PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
27
63%

Nie
8
19%

Zaszkodziła
8
19%

Liczba głosów : 43

przez marco84 15 sie 2012, 09:55
Może inaczej
jest lekiem często przepisywanym , bo na wiele osób działa .Mówie tu na na podstawie mojego przypadku , gdzie w państwowej przychodni faszerowali mnie perazyną ,bo było duze prawdopodobieństwo , ze poskutkuje .Jednak tak sie nie stało .Tak na powaznie moje leczenie zaczęło sie w prywatnej przychodni , tam od razu odstawiłem perazyne i zaczałem testowac na innych lekach , które miały znacznie mniej skutków ubocznych .ża trzecim razem udało się trafić z lekiem .
pzdr

przez Robertinhio89 02 wrz 2012, 17:26
Senność widzę senność - potworną senność, porównywalną chyba tylko z olanzapiną, którą brałem jednocześnie i z tym do tego z Elenium. Jednym słowem masakra...choć ostatecznie pomogła...

przez adhab 16 wrz 2012, 17:24
Czy PERAZYNA moze byc lekiej stosowanym w bessennosci ?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez clone 16 wrz 2012, 17:35
Wykazuje działanie nasenne.

przez Stifler19 26 wrz 2012, 00:23
czy po Pernazynie jest sie bardziej wyluzowanym? moje objawy to napięcie, ciężko mi sie zrelaksowac, nerwica....biore seroxat ale już słabo pomaga...czy pernazyna działa jakoś fajnie przeciwlękowo? jak na was działa?
Paroksetyna 60 mg Nikotyna
Clonazepam 0.5 mg

przez clone 26 wrz 2012, 11:34
Jak typowy zamulacz.

przez emi 1402 19 lis 2012, 18:55
kochani wlasnie biore ten lek co sadzicie w jakich dawkach bierzecie po jakim czasie widac efekty
Ostatnio edytowano 19 lis 2012, 18:59 przez Artemizja, łącznie edytowano 1 raz
Powód: połączono z uwagi na tematykę

przez clone 20 lis 2012, 22:06
Zależy na co bierzesz.

przez Stifler19 21 lis 2012, 00:30
też mieliście tak że na początku ileś dni sie gorzej czuliście na początku kuracji?
Clonazepam 0.5 mg

przez Majkel86 24 sty 2013, 21:48
Dzisiaj mi przepisała permazynę. Biorę xetanor od roku, próbowałem odstawić ale przy dawce 10mg dopadła mnie depersonalizacja, teraz biorę znowu 20mg ale coś nie chce zadziałać i nadal źle się czuję, uczucie odrealnienia, chore myśli w głowie, wszystko takie dziwne się wydaje.
Warto próbować tą permazynę? Nie ma później problemów z odstawieniem tego?

