BAKLOFEN (Baclofen Polpharma, Kemstro, Lioresal)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy baklofen pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
18
82%

Nie
3
14%

Zaszkodził
1
5%

Liczba głosów : 22

przez Rocky2 13 sie 2015, 18:17
bmwfan napisał(a):Czy baklofen jest dobry na lek wolnopłynący i fobię społeczną? Leki ssri mi nie pomagają, benzodiazepin na dłuższą metę nie można brać.

Tak powinien pomóc na te kwestie.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez bmwfan 13 sie 2015, 18:19
Rocky2 napisał(a):
bmwfan napisał(a):Czy baklofen jest dobry na lek wolnopłynący i fobię społeczną? Leki ssri mi nie pomagają, benzodiazepin na dłuższą metę nie można brać.

dałbyś radę jeszcze odpowiedzieć na moją drugą część pytań?

przez Rocky2 13 sie 2015, 18:25
bmwfan napisał(a):
Rocky2 napisał(a):

dałbyś radę jeszcze odpowiedzieć na moją drugą część pytań?

Czyli na co jeszcze?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez bmwfan 13 sie 2015, 18:32
czy powoduje objawy odstawienne i czy osłabia siłę mięśni(zależy mi na tym, bo chodzę na siłownię) i czy może zaburzać funkcje poznawcze jak benzodiazepiny

przez Wudezet 13 sie 2015, 18:34
"benzodiazepin na dłuższą metę nie można brać."

Z tego co wiem, to jest właśnie lek do stosowania cyklicznego, lek który się rozkręca z czasem. Co do odstawienia to jakieś skutki odstawienne z tego co czytałem to występują, lecz zapewne nie takie jak przy benzo.

@edit Działa rozluźniająco na mięśnie, także zapewne w pewnym sensie i stopniu je osłabia.

przez Rocky2 13 sie 2015, 18:37
bmwfan napisał(a):czy powoduje objawy odstawienne i czy osłabia siłę mięśni(zależy mi na tym, bo chodzę na siłownię) i czy może zaburzać funkcje poznawcze jak benzodiazepiny

Nic nie wiem by jakoś bardzo negatywnie wpływał na te sfery, rozumiem, że będziesz to brał w zastępstwie benzo, pod kontrolą lekarza!?
czy na własną rękę?
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez bmwfan 13 sie 2015, 18:45
Rocky2 napisał(a):
bmwfan napisał(a):czy powoduje objawy odstawienne i czy osłabia siłę mięśni(zależy mi na tym, bo chodzę na siłownię) i czy może zaburzać funkcje poznawcze jak benzodiazepiny

Nic nie wiem by jakoś bardzo negatywnie wpływał na te sfery, rozumiem, że będziesz to brał w zastępstwie benzo, pod kontrolą lekarza!?
czy na własną rękę?

od 24 idę na Oddział Dzienny i mam zamiar zapytać się lekarza o ten lek. Teraz doraźnie biorę 2,5 mg lorafenu i dobrze się sprawdza, poprawia mi nastrój, likwiduje objawy somatyczne nerwicy, podnosi pewność siebie, likwiduje lęk wolnopłynący i napięcie. Ale wolałbym brać jakiś lek typu baclofen, który mogę brać codziennie i przynajmniej w jakimś stopniu powoduje podobne skutki co benzodiazepiny.

przez Rocky2 13 sie 2015, 19:07
bmwfan napisał(a):
Rocky2 napisał(a):

czy na własną rękę?

od 24 idę na Oddział Dzienny i mam zamiar zapytać się lekarza o ten lek. Teraz doraźnie biorę 2,5 mg lorafenu i dobrze się sprawdza, poprawia mi nastrój, likwiduje objawy somatyczne nerwicy, podnosi pewność siebie, likwiduje lęk wolnopłynący i napięcie. Ale wolałbym brać jakiś lek typu baclofen, który mogę brać codziennie i przynajmniej w jakimś stopniu powoduje podobne skutki co benzodiazepiny.

