PIRIBEDIL (Pronoran)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Ashton 21 maja 2016, 16:32
Lord nic takiego nie miałem, ale trochę biłem się z myślami jeśli chodzi o antagonizm między lekami dopaminergicznymi stosowanymi w chorobie Parkinsona, a neuroleptykami.

Kalebx3 odczuwasz 1/3 dawki leku? Ja wskoczyłem od razu na 50mg i nie wiem czy nie za dużo/mało?
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez dopamine 21 maja 2016, 16:32
Jeszcze jedno-wyostrzyly mi się zmysły szczególnie zmysł węchu.
Pramipeksol ma ważną zaletę oddziałuje pobudzająco na autoreceptory D2 hamując synteze dopaminy. Paradoksalnie dzięki temu mechanizmowi można go brać dłużej z pozytywnymi skutkami aniżeli innych agonistow dopaminy którzy pobudzająco na autoreceptory D2 nie oddziałują.
Od 04.11. 2016 r.
Pramipeksol- jednorazowo dwie tabletki 1,05 mg o przedłużonym działaniu

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Lord Kapucyn 21 maja 2016, 16:39
Ashton napisał(a):Lord nic takiego nie miałem, ale trochę biłem się z myślami jeśli chodzi o antagonizm między lekami dopaminergicznymi stosowanymi w chorobie Parkinsona, a neuroleptykami.

Kalebx3 odczuwasz 1/3 dawki leku? Ja wskoczyłem od razu na 50mg i nie wiem czy nie za dużo/mało?

To co oni tam opisują jest logiczne, bo:
- neuroleptyki/ leki przeciwpsychotyczne są antagonistami receptorów dopaminowych D2/D3
- leki przeciwparkinsonowskie (agoniści dopaminy) są... agonistami dopaminy D2/D3
- jeżeli ktoś z powodu psychozy przyjmował silny neuroleptyk(silnego antagonistę D2) to mógł rozwinąć EPS (zaburzenia ze strony ukłądu pozapiramidowego)- w tym "polekowy parkinsonizm" związany z osłabieniem transmisji dopaminergicznej w układzie nigriostriatalnym <- jednak nie leczy się tego tak jak klasyczną chorobę Parkinsona (tj. agonistami dopaminy) tylko zamiast tego redukuje się dawkę neuroleptyku (mówimy cały czas o dawkach przeciwpsychotycznych) i dodaje się dodatkowy lek o działaniu antycholinergicznym(a co za tym idzie prodopaminergicznym, jako że acetylocholina działa przeciwstawnie do dopaminy)
- dzieje się tak najczęściej po klasycznych neuroleptykach podawanych i.v./i.m. oraz w przypadku neuroleptyków które posiadają zbyt duże ratio pomiędzy blokadą D2, a ich działaniem antycholinergicznym (blokadą receptorów muskarynowych)
- jeżeli u Parkinsonowca (leczonego agonistami dopaminy) wystąpi psychoza to należy stopniowo odstawić agonistów dopaminy, a włączyć antagonistów dopaminy (neuroleptyki)

Żadna z opisanych sytuacji Ciebie nie dotyczy.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez dopamine 21 maja 2016, 16:49
Raczej chodzi o to ze piribedil jest antagonistą receptora d4 podobnie jak klozapina.
Od 04.11. 2016 r.

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Lord Kapucyn 21 maja 2016, 16:54
Bądźmy poważni. Klozapina ma powinowactwo do D4= 26.36nM a jej metabolit= 63.94nm, zaś pirybedyl= 301.9nM, a do formy polimorficznej D4.4 >10000nM .

Moderator/ R2 - D2

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez dopamine 21 maja 2016, 16:57
Jednak antagonizm przez klozapine receptora D4 jest głównym jej działaniem przeciwpsychotycznym.
Od 04.11. 2016 r.

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Lord Kapucyn 21 maja 2016, 17:00
Kontrowersyjna teza, ale fakt faktem klozapina spośród wszystkich receptorów dopaminowych posiada najwyższe powinowactwo do D4, można ją wręcz uznać za selektywną względem D4 (ogólnie selektywna nie jest poprzez powinowactwo do pozadopaminowych receptorów).

