PIRIBEDIL (Pronoran)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Kalebx3 04 mar 2014, 14:18
A co jak przestanie cie brać po dłuższym czasie, ewentualnie wzrośnie tolerancja brak dopaminy i mega dół..

,,, a co Ty ;) . Nie raz robiłem przerwy , brałem ,to znów nie brałem i wszystko bylo OK , bez najmniejszej róznicy . Nie wiem , ale może masz na mysli duże dawki . Ja maxymalnie brałem 1 tabletkę ( 50mg )/d. , ale najczęsciej pół i a w ogole zaczynałem od ćwiartki .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Tańczący z lękami 05 mar 2014, 19:52
Dark Passenger napisał(a):Poprawia wzrok bo blokada receptorów Alfa2A-adrenergicznych wywołuje działanie cholinomimetyczne(co poprawia wzrok i odpowiada za działanie nootropowe do pewnego stopnia).

Jednej rzeczy nie rozumiem: skoro blokada rec alfa2A to działanie sympatykomimetyczne (pobudza układ sympatyczny-rozszerzenie źrenic) to ono wywołuje działanie cholinomimetyczne (pobudza układ parasympatyczny-zwężenie źrenic)? Studiuje ostatnio wikipedię i przyznaję, że moja logika jest tu nieco skołowana :roll:
pyt 2. skoro blokada rec alfa2-adrenergicznych pobudza układ sympatyczny (wzrost ciśnienia, rozszerzenie źrenic)- to dlaczego występuje ona w lekach typu mianseryna i mirtazapina, skoro są na sen a więc wyciszenie?
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez lunatic 05 mar 2014, 20:07
...
Ostatnio edytowano 05 mar 2014, 20:17 przez lunatic, łącznie edytowano 1 raz

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Tańczący z lękami 05 mar 2014, 20:10
wg. wikipedii blokada alfa1 hamuje a blokada alfa2 pobudza

-- 05 mar 2014, 19:12 --

stąd w mojej ocenie zarówno miansa jak i mirta mogą pobudzać, ale np. taki trazodon nie ma blokady alfa2 co może być bardziej prosedatywne i bardziej naturalne dla snu?

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez lunatic 05 mar 2014, 20:17
Tańczący z lękami napisał(a):wg. wikipedii blokada alfa1 hamuje a blokada alfa2 pobudza

masz racje ,zawsze miałem problemy z opanowaniem tego układu

-- 05 mar 2014, 19:19 --

co do nasennego działania miansy to jest ono przez blokade rec. H1

-- 05 mar 2014, 19:21 --

Tańczący z lękami,
ale Ty przeciez bierzesz mirtazapine i nie wiesz ze ona działa pobudzająco przez podniesienie noradrenaliny?

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Tańczący z lękami 05 mar 2014, 20:23
lunatic, wiem, ale pewne cechy miansy i mirty są wg. mnie anty-nasenne

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez lunatic 05 mar 2014, 20:25
Tańczący z lękami,
dlatego jak brałem mianse przez krotki czas to sie podle czułem, bo było i dzialanie nasenne przez działania antyhistaminowe i jednocześnie pobudzające, takie 2w1, jednoczesnie czułem dwa przeciwstawne uczucia

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez mvp95 08 kwi 2014, 17:40
Masakra, nie wiem co jest ze mną nie tak bo biorę ten Pirybedyl i żadnych efektów... Wczoraj wieczorem zapodałem 150mg i dzisiaj rano 200mg i poza tym że cały dzień chciało mi się rzygać i bolała mnie głowa to żadnych efektów ze strony psychicznej i nawet na PSSD nie pomogło. Czas chyba dać sobie spokój z tymi wszystkimi lekami...
mvp95

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 18:51
mvp95, widać dopamina u Ciebie jest w porządku. Mnie pronoran też nie ruszał libido nawet w najmniejszym stopniu.
Marian_Paździoch

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez manbearpig 08 kwi 2014, 19:19
skąd wy wszyscy bierzecie takie leki? tyle osób choruje na parkinsona? :D

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez lucy1979 08 kwi 2014, 19:32
mvp95 napisał(a):Masakra, nie wiem co jest ze mną nie tak bo biorę ten Pirybedyl i żadnych efektów... Wczoraj wieczorem zapodałem 150mg i dzisiaj rano 200mg i poza tym że cały dzień chciało mi się rzygać i bolała mnie głowa to żadnych efektów ze strony psychicznej i nawet na PSSD nie pomogło. Czas chyba dać sobie spokój z tymi wszystkimi lekami...

Może ten lek po jakimś czasie dopiero działa?
Hardcore w duszy w bani Meksyk

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez khaleesi 08 kwi 2014, 19:36
Trochę drogi ten lek
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez Marian_Paździoch 08 kwi 2014, 19:48
manbearpig, leżą na ulicy ;) Agoniści dopaminy często z powodzeniem leczą depresje.
Marian_Paździoch

PIRIBEDIL (Pronoran)

przez xanonymous 02 lip 2014, 00:54
To jak lekarz nie chce wypisać recepty to można zaryzykować i samodzielnie wypisaćsobie recepte i wypisać lek na 100% mimo żę np. jest refundowany bo to ułatwia sprawe (nie są potrzebne wtedy te kody kreskowe jak i numery recept a nawet pesel pacjenta - nie wiem jak z lekami psychotropowyi itp czy pesel też moze byc nieobecny) http://www.recepta.farmacja.pl/recepty100.html

ps. Kolejny powód aby głosować na Kongres Nowej Prawicy Korwina-Mikke bo Pan Janusz wychodząc z założenia że chcącemu nie dzieje się krzywda uważa, że pacjent powinien mieć możliwość kupowania wszelkich leków w aptece bez recepty. To by nawet zmniejszyło kolejki do lekarzy. Ktoś od lat bierze jakiś lek ktory jest na recepte ktora musi wypisać lekarz i przez to zwieksza kolejki do lekarzy, a tak to by sobie poprostu poszedl do apteki jak do sklepu i kupil bez recepty.

Sortuj wg