BETAHISTYNA (Betahistine Pliva, Betalan, Vertigen, Vertix)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

przez Ferdynand k 30 sie 2012, 20:51
Dostałem reckę na to poprawia ukrwienie mózgu.
Naczelny Użyszkodnik

Beta-histyna

przez frustrated 30 sie 2012, 20:52
jaki czas juz bierzesz? i jakie efekty :P
zdrowymozg.pl

Beta-histyna

przez Ferdynand k 30 sie 2012, 20:53
frustrated jutro dopiero wykupię ;) :roll:
Naczelny Użyszkodnik

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Beta-histyna

przez Anna Maria 31 sie 2012, 18:50
na co to bierzesz?
czy przy bólach głowy by mi pomogło?lepsze to niż tramal
Anna Maria

przez Ferdynand k 31 sie 2012, 19:43
Nie nawet pogorszyć może.
Ale poprawia przepływ krwi i wpływa na przepuszczalność nabłonka płucnego
co w efekcie daje zwiększenie intensywności skurczu serca.

-- 09 wrz 2012, 11:59 --

Niedawno odstawiłem betahistynę działa dość słabo, ale jakaś różnica jest zobaczę i porównam jej eekty z piracetamem.
Naczelny Użyszkodnik

przez xanonymous 26 paź 2013, 19:04
Syntetyczny analog histaminy. Silnie blokuje histaminowe receptory presynaptyczne H3, a słabo pobudza postsynapyczne H1, nie wykazuje natomiast znaczącego powinowactwa do receptorów H2. W rezultacie nasila wydzielanie histaminy w zakończeniach nerwowych. Działa rozkurczająco na zwieracze prekapilarne w mikrokrążeniu ucha wewnętrznego, co prowadzi do poprawy ukrwienia prążka naczyniowego błędnika. Hamuje aktywność neuronów przedsionkowych. Wynikiem działania jest zmniejszenie częstości i natężenia zawrotów głowy, zmniejszenie szumu w uszach (w przypadku odpowiednio wczesnego rozpoczęcia kuracji). Poprawa następuje po kilku dniach stosowania, czasem po kilku tygodniach. Optymalne efekty terapeutyczne widoczne są dopiero po kilku miesiącach, dlatego zaleca się stosowanie przez 2–3 mies. Nie wpływa na progresję choroby Meniere'a, nie eliminuje rozwoju zawrotów głowy powodujących konieczność wykonania zabiegu chirurgicznego. Nie zmniejsza sprawności psychofizycznej. Betahistyna wchłania się szybko z przewodu pokarmowego, tmax wynosi 1 h. W niewielkim stopniu wiąże się z białkami osocza. t1/2 wynosi 4–5 h. Metabolizowana głównie do kwasu pirydylooctowego, wydalana przez nerki w postaci metabolitów w ciągu ok. 24 h.
Wskazania

Wskazania: Choroba Meniere'a, charakteryzująca się zawrotami głowy (z nudnościami i wymiotami), szumami usznymi, postępującą utratą słuchu.

Antagonizm presynaptycznych receptorów H3 wplywa na zwiększenie uwalniania takich neuroprzekaźników jak dopamina, GABA, acetylcholina, noradrenalina, histamina and serotonina. Betahistyna podnosi poziom neurotransmiterów ( np. serotonina w pniu mózgu), które z kolei hamują aktywność jądra przedsionkowego, zapobiegając tym samym zawrotom głowy.

Betahistyna zwiększa przepuszczalność nabłonka płucnego oraz wykazuje działanie inotropowe dodatnie. Żadne z tych działań nie jest jednak klinicznie istotne.

Na co bierzesz/brałeś ten lek? Dostałęs od neurologa czy psychiatry? Lek powinien miećteż jakieś działanie przeciwdepresyjne z uwagi na zwiekszanie poziomu neuroprzekażników. Czy odczułeś coś takiego? Brałeś tedy jakieś psychotropki dodatkowo?

przez EvilAngel22 29 lis 2013, 19:05
Mam zapisany owy lek 48mg/d w dawkach podzielonych na zawroty głowy .
ktoś brał taką dawkę ? , bo ja zaczynam od 8mg , teraz jadę na 16mg i niebawem 24mg i tak do 48 ..ale stopniowo .

przez Lord Kapucyn 19 paź 2015, 19:59
Zrobię odkop po 2 latach, no ale cóż. Dostałem ten lek w dawce na wejściu 48mg/d. W zasadzie to głównie lek na zawroty głowy, poprawę krążenia usznego i mózgowego, błędnik, jest antagonistą receptora H3 itp. Ale zwiększa też uwalnianie serotoniny, histaminy, GABA, acetylcholiny, noradrenaliny z zakończeń nerwowych i jest agonistą receptora histaminowego H1.

Jakoś mnie ten lek strasznie up-uje, jakbym cały dzbanek kawy wypił albo i dwa. Ciężko powiedzieć z czego to wynika... może z pobudzenia H1 w sercu i oun.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

przez hashim 20 paź 2015, 18:24
Czasem używam tego,działa ciekawie,tylko że jednocześnie muszę brać coś na sen, następnego dnia większa dawka i później znów coś na sen. Ale u mnie ze spaniem zawsze było krucho i masa środków rozwala mi sen.

Sortuj wg