PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
27
63%

Nie
8
19%

Zaszkodziła
8
19%

Liczba głosów : 43

przez Szatejel 03 sty 2014, 04:51
Heh, no ja właśnie miałam, dlatego trochę boję się trochę brać teraz ten środek. Będę musiała chyba poradzić się lekarza w związku z tym.
moklar-> fluxemed,20 mg + pernazinum, 25mg -> fluxemed,20 mg + promazin, 25 mg.

przez wieslawpas 05 sty 2014, 03:39
Perazyna z cala pewnoscia nie jest lekiem ktorego sie trzeba obawiać. Nie mialem po nim zadnych wiekszych jazd.

przez mariemadelaine 09 sty 2014, 01:58
Perazyna jest bardzo fajnym lekiem. Bardzo mi pomogła zlikwidowac taką ciągłą nerwowość i lęki tylko po pewnym czasie się chyba przyzwyczaiłam i musiałam brać jej więcej. Czytałam wiele wpisów że po perazynie się tyje i chociaz moja lekarka twierdzi, że nie tyje się od leku tylko raczej od tego, że człowiek lepiej i spokojniej funkcjonuje - przybyło mi 10 kg. I to mi się średnio podoba mimo naprawdę dobrego działania perazyny

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez wieslawpas 10 sty 2014, 19:52
mariemadelaine, Mnie na poczatku bardzo ta pernazyna pomagala. Nawet jedna tabletka juz dobrze dzialała, Jaka dawke bierzesz????

-- 12 sty 2014, 04:13 --

Zazylem i troche mi ulżyło. W jakich dawkach bierzecie ten lek na noc? Biorę 50 mg.

przez Perepak 06 lut 2014, 16:59
Witam po przepisaniu perazyny lekarz uprzedzil mnie ze lek zacznie dzialac po paru dniach ,rzeczywiscie po 2-3 dniach moj stan sie polepszyl tak na 50% lecz codziennie jestem otepialy ospały itp . Teraz cos dziwnego zawsze po zakonczeniu jednej paczki czuje sie zdrowy na 100% przez około tydzien ,a jesli bym przyjmowal dalej lek nic by sie takiego nie stalo ,probowalem.Czy to dzialanie na serotonine ktore jak w lekach przeciwdepresyjnych ktore zaczynaja dzialac po dwoch tygodniach? Jak ten stan podtrzymac ? Powiedzialem lekarzowi o tym to nie wzial tego na powaznie.

przez Lord Kapucyn 07 lut 2014, 10:19
Perepak, Perazyna nie jest lekiem przeciwdepresyjnym i nie wpływa na wychwyt zwrotny serotoniny. To neuroleptyk o powinowactwie do receptorów dopaminowych D1, D2, receptorów adrenergicznych, serotoninowych(chyba 5-HT1 i 5-HT2), cholinergicznych receptorów msukarynowych i receptora histaminowego H1(do wszystkich jako antagonista).
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez miko84 07 lut 2014, 10:34
U mnie miała działanie depresjogenne.
miko84

przez Marian_Paździoch 07 lut 2014, 10:50
U mnie również. Dostałem kiedyś na derealizację, nie dość że w tym kierunku nic nie drgnęło, to z dnia na dzień perazyna wpędzała mnie w coraz większą depresję.
Marian_Paździoch

przez Lord Kapucyn 07 lut 2014, 10:51
Jak wyżej. Plus był to pierwszy neuroleptyk przy którym przekonałem się na własnej skórze, że łączenie lpp z alkoholem może być faktycznie niebezpieczne dla zdrowia i życia.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez Marian_Paździoch 07 lut 2014, 11:39
Tego leku używa się do wyciszania manii/hipomanii, więc ciężko doszukiwać się tu działania przeciwdepresyjnego.
Marian_Paździoch

przez elfrid 07 lut 2014, 18:36
Perazyna jest jednym najlepiej tolerowanym z tzw. neuroleptyków klasycznych. Niższe dawki do 100mg w praktyce są stosowane w leczeniu lęku i zaburzeń nerwicowych przy braku skuteczności LPD lub ich złej tolerancji.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Perepak 13 lut 2014, 18:35
Witam na mnie perazyna zaczela lekkie dzialanie po 3-4 dniach ,po 2 tygodniach po skonczeniu paczki poczulem sie calkowicie zdrowo (co minelo po tygodniu).Jesli bym dalej bral lek nic by sie nie zmienilo .Dlaczego ? Czytalem ze ma wplyw na serotonine jak leki przeciwdepresyjne ,

przez Marian_Paździoch 13 lut 2014, 21:49
Jej wpływ na serotoninę różni się zupełnie od działania typowych antydepresantów. Najważniejsze, że Ci pomaga. Skoro jest dobrze, bierz dalej i nie przerywaj leczenia.
Marian_Paździoch

przez wieslawpas 17 mar 2014, 22:56
Kiedyś brałem jedna tabletkę pernazny i chodziłem cały czas zakręcony, jakbym napił sie jakiegoś alkoholu, ale trzeba powiedzieć, że rzeczywiście dobrze wyciszala. A jak zażylem dwie tabletki to już w ogóle nic mnie nie obchodziło.

Sortuj wg