MIANSERYNA (Lerivon,Deprexolet,Mianserin,Miansec,Norserin)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy mianseryna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
70
62%

Nie
26
23%

Zaszkodziła
17
15%

Liczba głosów : 113

LERIVON (Mianseryna-Minaserin,Minasec,Minasmerck,Deprexolet)

przez uzytkownik 20 wrz 2011, 06:44
malwina77 napisał(a):Moje doswiadczenia sa takie- oba leki dzialaja na mnie depresyjnie. Mirtazapina mnie zamula, ale wywoluje wiekszy apetyt. Mianseryna powoduje derealizacje i depersonalizacje na poczatku brania. Jednym slowem zaden z nich mi nie pomogl.

Tak, ale weź pod uwagę Twoje nietypowe zaburzenia.
uzytkownik

przez malwina77 20 wrz 2011, 09:47
Mialo byc oczywiscie: "Mirtazapina mniej zamula (niz mianseryna), ale wywoluje wiekszy apetyt."

A jeszcze zauwazylam jedna roznice, choc dla mnie jest ona bez znaczenia: Po mirtazapinie siada libido, a po mianserynie nie.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Elissa 20 wrz 2011, 14:53
Na mnie lerivon działa masakrycznie. Bralam 3 razy na noc po 1 tabletce 10 mg. Po pierwszej dawce spałam jak zabita 15 godzin,obudziałam sie i zupełnie nie wiedziałąm gdzie jestem. Trwało to kilka minut, potem po wstaniu uczucie totalnego oszołomienia, wirowania jak na karuzeli,wrazenie omdlewania. Trwało to do póznego wieczora, a jedyna zaleta to, ze nie czułam lęku, w ogóle nic nie czułam, bo mało do mnie docierało( dostałąm ten lek jako wyciszenie lęków które nasiliłi się po pierwszych tygodnich łykania efectinu 75er). Póznym wieczorem było lepiej, postanowiłam więc znowu łyknąc na noc, skoro miało to pomóc... Rano znowu otępienie, zawroty głowy , koszmarna sennośc. Nie mam pojęcia jak ludzie po mianserynie pracują, ja na szczęscie miałąm wolne. Łyknęłam jeszcze jedną 10 mg na noc, z nadzieją ze skutki uboczne miną, ale rano było podobnie , wiec...Tak zakonczyła się moja przygoda z lerivonem.Po odstawieniu , dopiero po 2 dnich poczułam się sobą i było to cudne uczucie, mimo depresji na którą się leczę. Dodam ze ze snem nie miałam problemów, dostałam mianseryne na wyciszenie. Co do apetytu, to faktycznie był większy, ale to akurat było dla mnie ok, bo jestem niejadkiem i łatwiej chudne niz tyję( na efectinie schudłam ładnych parę kilo). Podsumowując, u mnie lerivon się nie sprawdził. Wolę czasem łyknąć tranxene( ta działa idealnie), choć wiem ze z benzo trzeba ostroznie. Jeśli jednak ktos potrzebuje leku na sen i jest w stanie zniesc efekty uboczne, to niech próbuje. Na sen działa extra, niestety tylko na sen w moim przypadku.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez adamo_ 20 wrz 2011, 15:02
podnosi libido czy nie?
adamo_

przez uzytkownik 20 wrz 2011, 15:12
A ja powiem, że z pewnością się człowiek na niego uodparnia. Biorę równo rok. Na sen, typowo 10 mg. Dzisiaj jest to 45mg - i działa zdecydowanie słabiej niż 10mg przez pierwsze miesiące. Dodam, że już przy 30mg miałem zespół niespokojnych nóg, teraz na 45mg nic.
uzytkownik

przez shinobi 20 wrz 2011, 15:26
A ja powiem, że z pewnością się człowiek na niego uodparnia. Biorę równo rok. Na sen, typowo 10 mg. Dzisiaj jest to 45mg - i działa zdecydowanie słabiej niż 10mg przez pierwsze miesiące.

Prawda.

przez himalaje 25 wrz 2011, 23:56
cześć wszystkim ja biorę lerivon od 2 miesięcy 30 mg wieczorem zażywam go tak między 18 a 19 dobrze śpię usypia mnie koło 22 30 - 23 -mam po nim mam straszne koszmary - bardzo realistyczne sny, tyle że zwykle źle one się kończą (np. ktoś z rodziny umiera itp.) - rano ciężko wstać dlatego budzik nastawiam sobie godzinę wcześniej niż muszę wstać bo nie ma siły żebym od razu podniósł się z łóżka - rano oczywiście kawa - na sen mi pomógł lecz na depresję nie odczułem żadnej poprawy. Co do apetytu to faktycznie więcej jem ale przytyłem może 4 kg, więc na razie nie ma tragedii. Nie wiem tylko co mam zasugerować mojej pani psychiatrze bo ona strasznie wierzy że sam lerivon mnie całkowicie uleczy, na bezsenność mi pomógł ale na depresję i stany lękowe to nawet nie wiem czy nie pogorszył. Dzięki za rady pozdro

przez malwina77 26 wrz 2011, 08:13
adamo_ napisał(a):podnosi libido czy nie?

