MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

MIANSERYNA

przez ESTER 27 mar 2008, 19:33
Lekarz przepisał mi Lerivon (mianseryna) 10 mg i mam zaczac od polówki czyli 5 mg ,ale po tym co przeczytałam zastanawiam się czy nie zacząć od ćwiartki czyli od 2,5 mg gdyż jestem bardzo szczupła i boję się ,że nawet tak mała dawka może zwalić mnie z nóg. Co o tym myślicie? Zaczynał ktoś od dawki 2,5 mg?
ESTER

przez neina 27 mar 2008, 20:25
raczej bym zastosowała sie do zaleceń lekarza
jesli bedzie cos nie tak radze skonsultować to z nim

przez jaaa 27 mar 2008, 21:25
2,5 raczej nie zadziala- to nie jest srodek nasenny tylko antydepresant ;) ,ja waze 47 kg przy wzroscie 155 cm - i jak wzielam pierwszego dnia 15 mg to nie poczulam nic i po godzinie wzielam kolejne pol i dopiero moze cos delikatnego poczulam :roll:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez neina 27 mar 2008, 22:00
ja mianseryn biore na sen zgadzam się że być może mało precyzyjnie określiłam jego przeznaczenie jest lekiem antydepresyjnym ale kłopoty ze snem są niekiedy cząstką stanu chorobowego
poza tym myślę że do każdej osoby tak samo właściwi=ości i działania tego leku nie można podpisać jak w ulotce
każdy ma inaczej z tymi hormonami neuronami nerwami traumami etc

biorę całego tabsa i po 2-3 godz odpływam

pozdrawiam

przez 1507 28 mar 2008, 16:28
ja po 15mg szedłem spać juz po 20 minutach odpływałem oczywiście
1507

LERIVON

przez ESTER 28 mar 2008, 18:13
Czy Lerivon ma podobne działanie do Pramolanu? Po Pramolanie pojawił się u mnie niedosłuch tzn. takie przygłuszenie które mineło jak go odstawiłam ,ale troche sie zaniepokoiłam tym objawem bo ja i tak juz na jedno ucho nie słysze.Lekarz powiedział , że to przygłuszenie było spowodowane u mnie spadkiem ciśnienia i zastanawiam sie czy po Lerivonie który tez obniża cisnienie nie będzie powtórki. Czy po wzięciu Lerivonu czuliście sie podobnie jak po Pramolanie?
ESTER

przez Belt 12 kwi 2008, 20:00
Biore ten lek od ok. 3 tygodni. Poczatkowo dawka wynosila 10mg, potem lekarz zwiekszyl mi do 20mg i wciaz nic. Mam brac lek przed snem jednak wiem (sprawdzalam) iz o jakiejkolwiek porze go zazyje to bez roznicy poniewaz nie odczuwam zadnego jego dzialania. Zobacze co lekarz powie na nastepnej wizycie.
Belt

przez clover 18 kwi 2008, 20:10
ja brałam mianseryne jakis czas, potem lekarz pozwolil mi odstawic, moge brac doraznie. Pierwsza tabletka po prostu uniosła mnie w powietrze, nie mogłam znalezc podlogi ;) czulam sie jak nacpana

MIANSERYNA

przez ESTER 20 kwi 2008, 18:41
WITAM!

Od 4 dni biore Lerivon (Mianseryna) w dawce 2,5 mg chociaz lekarz kazał zacząć od 5 mg jednak po tym co tu przeczytałam, że zwala znóg itd. zaczełam ostrożnie od ćwiartki i dobrze zrobiłam bo dosłownie po ok. 30 min od wziecia poczułam senność i spadło mi ciśnienie, spałam do godz. 14.00 nastepnego dnia ! Dosłownie nie mogłam sie dobudzić tak jakbym była w jakiejś narkozie czy coś takiego.Poczułam jednak nareszcie przyjemny spokój którego z powodu napiecia i niepokoju ostatnio mi brakowało. Dzisiaj jest 4 dzień i sytuacja jest taka , że mimo iż ciśnienie mam w normie 118/75 lub czasami obniżone nieznacznie105/68 to puls jest u mnie dość wysoki ok.90 / min i tak jest cały czas, serce mi dosłownie wali jak oszalałe , ale czuje sie spokojnie , nie mam napiecia ani lęków i chwilami czuje nawet w ciągu dnia senność. :roll: Czuje sie poprostu tak jakbym po nieprzespanej nocy , zmęczono miała iść na jakiś egzamin.W sumie to przyspieszenie serca nie jest dla mnie jakoś uciążliwe, nie mam z tego powodu poczucia zagrożenia czy paniki , ale jest to dla mnie jakiś taki dyskomfort, przeszkadza mi to i nie daje się na niczym skupić.Z czego to może wynikać? Sam lek podobno w dawkach leczniczych nie działa na układ sercowo- naczyniowy( tak jest w ulotce napisane , tej z 1997 r). Wiec co sie dzieje? Czy to przez to , że biore dawke 2,5 mg a nie 5 mg? Czy mianseryna ma wpływ na układ hormonalny, tarczyce? Mam autoimmunologiczne zapalenie tarczycy (hasimoto), ale nie mam jeszcze niedoczynności. Czy lek mógł spowodować u mnie np.przejściową nadczynność i stąd ten puls? Czy ktoś z Was też tak miał? Co to może oznaczać? :?:
PS. mój normalny fizjologiczny puls to ok.od 66 do70 :!:
A może to epizod hipomani ? :(
ESTER

