CALIFORNIA ROCKET FUEL

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Co sądzisz o CRF?

Genialny mix
14
29%

Nie urywa d*py
24
50%

Ćpuński wynalazek
10
21%

Liczba głosów : 48

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez miko84 03 paź 2012, 08:36
QueenForever ale jaka cena :(
miko84

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez QueenForever 03 paź 2012, 11:05
miko84 no niestety cena jak była wysoka tak i jest nadal(190zł za op).
Co do TLPD to rzeczywiscie kastrują seksualnie niemal jak SSRI i to nie tylko zasługa ich wpływu na serotonine ale głównie antagonizm receptorów adrenergicznych a niemal wszystkie TLPD mają działanie adrenergiczne.
QueenForever

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez miko84 03 paź 2012, 11:13
Kastruje działanie na serotoninę przez agonizm 5-ht2c głównie. Amitryptylina czy doksepina nigdy nie miały działania obniżającego libido w moim przypadku, klomipramina za to działała tak samo jak SSRI.
miko84

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez one-half 03 paź 2012, 12:23
Potwierdzam - na klomipraminie czułem - w przeciwieństwie do np. takiej amitryptyliny, którą też brałem - silną stymulację serotoninową. Nie gorszą niż na SSRI, mało tego - wydaje mi się, że nawet silniejszą. Do tego poważne dysfunkcje seksualne, których - uwaga - absolutnie nie mam nawet na paroksetynie :shock: :mrgreen:

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez samuraxo 03 paź 2012, 14:22
agonista napisał(a):Samuraxo bzdury to ty pleciesz po żadnym z tlpd wyjątek klomipramina nie miałem problemów z sexualną sprawnością .ŻADEN nie dziala silnie na serotonine a wyczytane dane bez wiedzy jak je interpretować między bajki włóż .Taka np imipramina podobno ma zrównoważone działanie ale zobacz jaki jest metabolit jej.Dezypramina substancja silnie działająca w zasadzie tylko na noradrenaline.To samo amitryptylina i metabolit /nortyptylina.Jedyny lek wpływający na serotonine silnie z tlpd to klomipramina.A problemy z dojściem czy erekcją to dopiero można mieć przy paroksetynie.

Jadłem właśnie klomipramine. Istny koszmar
Penis był tylko do sikania...
Nie mówiąc o innych ubocznych których nie miałem po żadnych lekach, a brałem z 10...
Dlatego zraziłem się do TLPD konkretnie. Po za tym tyję się po TLPD co też nie jest fajne, wyglądać jak buła przy depresji.
Nom przy paroksetynie też było smutno ale klomipramina to już kastracja.

Mówisz, że żaden nie działa silnie na serotoninę, a skąd te informacje? Poproszę o jakieś źródło bo dawno nie czytałem i serio ale no mogłem zapomnieć co nie co. Ale większość z TLPD na nią oddziaływuje tak czy siak. Chyba dlatego potem powstały leki SSRI bardziej selektywne i bezpieczne, a na przykład potem taka zbliżona lekko do TLPD Wenla (SNRI) lecz mniej toksyczna (niestety pewnie też mnie skuteczna) lub inhibitory wychwytu zwrotnego noadrenaliny (NRI).

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez agonista 03 paź 2012, 14:35
Z TLPD tylko klomipramina oddziaływuje silnie na serotonine inne jak amitryptylina ,imipramina ,doksepina dużo slabiej i w ogóle nie czuć serotoniny .Ssri niczym nie przypominają tlpd za wyjątkiem klomipraminy do której są podobne w działaniu . Wenlafaksyna w dawkach do 150mg działa jak typowy ssri dopiero większe dawki lekko działają na noradrenaline .Jest wiele leków nie pogarszających funkcji seksualnych jak mirtazapina ,mianseryna ale powodują tycie.Z innych to wellbutrin ,reboksetyna nie wpływają na tycie i funkcje seksualne lub trazodon mogący poprawiać wręcz erekcje.
obserwowany

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez Popiół 08 paź 2012, 22:35
Powiem tak, mitrozapina do dobry lek według mnie, działa sporo słabiej na lęki od paroksetyny ale nie rozleniwia jak paro musimy sami bardziej walczyć, starać się, pracować nad sobą...po drugie mogę się cieszyć seksem a to też duży plus, nastrój w miarę się stabilizuje...biorę ja gdzieś 1,5 miecha z czasem też odrzucę całkiem wenle którą łykam co drugi dzień w dawce 75mg.