Moim zdaniem nie, wrecz przeciwnie.

-- 26 wrz 2011, 08:16 --

Himalaje, bierzesz bardzo mala dawke- moze dlatego ci nie pomaga. Na depresje przyjmuje sie od 60 do 120 mg.

A lekarzowi powiedz po prostu, ze sie nadal zle czujesz i niech cos zrobi w tym temacie.
Syndrom Hallervordena-Spatza

Wenlafaksyna 75 mg
Mianseryna 60 mg
Lamotrygina 200 mg
Hydrochlorothiazid 25 mg

przez Martysienka 10 paź 2011, 12:36
Witam,
Ja biorę lerivon (20mg na dzień i 30mg na noc) już drugi tydzień. Z początku miałam testować moją tolerancję na lek. Nie działa na mnie już wogóle. Często mam uczucie derealizacji i depersonalizacji. Nie wiem co się ze mną dzieje i nie potrafię się ogarnąć. Lęki nie ustały... Tylko pierwszego dnia poczułam się lepiej. Po dwóch tygodniach jestem zagubiona i mam wrażenie, że czasem moje lęki się nasilają. Wczoraj obudziłam się w nocy i po wzięciu 3 tabletek nie mogłam spać przez dwie godziny. Pomogły dopiero ćwiczenia oddechowe. Po przebudzeniu szok. To dopiero początek mojej kuracji na nerwicę lękową a już mam wrażenie, że nie uda mi się wyleczyć. Moim marzeniem obudzić się w końcu spokojna jak dawniej z chęcią do życia i z możliwością zrelaksowania się kiedy tylko chcę beż żadnych leków... Czy ktoś ma podobny problem z lerivonem co ja?

przez shinobi 10 paź 2011, 12:40
Z Lerivonem to ja miałem tak, że sam w sobie efektu nie przynosił prawie żadnego, no może prócz tego, że lekko zmulał z wieczora w początkowej fazie brania i chciało mi się po nim straszliwie żreć.

Z mojego punktu widzenia ten lek jest do dupy.

przez Zenonek 10 paź 2011, 15:58
45 to i tak malo. Ulotkowa dawka to 60-120mg na noc. A mozna i 150.

Dla mnie to kurefsko mocny lek. Po 25 mg musialem walczyc zeby nie stracic przytomnosci. :D

przez celineczka3 10 paź 2011, 17:11
Martysienka napisał(a):Witam,
Ja biorę lerivon (20mg na dzień i 30mg na noc) już drugi tydzień. Z początku miałam testować moją tolerancję na lek. Nie działa na mnie już wogóle. Często mam uczucie derealizacji i depersonalizacji. Nie wiem co się ze mną dzieje i nie potrafię się ogarnąć. Lęki nie ustały... Tylko pierwszego dnia poczułam się lepiej. Po dwóch tygodniach jestem zagubiona i mam wrażenie, że czasem moje lęki się nasilają. Wczoraj obudziłam się w nocy i po wzięciu 3 tabletek nie mogłam spać przez dwie godziny. Pomogły dopiero ćwiczenia oddechowe. Po przebudzeniu szok. To dopiero początek mojej kuracji na nerwicę lękową a już mam wrażenie, że nie uda mi się wyleczyć. Moim marzeniem obudzić się w końcu spokojna jak dawniej z chęcią do życia i z możliwością zrelaksowania się kiedy tylko chcę beż żadnych leków... Czy ktoś ma podobny problem z lerivonem co ja?

Ja po 10 mg śpię całą noc jak zabita... ale to jak widać jest bardzo indywidualna sprawa. Polecam jakąś konsultacje z lekarzem skoro po 2 tygodniach nie widzisz efektu (tym bardziej że w założeniu ten lek ma mieć działanie uspokajające już od pierwszej dawki).
celineczka3

przez Martysienka 10 paź 2011, 17:22
celineczka3 napisał(a):
Martysienka napisał(a):Witam,

Ja po 10 mg śpię całą noc jak zabita... ale to jak widać jest bardzo indywidualna sprawa. Polecam jakąś konsultacje z lekarzem skoro po 2 tygodniach nie widzisz efektu (tym bardziej że w założeniu ten lek ma mieć działanie uspokajające już od pierwszej dawki).

Na mnie już nie działa i całe szczęście, że jutro idę do lekarza może zmieni mi leki. Ten lerivon to chyba nie dla mnie. Na początku rzeczywiście mi pomagał ale szybko przestał. Dni mijają mi strasznie szybko i polegaja tylko i wyłącznie na zwalczaniu lęków. Nie wiem już jak się ich pozbyć z mojej głowy! Nie pamiętam juz jak wyglądał normalny dzień. Fajnie, że mogę sobie czasem się tu komuś wyrzalić.

przez himalaje 12 paź 2011, 00:30
Martysienka może trzeba by go z czymś połączyć sam leviron pomógł mi tylko na sen ale reszta wyglądała tak samo albo nawet gorzej

Sortuj wg