PERAZYNA (Peragal,Perazin,Pernazinum)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy perazyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
27
63%

Nie
8
19%

Zaszkodziła
8
19%

Liczba głosów : 43

Perazyna (Perazin,Peregal,Pernazinum)

przez clone 12 gru 2011, 21:47
Rano zazwyczaj się wstaje... :twisted: Napisz czy miałaś tak przed braniem leku, czy miałaś problemy z zaśnięciem i na co się leczysz, to jest bardzo istotne. Zależy też w jaki sposób odstawiłaś perazynę.

przez clone 13 gru 2011, 15:48
Ja po odstawieniu innego leku działającego usypiająco w ogóle nie mogłem zasnąć, ale to minęło na dobre po dwóch tygodniach. Pewnie ma to znaczenie, jak długo odstawiasz lek i w jaki sposób. Wiadomo, że przez pewien okres mogą występować różne nieprzyjemne objawy, ale umiejętne odstawianie powinno je zminimalizować.

przez clone 14 gru 2011, 08:27
Krótko, ale to też był neuroleptyk, a każdy, albo prawie każdy taki lek uzależnia nawet po krótkim, systematycznym stosowaniu. Natomiast po innym, który stosowałem dłużej, miałem podobnie. Ale szybko przeszło.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez clone 14 gru 2011, 15:21
Mało prawdopodobne, że to nie minie. Na to potrzeba po prostu czasu. I nie kieruj się pojedynczymi przypadkami. Bo albo opowiadają bajki, jak to w psychozie bywa, albo faktycznie jest to prawda, ale co do tego nigdy nie masz pewności. Poza tym jeśli działoby się to na tyle często, to wybuchłoby pełno kontrowersji wokół tego leku.

przez Misiek_NL 14 gru 2011, 16:03
Ukrainka, Wycofano ją bo zapewne pojawiły się leki nowszej generacji...

Po co czytasz wszystko, szukasz i się nakręcasz ??
Misiek_NL

przez clone 14 gru 2011, 16:54
Ukrainka napisał(a):wydaje mi się że ludzie w psychozie nie korzystają z internetu

Jest zupełnie na odwrót.

Ukrainka napisał(a):są opisane na zagranicznych stronach przypadki trwałej akatyzji np po odstawieniu leku przeciwpsychotycznego

Po dawkach szpitalnych lub zbyt dużych i długoterminowym stosowaniu, przypuszczam...

Ukrainka napisał(a):na jednym forum znalazłam wypowiedź że dziewczyna nie zasnęła nawet na minutę przez pół roku a ja w to uwierzyłam , a moja lekarka mówiła że gdyby tak było to już by w grobie spała wiecznym snem

Nie ma takiej osoby na świecie. Nie jest możliwe funkcjonowanie organizmu bez odpoczynku i regeneracji w tak rozległym czasie.

Ukrainka napisał(a):Jestem dzień po odstawieniu akatyzji jeszcze nie ma ale ona może się pojawić do 6 tyg :( :(

Nikłe szanse.

przez clone 14 gru 2011, 19:56
Akineton albo coś podobnego powinno załatwić sprawę, już ci o tym mówiłem. Obawiając się o takie objawy lek odstawiałbym w porozumieniu z lekarzem. Być może przepisałby ci taki lek, a jak nie to zawsze pozostaje neurolog. Rozdrażnienie i niepokój ruchowy zawsze u mnie występuje po odstawieniu neuroleptyków, ale to mija.

przez clone 14 gru 2011, 21:38
Nigdy nie zastanawiałem się, czy to jest akatyzja :P Ale tak, trudno jest mi wtedy utrzymać pozycję, z tym że ja potrafię w miarę to opanować, ale wtedy dochodzi jeszcze wielkie rozdrażnienie wewnątrz siebie i niewyjaśniony niepokój. Akineton biorę wtedy, gdy naprawdę jest to nie do opanowania, ale wiem, że to i tak minie, w zależności od dawki jaką przyjmowałem i właściwie leku. Lecz przechodziło to zazwyczaj w ciągu kilku dni, tygodnia. Poza tym jest to spowodowane neuroleptykiem, to jest taki objaw uzależnienia.