No baclofen z całą pewnością będzie dużo lepszą opcją niż benzo w każdej materii, co nie oznacza, że nie ma jakiś tam skutków ubocznych przy długotrwałym braniu, mało jest info na temat tej substancji, ponoć dla alkoholików jest to zbawienie, ja to brałem kilka razy, za 1 raz bardzo ciężko mi to wchodziło, zaczyna działać po kilku godzinach, miałem wymioty i różne dziwne akcje
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Kalebx3 13 sie 2015, 20:45
No baclofen z całą pewnością będzie dużo lepszą opcją niż benzo w każdej materii,

--- zdecydowanie nie w każdej . Typowy profil antylękowy baclofenu przy benzo jest w sumie nijaki .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez Rocky2 13 sie 2015, 21:13
Kalebx3 napisał(a):
No baclofen z całą pewnością będzie dużo lepszą opcją niż benzo w każdej materii,

--- zdecydowanie nie w każdej . Typowy profil antylękowy baclofenu przy benzo jest w sumie nijaki .

Chodzi o to, że jest mniej szkodliwy, wiadomo, że benzo nie ma sobie równych w tej kwestii, ale co z tego jak ryją beret masakrycznie, już wolałbym pić alkohol niż zreć benzo w dużych ilościach.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez cytrynka84 13 sie 2015, 21:43
Kalebx3 napisał(a):

Dokładnie ,działanie Baclo na lęki jest jak dla mnie żadne w porównaniu do benzo.
Life is brutal!

Sertralina 100mg

przez Rocky2 13 sie 2015, 21:57
cytrynka84 napisał(a):
Kalebx3 napisał(a):

Dokładnie ,działanie Baclo na lęki jest jak dla mnie żadne w porównaniu do benzo.

Bo to nie jest lek stricte przeciwlękowy, ludzie pomyślcie trochę, ten lek ma zastąpić w jakimś tam stopniu benzo, a co benzo jest takie zajebiste!? tolerancja rośnie okrutnie szybko, nie da się tego brać ciągle bo zrobisz się debilem z papką zamiast mózgu, no chyba, że ktoś lubi mieć dziury w głowie, mieć kłopoty z wysłowieniem się itd, mało tego po pewnym czasie dochodzi do tego depresja pogłębiona x3, jakieś chore pobudzenia, delirka, drgawki przy odstawce, wszystkie lęki wracają ze zdwojoną siła, no naprawdę świetne leki. :great: rzeczywiście benzo nie mają sobie równych. :pirate:
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

przez Wudezet 13 sie 2015, 22:19
Benzo jeżeli używasz z głową - doraźnie to jest miodzio. Aa co do alternatywy dla benzo to moim zdaniem osobiście taki rosyjski lek jak afobazol by się sprawdził nieźle. Różnica z benzo jest taka, że nie seduje i działa lekko nootropowo. Z jakimś neuroleptykiem myślę, że spokojnie taki mix mógłby rywalizować z benzo. Myślę, że łotewski lek o nazwie adaptol też mógłby się sprawdzić jako alternatywa dla benzo. Są to zagraniczne niedostępne obecnie na polskim rynku leki, lecz jeżeli ktoś jest zainteresowany to wyślę namiary na te leki, piszcie tylko mi na skrzynkę.
"Jeśli płacicie ludziom za to, że nie pracują, a każecie im płacić podatki gdy pracują, nie dziwcie się, że macie bezrobocie." ~Milton Friedman

amisulpryd 100mg 1-0-0
alprazolam 0,5-2mg doraźnie

przez Rocky2 13 sie 2015, 22:37
Wudezet napisał(a):Benzo jeżeli używasz z głową - doraźnie to jest miodzio. Aa co do alternatywy dla benzo to moim zdaniem osobiście taki rosyjski lek jak afobazol by się sprawdził nieźle. Różnica z benzo jest taka, że nie seduje i działa lekko nootropowo. Z jakimś neuroleptykiem myślę, że spokojnie taki mix mógłby rywalizować z benzo. Myślę, że łotewski lek o nazwie adaptol też mógłby się sprawdzić jako alternatywa dla benzo. Są to zagraniczne niedostępne obecnie na polskim rynku leki, lecz jeżeli ktoś jest zainteresowany to wyślę namiary na te leki, piszcie tylko mi na skrzynkę.

Tak doraźnie ok, ale jak ktoś ma silne lęki to raczej ciężko będzie mu zachować zdrowy rozsądek, te leki wkręcają bez dwóch zdań, dlatego są rzadko wypisywane przez psychiatrów, do ciągłego stosowania, łatwo w to wejść, ale wyjść z tego gówna już tak łatwo nie jest.
1.Znajdz cel.
2.Opracuj plan.
3.I rusz dupsko. Obrazek

Sortuj wg