przez Stifler19 24 sty 2013, 22:45
ja brałem pernazyne przez 2 lata w najniżyszch dawkach, uspokaja, wycisza...bardzo dobry lek podsumowując...z pewnością pewien potencjał przeciwlękowy też ma...
Majkel86 - a czy lekarz kazał Ci odstawić Xetanor?? ja biore go od 3 lat obecnie bez żadnego innego leku i ani myśle odstawiac spoko lek...
pernazyny teraz nie biore ale kiedys byłem w identycznej sytuacji jak Ty, brałem xetanor i lekarka dała mi do tego pernazyne i okazała sie to najlepsza opcja...
pernazyna z xetanorem(paroksetyną) moim zdaniem doskonale sie sprawdza w celu osiągnięcia spokoju wewnętrznego, zwalczania dodatkowo niepokoju i krzywych myśli...
Majkel86 - co do xetanoru to moge powiedziec że to jest najcięższy do odstawienia lek z SSRI, nic dziwnego że gorzej sie czujesz...
wróciłeś do 20 i lada dzien powinno wrócić wszystko do normy, musisz dać organizmowi kilka dni żeby spowrotem sie przestawił na 20 mg, znam doskonale ten lek i wiem że przy modyfikacjach dawkowania trzeba kilka dni poczekac, ja zazwyczaj w połowie 3 doby już czuje ustabilizowanie leku.....
na te objawy co piszesz pernazyna powinna sie sprawdzić idealnie....ale zanim zacznie działać trzeba jakiś tydzien poczekać, senność na początku będzie większa
uspokojenie również, dlatego pernazyne najlepiej brać na noc, ze skutków ubocznych obniżenie libido, większa potliwość, zwiększone drżenia...
co do odstawienia to nie jest trudne, ale trzeba sie liczyć z tym że objawy sprzed brania(przynajmniej niektóre mogą wrócić...ale niektóre mogą być wyleczone...
ja czuje że troche mnie wyleczyła pernazyna i xetatnor z niepokoju i lęków....
po odstawieniu czułem i czuje na codzien przyspieszenie myślenia, większą stymulacje, pozostał jeszcze delikatny niepokój, obsesyjne myśli i mam ochote jeszcze
spróbować dorzucić do xetanoru jak kiedys pernazynke^^
trzeba też pamiętać że trzeba dać pernazynie na pełen efekt zadziałania 3 tygodnie bo po tym czasie ponoć zaczyna działać przeciwpsychotycznie
Clonazepam 0.5 mg

przez Majkel86 25 sty 2013, 15:46
Z xetanorem mam już drugi raz do czynienia, kilka lat temu też brałem i pamiętam nawet, że sam go sobie odstawiłem bez problemu, tym razem już nie poszło tak łatwo nie wiem czemu.

Teraz sama lekarka zaproponowała odstawienie, kazała brać co drugi dzień ale ja wolałem stopniowo zmniejszać.
Bierzesz 3lata, wiem, że to spoko lek i bezpieczny ale co chcesz go brać do końca życia? :)
Ja tam mam nadzieję, że leki + praca nad sobą w końcu dadzą efekt, na razie też sobie dam spokój z odstawianiem ale w końcu przyjdzie na to czas ;)

Dzisiaj już generalnie jest w miarę dobrze, ogólnie od środy czuję jakby poprawę, wczoraj tylko jeszcze taki gorszy dzień się trafił, myślę, że będzie coraz lepiej.

Ogólnie to doraźnie sobie brałem teraz hyrdoxyzyne, czasem rano czasem na wieczór, żeby się lepiej spało, może teraz zamiast tego spróbuje tej permazyny.

Aha a jak się ma ta permazyna z alkoholem? Bo na xetanorze zdarzało mi się wypić i problemów nie było.

przez Stifler19 25 sty 2013, 22:49
ja przywykłem do myśli że przynajmniej jeden lek będe zawsze brał paroksetyne(xetanor), wiem że zawsze depresja wróci bez leku, narazie nie chce mi sie pracować psychologicznie nad sobą i dlatego tak myśle, ale wiem że terapia psychologiczna to jedyna droga do wyzdrowienia, bo leki same leczą ale w większości przypadków bez terapi sie niepowiedzie

pernazyna z alkoholem nasilają na wzajem swoje działanie, w większych dawkach połączenie z alkoholem może niezbyt dobrze sie skonczyc

rada: jak pić to na pewno nie po wzięciu, albo jak sie idzie pić to pominąć dawke jedną

no na xetanorze to nic, nie gryzie sie z alkoholem
Clonazepam 0.5 mg

przez Majkel86 26 sty 2013, 15:33
Ja byłem na kilku sesjach u psychologa, podpowiedziała mi trochę co robić dalej to już ode mnie zależy. Stosuje sobie treningi relaksujące Schultza i Jacobsona, do tego przerabiam terapie Richardsa. Nie wiem na ile to pomaga a ile to zasługa leków no ale coś tam na pewno bo inne mam podejście do wielu rzeczy niż kiedyś.

Pernazyne sobie będę zarzucał przed snem tylko 25mg bo czuję, że xetanor już swoje robi i jest w miarę ok. Czyli jak wrócę % to sobie odpuszczę :)

Sortuj wg