-- 14 gru 2011, 23:46 --

Ja za Akineton zapłaciłem niecałe 30 zł. To trochę dużo, ale starcza na długo, o ile stosuje się go sporadycznie i w niskich, ale skutecznych dawkach.

przez clone 15 gru 2011, 11:00
Ukrainka napisał(a):30 zł? a mi ktoś mówił że 150

To masz złe informacje. Myślę, że jeśli masz ubezpieczenie, zapłacisz mniej więcej tyle co ja. Na dowód trzymaj to: http://www.bloz.pl/bloz/lek/show/4049101 Nawet bez "P" nie zapłacisz więcej niż 30 zł w większości aptek.

Ukrainka napisał(a):czytałam że akatyzja po odstawieniu pojawiała się dopiero po 6 tygodniach :cry: :cry:

A ile było takich przypadków? Czy ta osoba przyjmowała lek korygujący i w jakich dawkach brała neuroleptyk oraz jak długo była leczona? I czy podczas leczenia wystąpiły podobne objawy?

przez clone 15 gru 2011, 15:49
Ukrainka napisał(a):nie chcę brać żadnych tabletek do końca życia

Nikt tu nie mówi, że taki lek miałabyś przyjmować do końca życia. To mało prawdopodobne.

Ukrainka napisał(a):pozatym akineton pogarsza pamięć

W małych dawkach nie wykazuje takiego działania, a jeśli chodzi o sedację, to mija dosyć szybko. Po regularnym stosowaniu znika na zawsze.

Ukrainka napisał(a):opisano 2 przypadki po odstawieniu pochodnych fenotiazyny

To faktycznie bardzo dużo... 8) Nie martwiłbym się o to tym bardziej, że oba te przypadki zdarzyły się ubiegłej ery. Wtedy, gdy pojęcie o stosowaniu psychotropów było zapewne dużo mniejsze i nikt nie wiedział, jak radzić sobie z takimi przypadkami. Ba, nawet teraz istnieją psychiatrzy, którzy bez konsultacji z neurologiem nie byliby w stanie poradzić sobie z tym problemem.

Ukrainka napisał(a):czemu akurat ja mam być tym przypadkiem 1/1000?

Jeśli faktycznie by tak było, to lek dawno wyszedłby z użycia.

Ukrainka napisał(a):ja myślę że pernazyny nikt już nie stosuje

Lek nadal jest stosowany, ale wyparły go (jak i pozostałe) leki nowej generacji, silniejsze i bardziej wybiórcze.

przez clone 16 gru 2011, 12:50
Ukrainka napisał(a):czy mam to rozumieć że wywołuje akatyzję po odstawieniu?

Nie, ta część odnosiła się do późnych dyskinez, choć to prawda, że po odstawieniu leku może pojawić się krótkotrwała akatyzja, o ile będzie dobrze leczona.

Ukrainka napisał(a):Jak ludzie mogą pisać że nie śpią pół roku i jaki mają w tym cel? straszyć innych którzy we wszystko wierzą?

Bezsenność a kompletny brak snu to dwie odmienne rzeczy. Po tym drugim się umiera i następuje to dosyć szybko, z kolei bezsenność wpływa na jakość życia, pogarszając ją.

Ukrainka napisał(a):dostałam akatyzji. Nie mogę wysiedzieć w jednej pozycji, zmieniam ciągle pozycję

Może przyjmą cię na dyżurze. Ja bez Akinetonu pod ręką nigdy bym leku nie odstawił. Zawsze wezmę tabletkę i przejdzie, wtedy nie muszę się męczyć.

przez paradoksy 16 gru 2011, 13:42
ja pier....ę
też miałam akatyzję, przy innym leku
przeszła po tygodniu

sama się nakręcasz tym wszystkim
i przez to że wyczytałaś tyle o objawach ubocznych teraz je dostajesz. jutro pewnie przyjdzie kolejny.
a potem przezeczytasz o tym że ktoś miał po tym sraczkę i dostaniesz sraczki.
takie jest moje zdanie
paradoksy

przez misiek_1 01 lut 2012, 08:50
mam przepisane teraz pernazinum 1oomg 2xdziennie po tygodniu 3xdziennie, bo po lerivonie już wcale nie spałam. czy ktoś brał ten lek z anafranilem?jeśli tak to jak na Was działal? bo ja biorę anafranil 75SR 1tabl.rano i pół na wieczór.

przez Spooky 01 lut 2012, 10:33
misiek_1, ja brałem 100 mg na sen z Anafranilem 75 i nie było interakcji.

Sortuj wg