz się patrzeć na każdy kryzys, jak na coś, co krzyczy żeby coś zmienić.......
:D

przez kasia000 08 lut 2012, 14:31
Ja jestem weteranem jeśli chodzi o lerivon biorę bardzo długo ,schodzę z dawki pomału obecnie 10 mg, u mnie im większa dawka tym gorszy sen...
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez uzytkownik 08 lut 2012, 18:40
uzytkownik jak rozwiązałeś z lekarzem problem z dużą dawką lerivonu? miałeś mieć wizytę u lekarza po nowym roku. dziwne, że idziesz od małej dawki w górę chyba że lekarz Ci tak kazał, bo zazwyczaj schodzi się z większej dawki do najmniejszej.

Właśnie wróciłem od lekarza. Zapisał mi lek oryginalny (Lerivon) z racji lepszego działania i kazał wejść na 120 mg...
Po analizie wszystkich faktów stwierdził, że Citabax, który biorę, mogę sobie już darować, bo to nie jego działanie odpowiada za poprawę mojego stanu, lecz dawka 90mg mianseryny, która się być okazuje lekiem dla mnie. Mówiłem o tyciu i o tym, że chcę zredukować dawki. Odpowiedziałem, że pucuję całą lodówkę po nich. Mam uzupełnić lodówkę w jabłka i marchewkę i jeść tylko takie rzeczy wieczorami (jak się szama załącza).

Więc tak jak napisałem, SSRI (jak widać potwierdza się jego przereklamowanie po rozmowach z lekarzem) wycofać na rzecz większej dawki mianseryny i pilnować lodówki :)

Cena: 18 zł / opakowanie 60 mg.

PS. W międzyczasie próbowałem schodzić (zmniejszać dawki), ale od razu odbijało się to w fatalnym śnie (a raczej jego braku), więc jestem w czarnej d***e w sumie.
No nic, zobaczymy co będzie w przyszłości po zwiększeniu dawki, może to faktycznie lek dla mnie.
uzytkownik

przez 19_latek 08 lut 2012, 21:11
uzytkownik,

120mg to już wg mnie bardzo duża dawka. Napisz jak będziesz spał po tym za kilka dni.
19_latek

przez uzytkownik 09 lut 2012, 09:03
Dam znać. Dzisiaj się ledwo dobudziłem. To uczucie kiedy nie masz siły ruszyć ręką ani nogą - bezcenne :)
Mnie interesuje bardziej działanie antydepresyjne, tym bardziej, że jeszcze mam zwiększyć dawkę...

-- 12 lut 2012, 09:36 --

Jeśli chodzi o sen - kiepsko. Większa dawka popsuła sen. 120 mg działa mniej nasennie aniżeli 60 czy 90mg (przy 90 już było gorzej). Natomiast za dnia jestem w dużo lepszej kondycji psychicznej (nie łapię dołków) i fizycznej.

-- 19 lut 2012, 19:42 --

Raport po kolejnym tygodniu stosowania.

Sen się wyrównał, jest OK (działa tak samo dobrze jak przy 60-90 mg wcześniej). Humor/nastrój także zdecydowanie lepszy. Lęków brak - zarówno napadowych jak i wolnopłynącego.
Potliwość, z którą walczę od paru lat praktycznie się zakończyła - aczkolwiek nie do końca jestem pewien czy to nie jest przejściowe czy faktycznie działanie leku, dam znać po kolejnym tygodniu. Na razie zdecydowanie na plus.

-- 19 lut 2012, 19:46 --

No i plus taki, że lek oryginalny Lerivon jest refundowany - 30% - i jest w dawce 60 mg, każdy generyk ma max. 30 mg. Za opakowanie 60 mg zapłaciłem 18,05 zł zamiast 60,15 zł. Na miesiąc 2 opakowania.
uzytkownik

przez malwina77 20 lut 2012, 12:17
Ja znowu na mianserynie. Mirtazapina w polaczeniu z wenlafaksyna spowodowala uporczywa bezsennosc. Lerivon w dawce 60 mg przywrocil szybko fizjologiczny rytm snu. Jestem bardzo zadowolona ze zmiany :smile:

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez mephion 21 lut 2012, 00:21
malwina77, jak długą miałaś przerwę w mianserynie jeżeli wolno spytać? I czy ta przerwa w braniu poprawiła jej działanie?

przez uzytkownik 22 lut 2012, 17:09
W ciągu ostatnich 48h doznawałem bardzo silnych napadów lękowych. Dzisiaj jest już bardzo dobrze, chyba było to "dostosowanie" się organizmu do dawki, choć jak przez ponad rok nie miałem żadnych lęków napadowych, tak ostatnio miałem za cały przyszły rok chyba.... brr. Uratowała mnie chyba tylko świadomość, że to "nic takiego" i to skutek zwiększenia dawki. Jeszcze wczoraj wieczorem byłem w takim stanie, że zastanawiałem czy brać czy nie brać dalej... przetrwałem. Zobaczymy co jutro dzień przyniesie.

Coś w tym musi być, z innego forum:
Brałem mianserin 120mg na noc.Nasennie działał na mnie jakieś 2 tygodnie potem już miałem problemy z zasypianiem.
Po co to brałem?.Chciałem sobie poprawić nastrój i się odhamować, a co wyszło?, nabawiłem się od tego gówna lęku napadowego F41.0.Najgorszy koszmar jaki w życiu przeszedłem.
uzytkownik

Sortuj wg