LIT / SOLE LITU / WĘGLAN LITU

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy lit pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
9
69%

Nie
3
23%

Zaszkodził
1
8%

Liczba głosów : 13

przez elfrid 22 lip 2014, 19:11
Asmo, daj znać czy widzisz jakąś różnicę pomiędzy litem a innymi stabilizatorami (lekami przeciwpadaczkowymi)
pregabalina, wenlafaksyna

przez jolziom321 24 lip 2014, 08:47
Ja się poddałem. Przerobiłem wszystkie leki na rynku ale Lit to porażka w skutkach ubocznych. Kiedy wszedłem na dawkę 1250 mg to po 2 dniach czułem się jak struty. Coś bardzo podobnego jak na kacu i zapalisz pierwszego papierosa. Ból głowy, nie dobrze w żołądku i w całym ciele. Poczekałem jeszcze tydzień i nic. Nie przeszło. Wczoraj zrobiłem badanie i raptem było go w krwi przez okres 4 tyg 0,43. Masakra jak to wolno wzrasta. Odstawiłem to wczoraj. Dodam że wieczorem już miałem czarno przed oczami i traciłem kontakt od wzięcia litu na noc. Położyłem się na balkonie w nocy i leżałem z nogami w górze przez 30 min. Lamotrygina przy tym to cukierek. Wezmę 5 z rana i jest git.

Dodam jeszcze że pierwszy raz w życiu odczuwałem ból wątroby.

przez coma 27 sie 2014, 11:14
od dzisiaj mam brać 1000mg, po 500mg czułam się fatalnie i nie wiem jak to będzie po zwiększoej dawce... w życiu nie brałam leku, który ma takie fatalne skutki uboczne (szczególnie jeżeli chodzi o układ nerwowy), to jest jakiś koszmar :hide: niestety lit jest moją ostatnią nadzieją, więc muszę wytrzymać :hide:
PEACE & LOVE

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 27 sie 2014, 11:33
Na co bierzesz?
miko84

przez coma 27 sie 2014, 13:00
miko84, na ChAD
PEACE & LOVE

przez marija2010 14 wrz 2014, 16:25
Biorę lit i baardzo mi pomaga, jednak jest jedno ALE. Na początku było oki, jednak teraz włosy mi tak wypadają, że nie wyrabiam :cry: Mam ładne, dość gęste, więc niby żadna szkoda i strata (heeh :mrgreen: ), ale nie mogę na to patrzeć. Lecą jak oszalałe :( Innych skutków ubocznych (jak na razie...) nie mam. Aha: do litu biorę convival chrono (inaczej depakinka :), odstawione antydepresanty i w ich miejsce właśnie podany lit :) Od tego czasu zmiana na lepsze, jakiś cud :)) ale te włosy... Czy miał ktoś z Was problem z tym przez Lit i czym ewentualnie można zadziałać?? :) dzięki i pozdrawiam :)

przez kucharz 10 gru 2014, 22:00
jolziom321 napisał(a):Witam. Od dwóch tygodni biorę lit. Najpierw 3x1 tabletka 250mg. Po półtora tygodnia zbadałem krew ale wyszło 0,27 więc lekarka zwiększyła mi do 2x250 z rana 1x250 w południe i 2x250 wieczorem. Po jakim czasie nasyci się organizm litem i zacznie działać ? Próbowałem wszelakich leków już przez 8 lat i to mój jedyny ratunek. Depresja + nerwica lękowa. Dodam że biorę 600mg lamotryginy. Po wzięciu bardzo dobrze mnie uspokaja.

Hej,

Mam tą samą diagnozę co Ty. Bierzesz prócz tych leków jeszcze jakieś antydepresanty? Jak się czujesz na tym miksie? Ja nie mogę sobie poradzić , od dwóch tygodni biorę LIT 750mg na dobę lamitrin 150mg na dobę. Prócz tego antydepresanty Wellbutrin 300mg, Parogen 20 mg i Trittico 100mg. Ludzie pomocy. I tak się źle czuję, Robiłbym 3 rzeczy w jednym czasie, zapominam gdzie co położyłem etc. A co do mobilizacji i zajęcia się swoimi sprawami- jest ich dużo, daleko.

przez Marcin4 12 gru 2014, 02:11
Moi drodzy. Jest lepsza forma litu która się nazywa OROTAN LITU i jest bez żadnych skutków ubocznych. Poczytajcie sobie w internecie na angielskich stronach. http://selfhacked.com/2014/02/09/the-be ... f-lithium/
Można kupić bez recepty.

przez slow_down 13 gru 2014, 00:37
Właśnie, jak to jest z tym litem? Mój lekarz zastanawia się nad litoterapią w moim przypadku. Powoli wszelkie serotoninowce przestają działać na depresję, a przerabiałem wszystkie chyba. Czy faktycznie jest taki toksyczny i ma masę skutków ubocznych? Lekarz myśli o maksymalnie dwóch tabletkach (nie wiem jaka to dawka). Słyszałem wiele opinii, że dobrze spisuje się w przypadku występowania myśli samobójczych.
A temat orotanu litu bardzo mnie zainteresował... Może ktoś miał z nim do czynienia?
slow_down

przez miko84 13 gru 2014, 09:20
Wg. mnie mniejsze dawki są do przełknięcia. Wyższe stosuje się w silnej manii i ciężkich depresjach w przebiegu CHAD. Jako dodatek np. do SSRI, w celu augmentacji wystarczy mniejsza dawka. Słyszałem opinie, że jest bardzo skuteczny, nawet w "zwykłych" depresjach, gdy wszystko inne zawodzi. Ma ew. pewne skutki uboczne typu drżenia mięśni i może mieszać długoterminowo z tarczycą i nerkami (ale to chyba tylko w wyższych dawkach i nie jest to pewne). Myślę, że jak wszystko zawodzi to nie ma się co go bać. Najważniejsza jest remisja.
miko84

przez slow_down 13 gru 2014, 11:34
Właśnie dlatego, że najlepiej reaguję na stabilizatory, lekarz myśli o licie w małej dawce, zdaje się 2 tabletek.
slow_down

przez guernone 13 gru 2014, 14:36
slow_down, jeśli się nie mylę, to tabletki są u nas w dawce 250 mg
W sumie ostatnio czytałem trochę o licie, ale właśnie w postaci orotanu i w małych dawkach 5-10 mg/d.
Tylko kwestia czy sprowadzać tabletki zza granicy, które jednak trochę kosztują, czy może wystarczy np. pić wodę leczniczą o zawartości litu ok. 20 mg/l.
F31.3 F60.3
lamotrygina 200 mg
paroksetyna 40 mg

przez slow_down 13 gru 2014, 23:24
No więc lekarz myśli u mnie o dawce max 500mg.
slow_down

przez Marcin4 15 gru 2014, 15:09
Można dostać tutaj:
http://www.vitacost.com/productResults. ... %20orotate
tylko przesylka 10dolarów, ale tu za 4$:
http://vitanetonline.com/search.cfm?txtCriteria=lithium

-- 18 gru 2014, 14:35 --

Czytałem o tym, że Orotan ma bardzo dobrą "biodostępność" , bardzo łatwo przenika prze barierę krew mózg dzięki czemu małe dawki starczają.

Sortuj wg