PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
27
63%

Nie
8
19%

Zaszkodziła
8
19%

Liczba głosów : 43

przez wieslawpas 14 wrz 2013, 20:00
tak ja wiem ze mocny to on nie jest i w zasadzie mnie pomaga tak,ze sie trochę dystansuje. Biore teraz parogen pol i cwiartkę taletki.
Wczasniej brałem pówke, pożniej zwiekszyłem dawke do całej tabletki. Objawy sie nasilily. Paroxetyna chyna juz nie dziala na mnie tak
jak dawniej. Najbardziej męczą mnie napięcie i odrelanienia. Szukam innego leku. Próbowaleś z paro?

przez zimny_gosc 14 wrz 2013, 20:47
Hm a ja będę musiał odstawić specyfik. Nie wiem czy to akurat po tym, ale w życiu chyba jeszcze takich dołów nie miałem. Normalnie już szukam sobie byle jakiego zajęcia, żeby tylko nie usiąść i nie zacząć płakać. Poza tym strasznie psuje pamięć, czasami wychodzę do sklepu i zapominam po co do niego poszedłem. Szkoda, bo lek widocznie działa relaksująco na ciało i do tego hamuje agresje.

przez wieslawpas 15 wrz 2013, 12:43
Wczoraj na noc nie zarzylem tabletki dzisiaj czuje sie mocno spięty. pewnie to dlatego?
Co sie tyczy agresji to nie tlumi, wczoraj rano i dzisiaj budzi mnie stukanie mlotkiem bo ktoś robi remont.
Budze sie spokojny ale jak słysze to stukanie to mnie trafia...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Majkel86 08 paź 2013, 13:19
Czy komuś pomogła perazyna na derealizacje? Jeśli tak to w jakich dawkach

przez Dżejmson 08 paź 2013, 20:25
Znam osobę której pomogło 3 razy dziennie po 25mg. U mnie perazyna był pierwszym rzutem w derealizacji, ale nie pomogła w żaden sposób.
Dżejmson

przez maniek123321 08 paź 2013, 22:08
najgorsze gowno jakie moze byc.faszerowali mnie tym na detoxie od tramali i klonow, po 200mg szlo chyba dziennie to jak juz wracalem na chalupe to jak trup wygladalem a usta tak popekane ze krew az tryskala z nich.
F41.2
Paro 40mg (1-0-0)
Baklo 25mg (1-1-1)

przez wieslawpas 11 paź 2013, 01:30
ja tam jestem zadowolny polubilem ten lek. Biore go przed snem i daje mi jakies wychnienie. jedna albo dwie tabletki. Pozwala sie zdystanować. Jakby nie to to musielbym brac benzo, albo sałabsze leki w wiekszych dawkach. Peranzyna jest OK.

przez JERZY62 13 paź 2013, 10:51
Biore go przed snem i daje mi jakies wychnienie. jedna albo dwie tabletki.

Masz szczęście że taka niewielka dawka Ci pomaga ;)
♪♪♪

przez wieslawpas 13 paź 2013, 13:29
no tak to taka pomoc dorazna na noc.

przez Majkel86 17 paź 2013, 20:15
A jakie działanie ma jeszcze perazyna? Wycisza, uspokaja myśli? Bo w sumie do tej pory wspomagałem się hydroxyzyną ale ona jedynie trochę uspokaja nic poza tym, może perazyna w moim przypadku by się lepiej sprawdziła bo mam czasem derealizację i jakieś błędne myśli.

przez wieslawpas 18 paź 2013, 02:18
dziala mniej wiecej tak jabys napil sie piwa i nie byl pijany. po prostu uspokaja, dziala na ciało i dystansuje to problemu. Co sie tyczy derealizacji to nie wiem,
bralem zawsze tylko na noc na sen. Mialem duza derealizacje po paroxetnie, zmnieszylem dawke i derealka teraz jest mniejsza. Jest osobny watek o derealizacji na tym forum.

przez Majkel86 18 paź 2013, 21:33
Zacząłem brać po jednej na wieczór psychiatra przepisała 2x dziennie więc najwyżej dorzucę jeszcze.
Też brałem paroxetyne i też miałem po niej derealizacje, odstawiłem kilka miesięcy temu a nadal czuję jakieś dziwne jazdy w głowie tylko nie wiem czy to nerwica czy skutki uboczne ssrii.

przez Dżejmson 19 paź 2013, 17:44
Kiedyś miałem mega derealizację i musiałem brać duże dawki paroksetyny. A teraz jest wprost przeciwnie - im niższe dawki SSRI biorę to tym ta derealizacja jest mniej uciążliwa. Rzekłbym, że z mega ostrej derealki zostało mi jej może 10-20%. Dlatego chcę zejść na możliwie małą dawkę leku, jednocześnie mając na uwadze fakt, że moim największym wrogiem jest depresja.
Dżejmson

przez Majkel86 20 paź 2013, 12:18
No ja nie miałem wcześniej derealizacji, może za dzieciaka pamiętam jakiś krótki epizod, że coś tam wtedy miałem ale nie wiedziałem nawet co to i jak to opisać, teraz wiem, że to było odrealnienie. Miałem ataki paniki i lęki, zacząłem brać paro bo 3 lata wstecz mi w miarę pomogła bez żadnych skutków ubocznych. Za drugim razem już tak nie podziałało, ataki paniki wyleczyłem ale była derealizacja i jakieś stany depresyjne więc odstawiłem ale to do końca nie zniknęło niestety. DD czasami tak mi miesza w głowie, że czuję jakby mi psycha całkiem siadła nie czuję się sobą, mega kijowe uczucie.

Sortuj wg