Moderator/ R2 - D2

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Kalebx3 22 maja 2016, 08:35

Ashton,
odczuwam , choć 1/4 tabletki działa bardzo słabo , więc bardziej posiłkuje sie 1/3 tabsa .Z drugiej strony nie chcę przeginac z dawkami nawet minimalnie . A to dlatego ,że lek ten chyba będę ćwirkał do końca swoich dni ,,, po prostu pasuje mi i robi mi dobrze,,,zdążę jeszcze dojśc do całej tabletki dziennie . Słowem,mysle perspektywiczne , ale tak to już jest po 45 roku zycia .
Ja i czasami i po 2 miesiące nie biorę Pranoranu , więc tolerka jest mniej więcej na tym samym poziomie .
Nie wiem czy cała tabletka to u Ciebie za dużo / mało ? Dla mnie to byłoby za duzo , zdecydowanie za dużo .
Kiedyś, w najgorszym okresie swojej anhedoni brałem po pól tabsa pranoranu + spore ilości metylofenidatu i ten mix pomógł mi wydostac się z jednego z największych czeluści piekielnych - Anhedoni .
Na słabsze i mniej dokuczliwe objawy , wiadomo mniejsze dawki ,,, wszystko zależy na co cierpisz i jak bardzo głęboko siedzisz w szambie .Pozdrawiam.
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Ashton 22 maja 2016, 08:54
Anhedonie mam od bardzo dawna razem z depresją nerwicową, a że biorę fluoksetynę i sulpiryd które bardzo podbijają prolaktynę, to od razu wskoczyłem na 50mg. Po biorę Piribedil 3 miesiące, bo mam 3 opakowania i zrobię przerwę, a następnie spróbuję metylofenidat, bo nigdy go nie brałem.

Chciałem spróbować Pramipeksol, ale zdecydowałem się na Piribedil, bo tańszy, dawkowanie raz dziennie i nie usypia jak inni agoniści DA.

-- 22 maja 2016, 12:38 --

Wziąłem 2 godziny temu 50mg i jestem tak senny, że nie mogę ustać na nogach, zamykają mi się powieki, a miał podobno nie usypiać jak inni agoniści DA dzięki temu, że jest antagonistą alfa2.

Chyba będę brał 1/2 bo nie usypiała mnie tak nawet mianseryna czy mirtazapina jak ten pirybedil.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Lord Kapucyn 22 maja 2016, 15:48
Ashton napisał(a):a miał podobno nie usypiać jak inni agoniści DA dzięki temu, że jest antagonistą alfa2.

I dokładnie tak jest- nie usypia TAK JAK INNI agoniści dopaminy. Przy innych agonistach dopaminy mógłbyś być milion pinscet sto dziwinscet bardziej senny niż teraz. To jest chyba najgorszy skutek uboczny jaki może wystąpić po lekach z tej grupy, acz nie u wszystkich.

Moderator/ R2 - D2

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez fobik123 22 maja 2016, 16:00
Czy ten lek przez swoje działanie pro dopaminowe może zwiększać natręctwa?
wenlafaksyna 300mg
mirtazapina 45mg
pregabalina 600mg
olanzapina 10mg

doraźnie:klony,alpra,baclo

fobia społeczna,nerwica natręctw,depresja

Poznam dziewczynę z Fobią Społeczną lub depresją itp :) nr gg:3948508

https://www.youtube.com/watch?v=9fuCe6W8FUE

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez dopamine 22 maja 2016, 17:16
fobik123 napisał(a):Czy ten lek przez swoje działanie pro dopaminowe może zwiększać natręctwa?

Niestety może i to jest objaw którego się obawiam. Od dziś dołączam 150 mg amitryptyliny na noc, odrobina serotoniny sie przyda na szczęście ami blokuje receptory 5ht2c .
Od 04.11. 2016 r.

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Kalebx3 22 maja 2016, 21:42
Wziąłem 2 godziny temu 50mg i jestem tak senny, że nie mogę ustać na nogach, zamykają mi się powieki, a miał podobno nie usypiać jak inni agoniści DA dzięki temu, że jest antagonistą alfa2.

Ashton, a nie za bardzo szybko chciałeś Pan wyzdrowieć ?
Z tym lekiem trzeba delikatniej , wolniej .
inna sprawa to pierwszy raz słysze o takim uboku po pirybedylu ( pranoran ). Inni AD i sennośc to tak , ale żeby pirybedyl , dziwne , ale oczywiście wierzę Ci .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Ashton 22 maja 2016, 22:30
Kalebx3 napisał(a):

Ashton, a nie za bardzo szybko chciałeś Pan wyzdrowieć ?
Z tym lekiem trzeba delikatniej , wolniej .
inna sprawa to pierwszy raz słysze o takim uboku po pirybedylu ( pranoran ). Inni AD i sennośc to tak , ale żeby pirybedyl , dziwne , ale oczywiście wierzę Ci .

Nawet w ulotce jest napisane:

W trakcie leczenia pirybedylem była obserwowana senność i nagłe napady snu.

Może wpływ ma na to mirtazapina którą biorę wieczorem na sen.

Chciałem wziąć pół ale kruszy się ta drazetka przy krojeniu.
No nic najwyżej będę czekał jak efekt uboczny senności minie, bo nie chcę z niego rezygnować.

-- 22 maja 2016, 22:46 --

Druga sprawa, że pirybedyl ma t1/2 6-7godz, a forma extended release 50mg Pronoranu 21 godzin , a wiec jak przełamie tabletke na pół i wezme pół, to nie będzie działać jak o przedłużonym uwalnianiu.
Wenlafeksyna 150mg
Mirtazapina 30mg

Sortuj wg