BAKLOFEN (Baclofen Polpharma, Kemstro, Lioresal)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
18
82%

Nie
3
14%

Zaszkodził
1
5%

Liczba głosów : 22

przez elfrid 05 lut 2014, 18:51
depas, Nie przeginaj, bez sensu. Rozumiem 2x podnieść dawkę, ale trzy krotnie? Właśnie dlatego lekarz nie chce Ci przepisywać benzo. A zmniejsza w ogóle ten głód alkoholowy?
W ogóle w jakim sensie działa rekreacyjnie?
pregabalina, wenlafaksyna

przez depas 05 lut 2014, 19:49
Zmniejsza głód alkoholowy, zdecydowanie tak. Właściwie to go kasuje zupełnie! Potencjał rekreacyjny wygląda tak, że w działaniu (w odpowiedniej dawce) przypomina benzo - także oddziaływuje na układ GABAergiczny - ale jednak trochę inaczej, bardziej zaburza równowagę i wzrok, bardziej miesza w głowie. Aż mi się nie chce wierzyć że dobry doktor przepisał mi taki środek.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez elfrid 05 lut 2014, 20:01
depas, jednak postaraj się pozostać przy tej dawce, która minimalizuje głód alkoholowy. Wyjdziesz z jednego uzależnienia i nie wpadniesz w kolejne.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez depas 05 lut 2014, 22:11
To nastąpi już niedługo, kiedy skończy mi się drugie opakowanie baklofenu... ;)
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez elfrid 05 lut 2014, 22:52
depas, szalony 8) 8) 8)

przez kalikali1 12 lut 2014, 22:07
Witam

Co jest lepsze baclofen czy Phenibut?
Baclofen okres półtrwania 3 h,Phenibut 6h.
Oba środki działają identycznie tylko że baclo jest na recke a phenibut to suplement.
Oba środki wyraźnie podnoszą dopamine czuć to wyraźnie.
I mam pytanie biore obecnie paro+mirta i chialbym dorzucić coś z tych 2 rzeczy.
Nie zepsuje to działania moje mixu?
Słyszałem ze baclofen powoduje nieprzyjemne zjazdy lękowe,jak to z tym jest jakie dawki.
Proszę o odpowiedż osobe rozeznaną w tym temacie i konkretną bym prosił.
Wiadomo FEn dluzej klepie baclo krucej.
Co bezpieczniejsze no i wogule coś jak możecie dodać od siebie na temat w/w sybstancji.

pozdro i licze na was.
PS.Dodam ze mix baclofenu i benzo jest bardzo przyjemny,polepszony odbiur muzyki i libido w góre.

przez depas 13 lut 2014, 13:17
Nie używałem phenibutu, ale czytałem że jego największą wadą jest baaardzo szybko rosnąca tolerancja, już po paru dniach te same dawki niewiele dają i trzeba zwiększać, po kilku dniach nie ma wyjścia i trzeba zrobić całkowitą przerwę. Jest też dość drogi. Baklofen oczywiście na receptę, ale zaskakująco tani. No i tolerancja rośnie bardzo powoli. Mi dobrze robiły już dawki rzędu 30mg, wystarczało w dawkach podzielonych do 120mg dziennie.
Przy baklo początkowo miałem mdłości, przy dawkach ok. 60mg po zapaleniu papierosa chwilami trudno się oddychało. Wieczorem zdarzało mi się zasnąć nie wiem kiedy na siedząco. Przy wyższych dawkach o dziwo ciężko było spać w nocy, nie zawsze ale bywało że przypominało to lekkie zejście z fety, nieprzyjemny stan generalnie.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez Majalis 28 lut 2014, 12:00
Mam takie pytanie:czy baclofen działa tylko przy uzaleznieniu alkoholowym ?

Mój syn przemiennie cpa (dopalacze,amfetamina itp) i pije... :((, czy baclofen może Mu pomóc ?
jakie sa przeciwskazania?

Prosze o sensowne odpowiedzi,bo juz nie mam siły patrzec jak niszczy sobie zycie a ma dopiero 25 lat...

Pozdrawiam forumowiczów.

przez depas 28 lut 2014, 12:35
Majalis, tak, baklofen może być pomocny w zmniejszeniu/ograniczeniu potrzeby sięgania po różne używki, nie tylko alkohol. Radziłbym Tobie odwiedzić dobrego lekarza psychiatrę który specjalizuje się w uzależnieniach, najlepiej w miarę młodego (mój dr ma ok 40 lat i jest stosunkowo otwarty na nowe leki i metody), który rzetelnie wytłumaczy Ci jak działa baklofen, oraz jakie jest ewentualne ryzyko jego stosowania.
Bo jak mogłaś wyczytać choćby z mojego posta powyżej, baklofen ma pewne właściwości 'rekreacyjne' w wyższych dawkach i istnieje ryzyko że Twój syn mógłby to prędzej czy później odkryć i po prostu zacząć tego leku nadużywać dla osiągnięcia przyjemnego stanu. Dlatego np. nie powinien nigdy mieć więcej niż jednego opakowania na dany okres czasu, jeśli mieszka z Tobą powinnaś osobiście wydawać mu przepisaną dawkę itd. Takie jest moje zdanie, oczywiście lekarz doradzi (powinien) jak uważa. Mimo pewnego ryzyka uważam że naprawdę warto spróbować, sam jestem alkoholikiem, przez pewien czas także nadużywałem baklofenu ale mi przeszło i stosuję już dawki zalecone przez lekarza. I naprawdę są efekty, pociąg do alkoholu bardzo wyraźnie zmniejszony, często zupełnie zanika, a przy okazji człowiek staje się spokojniejszy, mniej nerwowy i pobudliwy.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez cytrynka84 28 lut 2014, 13:18
Moj lekarz twierdzi, ze ten lek nie zmniejsza glodu alkoholowego, ze to sciema.I komu tu wierzyc?
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez depas 28 lut 2014, 13:32
cytrynka84, mogę tylko mówić za siebie, i w moim wypadku pomógł. Ale jak z każdym nałogiem, żadna terapia czy wspomaganie nie będzie skuteczne jeśli nie wykaże się odrobiny silnej woli i tak naprawdę wcale nie zamierza się zaprzestać używania czy choćby ograniczenia. Baklofen ma też to do siebie że przyjemnie rozluźnia, uspokaja, i choćby samo to zmniejsza w człowieku ochotę sięgania po używki.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

przez cytrynka84 28 lut 2014, 17:34
Depas, nie neguje Twojej opinii.Po prostu nie wiem , co o tym myśleć.

-- 28 lut 2014, 16:34 --

Depas, nie neguje Twojej opinii.Po prostu nie wiem , co o tym myśleć.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Haldol 10 maja 2014, 11:03
Czy baklofen może zastąpić clona lub inne benzo? Czy działa uspokajająco i przeciwlękowo tak jak benzo? Czy psychiatra przepisze mnie go zamiast clonów? I jeszcze jedno: czy można go łączyć z haloperidolem?
Sertralina - 25mg
Clonazepam - 1mg (doraźnie)
Haloperidol - 1mg (doraźnie)

przez Marian_Paździoch 10 maja 2014, 13:01
Łączyć można. Uspokaja? Hmmm. Zależy co znaczy dla kogo uspokojenie. Mnie pomagało, gdy byłem spięty, zmęczony, ze sztywnymi mięśniami. Fajny lek.
Marian_Paździoch

Sortuj wg