SERTRALINA (Zoloft,Asentra,Asertin,Sertagen,Setaloft,Luxeta)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
192
61%

Nie
73
23%

Zaszkodziła
52
16%

Liczba głosów : 317

przez lunatic 23 lut 2014, 17:08
tez miaem taką możliwosć, ale lekarz stwierdził ze mi raczej nie pomoze za bardzo

przez miko84 23 lut 2014, 17:15
A ja wziąłem zgodnie z zasadą "jak dają to bierz, jak biją to uciekaj" :) Ale pobrałem przez parę dni tylko.
miko84

przez lunatic 23 lut 2014, 17:24
czemu tylko pare dni? tak źle działała?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 23 lut 2014, 17:27
Brałem wtedy fluoksetynę a później jakoś nie chciałem próbować tego leku bo próbka była tylko na 20 dni, a lek wtedy kosztował 200 zł.
miko84

przez Tańczący z lękami 23 lut 2014, 17:53
miko84 napisał(a):Tańczący z lękami Depresja to zbyt złożona choroba by wystarczyło wszystkim "podbicie" serotoniny jak robią to SSRI.

pozostaje mi się tylko podpisać pod tym rękoma i nogami
PS. rozmawiałem z koniem, on również się pod tym podpisuje swoimi kopytami, więc coś musi być na rzeczy...
PS2. żeby nie wprowadzać nikogo w błąd, dementuję: koń nie bierze leków, stosuje jedynie ziele dziurawca i pije herbatkę z melisy
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez miko84 23 lut 2014, 17:58
Kuń jaki jest każdy widzi :pirate:
miko84

przez chronic 23 lut 2014, 18:59
Biorę Setaloft. Czy to możliwe, że po dwóch dniach odczuwam ogromną różnicę w moim samopoczuciu, czy to efekt placebo?

przez lunatic 23 lut 2014, 19:16
czasem i jest zmiana po jednej tabletce, nie wiem z czego to wynika, mozliwe ze z gwałtownej zmiany poziomu serotoniny i u niektórych organizm reaguje czymś w rodzaju euforii nawet

przez chronic 23 lut 2014, 19:19
Dodam, że drżą mi kończyny, to normalne?

przez CórkaNocy 23 lut 2014, 20:21
nie daję sobie rady z tymi całodziennymi, codziennymi lękami
tak bardzo bym chciała, żeby ktoś mi powiedział, że sertra będzie tym lekiem, który mi pomoże a nie kolejny eksperyment po to, żeby było tylko gorzej :(
gdybym nie miała dla kogo żyć i po co, to już bym zmiatała ze świata, bo co to za życie, które latami sobie marnuję :cry:
i znowu przy wprowadzaniu leku mam myśli samobójcze, nie mam tabletki na ten lęk, skoro ani hydroksyzyna ani xanax mi nie pomogą
CórkaNocy

przez depas 23 lut 2014, 20:46
Może jakimś wyjściem na ten lęk byłby baklofen jeśli nawet Xanax nie pomaga? Tak się składa że w ostatnim czasie brałem jedno i drugie i mam wrażenie że w odpowiedniej dawce baklo działa silniej przeciwlękowo.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

przez Tańczący z lękami 23 lut 2014, 21:37
violet_hair_, czy możesz z perspektywy tych kilku dni powiedzieć, który lek był łatwiejszy przy wprowadzaniu: tianeptyna czy sertralina?
CórkaNocy, depas mądrze mówi: przydałby Ci się lek, który poskromiłby receptory NMDA lub uwolnił więcej GABA, a więc baclofen, lyrica albo chociaż pośrednio taka lamotrygina, która zmniejszy ilość tego cholernego kwasu glutaminowego. Moim zdaniem to on odpowiada za lęk, napięcie, etc, gdyż konkuruje z GABA. Mam nadzieję, że niczego nie przekręciłem, bowiem jestem laikiem w tej kwestii.
paroksetyna 15mg, mianseryna 5mg
doraźnie: co będzie pod ręką
zaburzenia lękowo-depresyjne, nerwica

przez CórkaNocy 23 lut 2014, 21:54
u mnie benzo nigdy nie przynosiły efektu, bo lęk u mnie się bierze raczej z problemu z serotoniną - bo gdy mam jej za mało, to wracają lęki - a jak jest działanie na noradrenalinę jak w przypadku mirty- to lęki potęguje. bo bez mirty były trochę mniejsze te lęki, a po niej charakterystyczne jest u mnie to, że lęki trwają całymi dniami, od rana chodzę taka nakręcona niepozytywnie
ale muszę ją brac na sen, bo nic mi nie zapewni takiego dobrego snu

a na razie poczekam na dzialanie sertry, o ile pozytywne będzie
CórkaNocy

przez violet_hair_ 23 lut 2014, 22:30
Tańczący z lękami, jasne :)

TIANEPTYNĘ brałam dość krótko i tak na prawdę nie udało mi się jej wprowadzić, a SERTRALINĘ biorę dalej.
T na początku mnie uspokoiła, a S pobudziła jeszcze bardziej.
T tłumiła emocje ale kumulowały się w środku przez co czułam się jak tykająca bomba, S pozwala wyjść emocjom bez problemu
T powodowała silne ataki lęku i paniki w nocy i w ciągu dnia, S powodowała sporadyczne ataki, zawroty głowy, roztrzęsienie wieczorem i jej uboki były raczej stabilniejsze (nie skaczą tak nagle)

T - uboki całkowicie minęły po tygodniu za pierwszym razem brania ale wróciły 18dnia i kolejna próba wprowadzenia się nie udała (źle się czułam od początku do 24dnia brania i rzuciłam to)
S - pierwszy tydzień jest bardzo męczący przez ciągłe odczucie słabości, ciągłą karuzelę w głowie, roztrzęsienie, odrealnienie i "dziwne" odczucie, nie męczy jednak silnymi atakami którymi częstowała mnie T, teraz widzę, że z dnia na dzień jest mniejsze wewnętrzne roztrzęsienie i czuję się zdecydowanie lepiej,

dziś jest 2 dzień na dawce 50mg

Jedyne co mnie martwi o czym chyba pisał miko z lunatic'iem to słabość w mięśniach. Do tej pory ćwiczyłam fizycznie i bardzo bym chciała do tego wrócić, ale trochę się boję i nie mam siły po tygodniu z ubokami. Jakieś rady? Można to przezwyciężyć?
violet_hair_*4w5*INFJ*

Sortuj wg