HUPERCYNA A / HUPERZINE A

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy hupercyna A pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
0
Brak głosów

Nie
0
Brak głosów

Zaszkodziła
0
Brak głosów

Liczba głosów : 0

HUPERCYNA A / HUPERZINE A

przez tiktalk 12 lip 2013, 19:20
Dzisiaj przyjąłem pierwszą tabletkę Huperzine A 200 mg. Wcześniej miałem okazje spróbować donepezil 10 mg z obiecującym efektem, niedawno w innym temacie na forum pojawiła się sugestia że ten niegroźny suplement (hupercyna) może być mocniejszy skuteczniejszy od leku na Alzheimera, a że nie gardzę żadnym suplementem na testy wziąłem i to :). Koszt 120 tabletek na allegro to 135 zł - 1-2 tabsy dziennie.
Poprawia pamięć, koncentracje i w jakiś "magiczny" sposób u mnie działa na spokój ducha chillout itd ;) Zdam relacje jak będzie dalej :)

Hupercyna jest substacją chemiczną wysoko oczyszczoną, która, nawet w bardzo niskich dawkach, ma działanie na mózg, i która, z punktu widzenia chemicznego, jest porównywalna z niektórymi lekarstwami stosowanymi w leczeniu choroby Alzheimera (lekarstwa typu inhibitory cholinesterazy).
Hupercyna jest alkalodiem, który może przekroczyć barierę krew-mózg, a więc dotrzeć do mózgu. Alkaloid ten jest częścią klasy inhibitorów cholinesterazy.
W Chinach, produkt ten ma statut lekarstwa. W Ameryce Północnej, sklasyfikowano go jako produkt naturalny, dzięki czemu jest on dostępny w wolnej sprzedaży. Dzisiaj, produkuje się również hupercynę syntetyczną w laboratorium.
W medycynie chińskiej, roślina Huperzia serrata nosi nazwę Qian Ceng Ta. Jest ona używana jako składnik w preparatach przeznaczonych do leczenia siniaków, gorączki, napięcia mięśniowego i … schizofrenii.

Służy do …
poprawiania pamięci ;
poprawiania funkcji kognitywnych ;
poprawianie stanu umysłowego osób dotkniętych chorobą Alzheimera ;
poprawianie umiejętności szkolnych u nastolatków.
Dostępność: istnieją dwa typy suplementów hupercyny – naturalny i syntetyczny. Suplement naturalny jest droższy, ale jest on bardziej skuteczny w takiej samej dawce. Jeśli używamy postaci syntetycznej, należy się upewnić, że zawiera ona hupercynę aktywną, zidentyfikowaną na etykietce określeniem „(-) hupercyna”.
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Hupercyna A

przez Kalebx3 12 lip 2013, 19:26
Zdam relacje jak będzie dalej :)

Czekam z niecierpliwością . ;)
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

Hupercyna A

przez tiktalk 12 lip 2013, 19:40
co ciekawe jest też antagonistą NMDA więc można powiedzieć, że w tym suplu mamy połączenie donepezilu i mementyny :D

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Hupercyna A

przez sylvek 13 lip 2013, 12:37
i jak oceniasz dzialanie huperzyny na tle donepezilu? Wg badań powinna byc mocniejsza ale malo kto sprawdzil jak to wyglada w praktyce.

antagonizm NMDA jest tu bez znaczenia. Zbyt duzy ic50. Zresztą to nawet i lepiej. NMDA to podstawa jakichkolwiek funkcji poznawczych, antagonizm moze je tylko pogorszyc. Wyjątkiem są stany chorobowe gdzie ekscytotoksyczność jest zwiększona (stany po udarze, alzheimer, ch. parkinsona, dlugotrwale niedotlenienie mozgu i sporo innych).

Hupercyna A

przez tiktalk 13 lip 2013, 17:46
sylvek, jeszcze się muszę upewnić, jak wezmę tabletkę z samego rana i obczaje cały dzień na tym w pracy :) do tej pory co najmniej tak samo skuteczny ;)
aha teraz kumam, w sumie to by tłumaczyło mizerne działanie na mnie mementyny :/ wręcz negatywne w postaci rozdrażnienia

Hupercyna A

przez Ferdynand k 13 lip 2013, 17:52
hupercyna może wzmocnić działanie
piracetam +cholina +hupercyna
Naczelny Użyszkodnik

Hupercyna A

przez tiktalk 13 lip 2013, 17:56
wykończony, brałeś taki zestaw? mam w szufladzie noopept ale to może być hardcore

Hupercyna A

przez Kalebx3 13 lip 2013, 17:58
Ja na razie ( po 1, 5 miesięcznym stosowaniu Donepezilu ) robię sobie z tym lekiem jakąś 2 tygodniowa przerwę.
Zauważyłem ,że ten ostatni teraz tydzień na tym leku wywoływał u mnie agresywność i zaniżał nastrój , a działanie na pamięć , owszem było ,ale juz nie takie dobre jak na początku. No cóż , poczekamy , odpoczniemy , zobaczymy...

Hupercyna A

przez Ferdynand k 13 lip 2013, 18:00
nie na razie piracetam 2,4g i chcę do tego cholinę
na razie chcę wiedzieć jak hupercyna na ciebie podziała
czy warto?
ja miałem czasem mix lecytyna +piracetam
sesję brałem z kofeiną jeszcze nieźle nawet mała dawka po pirku daje
Naczelny Użyszkodnik

Hupercyna A

przez tiktalk 13 lip 2013, 18:08
Kalebx3, tak jak z hupercyną tak pewnie z donezepilem trzeba robić około miesięczne przerwy po 2 brania
wykończony, ja biorę lecytynę z olimpu nie jestem pewny ile w niej jest czystej choliny + hupercyna i może spróbuje tyćke noopa

Hupercyna A

przez Ferdynand k 13 lip 2013, 18:13
cholina w lecytynie?
cholinę osobno są suple witaminy minerały+cholina
Naczelny Użyszkodnik

Hupercyna A

przez Kalebx3 13 lip 2013, 18:18
cholina w lecytynie?

pewnie.
Nie znam hupercyny , czy tak samo są wskazane przerwy ,ale pewnie przerwa to dobra rzecz jak się ja da zrobić,,, bo niestety na takim Paro slowo "przerwa" wywołuje we mnie stan bezsilności i nawet nie dopuszczam takich myśli.

Hupercyna A

przez Ferdynand k 13 lip 2013, 18:25
je faktycznie mało czytałem o tym suplu
to cholina :mrgreen:
no wszystkiego nie można wiedzieć nawet po piracetamie :bezradny: :mrgreen:

wiedziałem tylko że to składnik błon komórek nerwowych glejowych
a może lecytyna do wpływającej na tworzenie wiązań neuronalnych amitryptylinie?
Naczelny Użyszkodnik

Hupercyna A

przez sylvek 14 lip 2013, 14:31
Radze uwazac na nootropy przy depresji. Cholina, ALCAR, huperzyna jeszcze ujdą ale jeśli chodzi o racetamy (piracetam, pramiracetam, itp) to jesli jest sie w dołku to one potrafią go ostro pogłębić a czasem i zabetonować.

noopept probowałem. Bez rewelacji. Dzialanie ciezko wyczuwalne i podobne do piracetamu (20 mg noopeptu = 1,5g pira). Z racetamów najlepiej wspominam aniracetam, szkoda ze jest tak nieekonomiczny.

Sortuj wg