przez celineczka3 20 kwi 2008, 20:57
Wiesz ale ja tez czasami po mianserynie zwlaszcza jak wezme 20 mg to zaczynam miec problemy z sercem. W srode zapytam o to mojego lekarza bo to naprawde dziwne. Lekarze twierdza ze duza dawka tego leku to 60 mg>>to dlaczego w takim razie takie objawy po takiej niskiej dawce. Chyba ze to tylko nakrecanie sie i efekt naszej nerwicy:D:D:
celineczka3

przez Mikaa 22 kwi 2008, 19:29
Lerivon biorę już 9 m-cy uważam że jest świetnym lekiem, bardzo pomógł na bezsenność, wyciszył lęki, ale ostatnio coś mi nie służy - muszę go brać idealnie o tej samej godzinie a nawet minucie bo gdybym się spóźniła o parę minut to w pół godziny po wzięciu tabletki czuję się tragicznie - jak po wypiciu super mocnej kawy - mam "trzęsawki" takie rozdrażnienie wewnętrzne Nie wiem co mam o tym myśleć?? Mój organizm przyjął na początku lerivon bardzo łagodnie - nie maiłam żadnych objawów ubocznych, boję się wypróbowywania nowych leków.... Już parę mam za sobą - anafranil to był koszmar dochodziłam do siebie długooo, andepin - pogłębiał depresję. Poradźcie coś kochani.......
Jak pójdę do lekarza to po prostu mi go odstawi i zaproponuje coś innego, tyle sama wiem

LERIVON

przez ESTER 22 kwi 2008, 19:56
HEJ !
Po ok. 5 dniach brania Lerivonu siostra zauważyła u mnie różnice w wielkości żrenic tzn. w lewym oku jest ona nieznacznie wieksza od tej w prawym , ale jednak jest !! Wczoraj go odstawiłam z powodu przyspieszonego pulsu tzn. lekarz kazał odstawić. Zapomniałam sie o te żrenice go zapytać a nastepna wizyta dopiero za dwa tyg. . Denerwuje sie tym bo przeczytałam w necie , ze to może śwadczyć o poważnej chorobie i teraz sie zastanawiam czy to po leku czy nie. Mimo iż go odstawiłam dzisiaj różnice również dostrzegłam choć jest ona nieduza. Moze sie jeszcze całkiem nie uwolnił. Jak myślicie? Czy wy też tak macie po mianserynie? Może ja jednak niepotrzebnie panikuje?
ESTER

przez jaaa 22 kwi 2008, 20:31
ja nic nie mialam takeigo
nie panikuj;) bedzie dobrze

lek lerivon - mianseryna - doradzcie!!!

przez kabaretka 15 maja 2008, 13:23
Witam!
Cierpie na depresje od jakiegos czasu, ale dopiero odkad probowalam popelnic samobojstwo i znalazlam sie w szpitalu, zaczealam sie leczyc.
Lekarz zapisala mi lek lerivon ktory zaczelam brac 2 dni temu. Generalnie po tym leku spie non stop, musialam wziac wolne od pracy bo jak przebudze sie na 2 godziny dziennie to cud. Tak jest non stop. Wszystko tzn otoczenie, dzwieki, swiatlo odbieram w zupelnie inny sposob. Czesto nie dociera do mnie co ludzie mowia. Niekiedy mam wrazenie ze jestem gdzies indziej. I wogle patrzy mi sie jakos inaczej.
I sama juz nie wiem czy jest to normalne czy moze jest on dla mnie za silny.
Jest to moj pierwszy jakikolwiek lek antydepresyjny wiec jestem troche zaniepokojona. Ponadto bola mnie stawy (lekarka mowila ze to normalne) i jestem strasznie rozdrazniona. Placze z byle jakiego powodu, kilka chwil temu na przyklad gdyz moj partner zadawal mi za duzo pytan i poczulam sie strasznie zagubiona.
Prosze napiszcie czy braliscie ten lek, a jesli nawet nie, to czy uwazacie to za normalne. Ile taki stan moze trwac?
Pozdr
Ostatnio edytowano 23 maja 2009, 10:32 przez Amon_Rah, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Przyłączam do tematu o Lerivonie w indeksie leków.

Sortuj wg