Później przetestuje 150mg well + 30mg mitry.
Popiół

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez aree1987 08 paź 2012, 23:57
Jak myslicie czy dodanie 5-10mg paroksetyny do miksu w moim podpisie bedzie dobrym rozwiazaniem? Chodzi mi przede wszystkim o dzialanie przeciwlekowe. Czy moze lepiej podmienic mianseryne na mirtazapine ze wzgledu na jej wieksze dzialanie na 5ht2c? Czy to znowu bedzie raczej minimalna roznica?
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez JużTuByłem 10 paź 2012, 12:04
W poniedziałek mam wizytę i zasugeruje mojemu lekarzowi zeby mi przespisał te combo;) Mam nadzieje ,ze nie bedzie robił problemow ;)
"Oj mój człowieku, jak ja to życie kocham
Kocham, i nie na prochach pokonać cię zdołam
Bo kiedy człowiek woła, inny go nie słyszy
Rośnie w siłę"

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez agonista 10 paź 2012, 19:00
Kwestie doboru leków z racji ich wpływu na różne neuroprzekażniki i receptory są obecnie praktykowane z powodu braku innych alternatywnych sposobów .Tyle że zdrowy człowiek ma dużo niższy poziom neuroprzekażników w synapsach niż chory biorący leki.Wynika to z obserwacji jakoś zdrowy człowiek nie ma problemów z orgazmem a chory biorący np paroksetyne ma i to duże.Biorą się one ze zbyt silnej stymulacji receptorow po użyciu leków .Generalnie żaden z leków działających receptorowo nie ma większej siły działania od ssri czy nri oraz snri .Wynika to z faktu że taka mirtazapina nasila uwalnianie neuroprzekażnika o ile ma co uwalniać bo np wystarczy zaburzyc synteze i lek przestanie dzialać , co może być przyczyną nieskuteczności leków receptorowych .Obecnie nie ma silniejszego działania nic niż połączenie leków ssri,snri z nri lub ndri.Wyjątkiem jest amitryptylina z racji blokowania acetylocholiny co skutkuje nasileniem dzialan katecholamin.Ogólnie depresje zależne od serotoniny są dużo lżejsze niż te zależne od noradrenaliny lub dopaminy.
obserwowany

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez Popiół 11 paź 2012, 20:34
Ja powiem tak, mitrozapina mi pomaga a znam już swój organizm i wiem co mówię, czekałem na działanie 1,5 miecha....Na pewno ustabilizował mi się nastrój a tego najbardziej oczekuję od leku, lęk też trochę się zmniejszył, odstawiłem welnlafaksynę, teraz łykam mitre solo w niezmiennej dawce 30mg.

U mnie z lękiem jest taka sytuacja, czym dłużej śpię i im mniej mam obowiązków tym lęk jest silniejszy, np. śpię do 13, budzę się, wychodzę zapalić i w tym momencie łapie mnie okrutny lęk uogólniony, straszne nie miłe uczucie, do tego lekko depresyjny nastrój. Dla porównania, mam do roboty na 6, wstaję po 5, nie chce mi się jak cholera ale wstaje i jest ok, jem śniadanie, toaleta, jadę do roboty i praktycznie zero lęków, w pracy dobry nastrój też bez lęków już do końca dnia. Dziwna sprawa.

-- 11 paź 2012, 20:38 --

aha, oczywiście mitra jest dużo słabszym i mniej skutecznym lekiem od paroksetyny, po paro byłem bardzo pewny siebie i oczywiście bez lęków, ale jak mówię kiedy kończy się terapię czar pryska jak bańka mydlana i uderzamy z impetem o ziemię wracając do stanu z przed terapii, to jest jeden z wielu powodów przez które nie lubię tego leku.
Popiół

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez agonista 12 paź 2012, 11:39
Bo leki antydepresyjne wyleczyć mogą rozregulowanie układów neuroprzekażnikowych ale gdy przyczyna jest inna np zaburzenia rytmów biologicznych , zmiany wtórnych przekażników , zbyt mala synteza przekażników i wiele innych to leki będą działać do czasu ich brania lub też w koncu przestaną gdy zmniejszy się wrażliwość receptorowa.
obserwowany

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez QueenForever 12 paź 2012, 12:20
I ja włączam się do grona zjadaczy miksu CRF .Biore narazie 45 mg mirtazapiny,jutro dorzucam wenlafaksyne.
QueenForever

CALIFORNIA ROCKET FUEL

przez Siding Spring 12 paź 2012, 18:33
szalejesz z tymi lekam:P niedawno byla wenlafaksyna;)

Sortuj wg